آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۱۶

 • احیای طرح‌های کشاورزی در همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان از احیای ۶۴ واحد راکد و تملیکی بانک کشاورزی خبر داد. هوشنگ حیدرنژادیان ‌افزود: سال گذشته ۶۴ طرح راکد به مبلغ ۱۳۲ میلیارد ریال احیا و بازگردانده شده است و در ۲ سال گذشته هیچ واحد تملیکی جدیدی در استان نداشته‌ایم و سعی کرده‌ایم واحدهای تملیکی را احیا و بازگردانیم.
 • افتتاح بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: نخستین بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی ایران با حضور رئیس هیات‌عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در ارگ جهان نما افتتاح شد.
 • حمایت شورای ملی زعفران از منصفانه شدن قیمت این محصول

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: از اقداماتی که سبب شفافیت بازار، منصفانه شدن قیمت زعفران و جلوگیری از خام‌فروشی به منظور کمک به کشاورزان، صادرکنندگان و ارزآوری این محصول می‌شود قاطعانه حمایت می‌کنیم. محسن احتشام با بیان اینکه خواسته دیرینه این شورا منصفانه کردن قیمت زعفران به نفع کشاورزان زحمتکش زعفران‌کار است، اظهار کرد: اگر سازمان تعاون روستایی این مهم را اجرایی کند اتفاق بسیار خوبی برای زعفران‌کاران و منافع ملی ما در ارزآوری و توسعه اقتصادی رقم خواهد خورد. رئیس شورای ملی زعفران ایران بیان کرد: مدیریت بر فرآیند صادرات زعفران و صدور کارت اهلیت در کنار کارت بازرگانی و همچنین استراتژی‌هایی در طرح جهش تولید و صادرات زعفران توسط شورای ملی زعفران تبیین شده است. وی افزود: این طرح‌ها می‌تواند هم قیمت زعفران را به نفع کشاورزان زحمتکش زعفران‌کار منصفانه کند و هم اسباب برگشت ارز حاصل از صادرات این محصول را به چرخه اقتصادی فراهم کند.
 • واحد شماره ۲ نیروگاه حرارتی رامین وارد مدار شد

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: واحد شماره ۲ نیروگاه رامین اهواز پس از یک‌ماه کار تعمیراتی مداوم توسط متخصصان داخلی به شبکه سراسری برق کشور پیوست. به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین، واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ نیروگاه رامین که در اول اردیبهشت سال‌جاری برای تعمیرات میان‌دوره‌ای و تعویض پره‌های توربین LP از مدار خارج شده بود پس از اجرای تعمیرات به‌دست متخصصان داخلی، مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
 • خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های خورشیدی در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: به‌منظور توانمندسازی مددجویان کمیته امداد با همکاری شرکت توزیع نیروی برق گلستان طرح خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های خورشیدی اجرایی می‌شود. علی‌اکبر نصیری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان گفت: این شرکت با هدف توانمند‌سازی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) برای احداث نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی حمایت خود را اعلام می‌کند. وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق گلستان به نمایندگی از سازمان انرژی‌های نو ایران با خرید تضمینی برق تولید شده، کمیته امداد را در پیاده‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال مددجویان یاری خواهد کرد.
 • تجهیز بازار تبریز به سنسورهای هوشمند اطفای حریق

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهرداری تبریز گفت: هوشمندسازی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی شهر تبریز در دستور کار سازمان قرار گرفته است که به این منظور اقدام به نصب دوربین‌های هوشمند در بازار تبریز کردیم. علیرضا زبردست اظهار کرد: هوشمندسازی تجهیزات ایمنی شهر و تجهیز بازار تبریز به دوربین هوشمند و در آینده به سنسورهای هوشمند اطفای حریق، جانمایی علمی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، طرح سبک‌سازی ایستگاه‌ها، آرشیو ایمنی و راه‌اندازی ۱۲۵یار برای آموزش‌های شهروندی به‌صورت الکترونیک از اقدامات این سازمان است.
 • رفع ۱۲ مورد شکستگی خطوط انتقال آب در اسلام‌آبادغرب

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: ۱۲فقره شکستگی به‌وجود آمده روی خطوط انتقال و شبکه توزیع آب شرب روستاهای اسلام‌آباد غرب، توسط اکیپ رفع حوادث و اتفاقات شهرستان تعمیر و ترمیم شد. در این عملیات که به‌منظور جلوگیری از هدررفت آب، افت فشار و افزایش سطح کمی و کیفی آب روستایی انجام شد، اکیپ رفع حوادث موفق به کشف ۷ فقره شکستگی در خطوط انتقال و ۵ فقره شکستگی انشعاب آب شدند که در کمترین زمان و به سرعت نسبت به تعمیر و ترمیم آن اقدام لازم به‌عمل آمد.
 • بودجه شهرداری تبریز ۴۹ درصد تحقق یافت

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: عملکرد دو ماه سال‌جاری شهرداری این شهر حاکی از تحقق ۴۹درصدی بودجه است. شهرام دبیری با بیان اینکه تحقق این میزان بودجه در شرایط فعلی قابل قبول است، افزود: شهرداری باید در اجرای طرح‌های عمرانی سرعت عمل خود را بالا ببرد تا شهروندان از خدمات شهری راضی باشند.
 • طرح افزایش مشارکت عمومی در مدرسه‌سازی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: وزیر آموزش و پرورش گفت: اولویت آموزش و پرورش حمایت از استان‌های محروم است که برای تحقق آن، اجرای طرحی با هدف مشارکت همگانی در مدرسه‌سازی با عنوان آجر به آجر را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر