آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۲۰

 • ضریب نفوذ پایین بیمه در زنجان

  دنیای‌اقتصاد- زنجان- اسدالله قربان‌زاده: رئیس‌کل بیمه‌مرکزی برای نخستین بار در تاریخ صنعت بیمه به استان زنجان سفر کرد. در این سفر دو روزه غلامرضا سلیمانی‌امیری، با هدف تکمیل شدن چرخه صنعت بیمه در این استان صندوق خسارت‌های جانی را افتتاح کرد. رئیس‌کل بیمه‌مرکزی در دیدار با نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه زنجان پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در این استان نسبت به سایر استان‌ها را متذکر شد و گفت: بی‌شک حمایت ائمه جمعه در سخنرانی‌ها و معرفی ظرفیت‌های این صنعت بیش از پیش در ارتقای ضریب نفوذ بیمه تاثیرگذار خواهد بود.
 • راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیک در نیروگاه رامین

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: سامانه استعلام خرید الکترونیک با هدف بهبود شفاف‌سازی در انجام معاملات و نیز ایجاد شرایط یکسان برای حضور پیمانکاران و تامین‌کنندگان قطعات و خدمات موردنیاز نیروگاه راه‌اندازی شد. به گزارش روابط‌عمومی نیروگاه رامین، پژمان حیدری، سرپرست امور مالی نیروگاه رامین گفت: این سامانه با کاهش چشمگیر هزینه‌های جانبی کمک شایانی به سرعت و بهبود فرآیند خرید و استعلام می‌کند. وی مزایای این سیستم را ایجاد محیط رقابتی و شرایط یکسان برای تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان کالا و خدمات، مکانیزه شدن بخش خرید، سهولت در دسترسی و پیگیری مستمر به استعلام‌های خرید و شبکه‌ای بودن سامانه اعلام کرد.
 • بازگشت ۱۷ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی به مدار تولید

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: از سال گذشته تاکنون مسائل ۱۷ واحد صنعتی مشکل‌دار استان با برگزاری ۵۰ جلسه رفع شده و این واحدها به مدار تولید بازگشته‌اند. موسی خلیل‌اللهی در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی تبریز که در طول سال گذشته به چرخه تولید بازگشته‌اند، افزود: با تشکیل این جلسات، مشکلات واحدها همچون ورشکستگی و بدهی‌های بانکی یا مالیاتی با همکاری دستگاه‌های اجرایی حل‌وفصل شده است. وی افزود: واگذاری‌های نادرست و غیراصولی نیز در چند واحد بزرگ استان اتفاق افتاده بود که اکنون به‌صورت اجاره یا مالکیت به صنعتگران خوشنام استان سپرده شده است.
 • ظرفیت خدمات‌رسانی فولاد مبارکه

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: مدیرعامل فولاداکسین خوزستان گفت: با ظرفیتی که فولاد اکسین دارد، می‌تواند تا ۱۰۰ سال دیگر به مردم خدمت ارائه دهد. به گزارش روابط‌عمومی فولاد خوزستان، امین ابراهیمی در حاشیه بازدید از خط تولید شرکت گفت: تا امروز هر اتفاق مبارکی در فولاد اکسین افتاده در نتیجه کار گروهی همه مجموعه بوده است. وی گفت: با راه‌اندازی سایت فولادسازی چرخه اکسین تکمیل می‌شود و با ظرفیتی که این شرکت دارد می‌تواند حداقل تا ۱۰۰ سال دیگر به مردم خدمت‌رسانی کند. ابراهیمی افزود: تمرکز همه ما در فولاد اکسین تکیه و تاکید بر تولید است، چراکه همه چالش‌های این شرکت با تولید قابل حل است، از این رو انتظار داریم کارکنان با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی که در کشور وجود دارد با احساس تعلق سازمانی، فولاداکسین را مثل خانه دوم خود بدانند تا مانند سال ۹۸ تحسین همگان را برانگیزند.
 • آغاز طرح عظیم ملی انتقال نفت‌خام به جاسک

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: عملیات اجرایی طرح عظیم ملی احداث خط لوله انتقال نفت به جاسک و پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و فریدون همتی استاندار هرمزگان آغاز شد. این طرح برای انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت‌خام به پایانه جاسک و احداث مخازن ذخیره‌سازی برای ۱۰ میلیون بشکه نفت‌خام اجرایی می‌شود که باعث توسعه سواحل مکران و صادرات نفت‌خام از طریق لوله‌گذاری و ایجاد پایانه دوم صادرات نفت در جاسک خواهد شد. برای اجرای این طرح نخستین بار شرکت‌های تولیدی داخلی، ورق‌های فولادی خاص، پمپ‌های عظیم و پیشرفته موردنیاز آن را که پیش از این در داخل کشور توان ساخت آنها وجود نداشت و همچنین مخازن ذخیره‌سازی و تجهیزات بندرگاهی آن را طراحی و ساخته‌اند. این طرح بزرگ با ۲ میلیون دلار اعتبار اجرا خواهد شد.
 • گرگان پایلوت اجرای شهر دوستدار کودک در کشور شد

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان گفت: پیرو جلسه کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور و در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، شهر گرگان به‌عنوان یکی از شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد. عبدالرضا دادبود ادامه داد: شهر گرگان اقدامات لازم را با هماهنگی کمیته ملی شهر دوستدار کودک مستقر در مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور و در قالب زمان‌بندی توافق‌شده انجام خواهد داد.
 • ۵ شهر خراسان‌جنوبی در فهرست شهرهای سبز

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان‌جنوبی گفت: با تکمیل گازرسانی به ۲۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار، پنج شهرستان بشرویه، درمیان، سرایان، سربیشه و فردوس تا پایان سال به شهرستان‌های سبز کشور خواهند پیوست. سیدمحمود‌ هاشمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در صورت تخصیص به موقع منابع و عدم مشکل نقدینگی ۴۰۰ روستای استان در سال‌جاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند شد. هاشمی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم درصد بهره‌مندی روستایی خراسان‌جنوبی از گاز طبیعی در پایان سال‌جاری با ۱۳ درصد افزایش به بیش از ۹۰ درصد برسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر