آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۲۲

 • ضعف تجارت اینترنتی کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه یکی از نیازهای حال و آینده مردم کشورمان و استان را با توجه به شیوع ویروس کرونا خریدهای اینترنتی دانست و گفت: باید سازوکار خریدهای اینترنتی در استان را تقویت کنیم. کیوان کاشفی افزود: فروش اینترنتی اصناف در کرمانشاه ضعیف است و فروشگاه‌های استان باید به فروشگاه‌های اینترنتی متصل شوند و بتوانند از این طریق به مردم خدمات ارائه دهند.
 • افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده غرب کشور

  گروه شرکت‌ها: بزرگ‌ترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور با حضور رئیس مجلس در تبریز توسط همراه اول افتتاح شد. «مرکز داده شهید قاضی طباطبایی» با اهداف توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تامین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی‌سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس‌های دیجیتال و ارائه سرویس‌های هاستینگ به مشتری‌های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است. این مرکز با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی کشور و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی، به سرانجام رسیده است. مرکز داده تبریز در مکانی به مساحت سه هزار مترمربع در سه طبقه با ظرفیت ۲۵۰ رک و قابل توسعه تا ۳۵۰ رک و با قابلیت نصب تعداد هزار و ۵۰۰ سرور فیزیکی و ۱۶ هزار سرور مجازی به بهره‌برداری ‌رسید.
 • طرح «بازگشت به سنگر» برای سربازان فراری خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: دادستان نظامی خراسان‌شمالی گفت: به مناسبت دهه کرامت طرح «بازگشت به سنگر» برای تخفیف مجازات سربازان فراری در استان آغاز و اجرای آن تا عید سعید غدیرخم ادامه دارد. مجتبی زارع اظهار کرد: اگر سربازان فراری در این زمان خود را معرفی کنند، نیروهای مسلح درخصوص تخفیف مجازات آنها مساعدت خواهد کرد، به‌گونه‌ای‌که از حداکثر ارفاقات قانونی برخوردار شده و نیز مجازات حبس آنها حذف می‌شود. به گفته مجتبی زارع، این طرح ویژه پادگان‌های خراسان‌شمالی بوده و اگر یکی از سربازان هم استانی که محل خدمتش در خارج از استان است به دادسرای نظامی استان مراجعه کند برای تخفیف در مجازات او در محل خدمت رایزنی می‌شود.
 • ضرورت رفع موانع اجرای فولادسازی شادگان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: با وجود اینکه شادگان از مناطق کم‌‌برخوردار استان است، لیکن پیشرفت طرح‌های این شرکت تاکنون جای تقدیر دارد. علی محمدی گفت: با توجه به شعار سال‌جاری که «جهش تولید» نام دارد، باید سعی شود موانع موجود در مسیر پیشرفت طرح بخش فولادسازی این شرکت هرچه سریع‌تر برطرف شده و در سال آینده شاهد بهره برداری فولاد شادگان در زمینه تولید فولاد باشیم. وی اظهارامیدواری کرد: با تکمیل طرح‌ها در زنجیره گروه فولاد خوزستان، به ظرفیت تولید ۶ میلیون تن محصولات فولادی که مدنظر است، دست یابیم.
 • برخورداری ۹۶ درصدی روستاهای گلستان از گاز

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: ۹۶ درصد خانوار روستایی و ۱۰۰ درصد خانوار شهری استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌باشند. محمدرحیم رحیمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال ۹۸ موفق شدیم از نظر اهداف کمی؛ ۲۸۹ کیلومتر شبکه‌گذاری و ۶۱۰۰ مورد نصب انشعاب را در قالب گازرسانی به ۲۲ روستای جدید، انجام دهیم و با این اقدام، ۱۸۴۰۰ مشترک را نیز به جمع مشترکان گاز اضافه کنیم. وی با بیان اینکه عملکرد ما در شرکت‌های گاز استانی بر دو محور اصلی توسعه گازرسانی در حوزه‌های روستایی، شهری و گازرسانی به صنایع و محور بهره‌برداری شامل تاسیسات و فروش گاز، استوار است، گفت: با گازرسانی به این ۲۲ روستا، کل روستاهای گازدار ما به ۸۸۰ روستا در مقایسه با ۹۷۹ روستا در کل استان رسیده است.
 • اعتبار برای اصناف آسیب‌دیده از کرونا در آذربایجان‌‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به بخش اصناف تولیدی آسیب‌دیده از کرونا در استان تخصیص یافت. حبیب امین‌زاده در جلسه بررسی تسهیلات مالی مرتبط با کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا، افزود: مبلغ تخصیص یافته برای تسهیلات کرونایی ۴۰ هزار میلیارد تومان برای کشور است که از این میزان ۲ هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان برای کسب‌وکارهای مشمول دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص یافته است. امین‌زاده با اشاره به اینکه سود این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و مبلغ در نظر گرفته شده برای هر کارگر ۱۶ تا ۱۲ میلیون تومان است، ادامه داد: واحدهای مشمول باید در زمان کنونی فعال بوده و تعداد کارگران خود را از اسفند سال قبل به بعد تا پایان سال ۹۹ حفظ کرده و از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند.
 • تحویل هدایای نفیس رئیس‌جمهوری به میراث‌فرهنگی

  محمدحسن طالبیان معاون میراث‌‌فرهنگی کشور از موافقت دکتر روحانی برای تحویل هدایای نفیس و ارزشمند به رئیس‌جمهوری در دوره‌های مختلف به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد. به گزارش میراث‌آریا، طالبیان گفت: «پس از سال‌ها تلاش، در پی پیشنهاد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای تحویل آثار نفیس، فاخر و ارزشمند هدیه‌شده به رئیس‌جمهوری در دوره‌های مختلف به این وزارتخانه، آقای دکتر روحانی با این پیشنهاد موافقت کرد.» وی ادامه داد: «از این رو برای نخستین بار هدایای فاخر و نفیس مذکور اهدایی به رئیس‌جمهوری به عنوان اموال میراث‌فرهنگی ایران به امنای اموال وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل خواهد شد.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر