• خسارت ۲هزار میلیاردی کرونا به کرمانشاه

  دنیای اقتصاد – کرمانشاه – الهام اکبری: پنجاه و ششمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با بررسی مشکلات صنعت ساختمان، پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا و همچنین آخرین وضعیت شاخص فضای کسب و کار کرمانشاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه خسارت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا برای استان کرمانشاه را حدود ۲هزار میلیارد تومان برآورد کرد. رئیس اتاق کرمانشاه تاکید کرد: این رقم قابل توجهی است و باید هرچه زودتر برای جبران این خسارت برنامه‌ریزی کنیم. کاشفی در ادامه به آمار ۱۳ هزار و ۸۰ نفری درخواست بیمه بیکاری در استان هم اشاره کرد که از این تعداد ۷۶۵۵ نفر مشمول هستند و ادامه داد: برآورد آمارهای غیررسمی حاکی از بیکار شدن نزدیک به ۲۰ هزار نفر در استان به دلیل پیامدهای اقتصادی کرونا است که البته با راه‌اندازی مجدد کسب‌و‌کارها تعداد بیکاران کاهش خواهد یافت.
 • اخذ عوارض آزادراه کرج- قزوین در محدوده محمدیه

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرکل راه‌وشهرسازی استان قزوین گفت: با توجه به توافق انجام شده در مرحله اول خودروهای حمل‌ونقل عمومی و بعد از آن تمام خودروهای عبوری از مهرگان و محمدیه عوارض مسافت طی شده را خواهند پرداخت. به گزارش اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان قزوین، ابراهیم مبارک‌قدم با اعلام این خبر گفت: مقرر شد ثبت الگوی تردد در آزادراه کرج- قزوین در سه مقطع شامل کیلومتر ۱۷ از مبدأ کرج، کیلومتر ۵۲ قبل از خروجی آبیک و کیلومتر ۹۵ در محمدیه انجام گیرد. وی افزود: بر این اساس طی دو ماه دکل‌ها و تجهیزات در مسیر حدود ۹۸ کیلومتری آزادراه کرج- قزوین تعبیه خواهد شد. رئیس شورای هماهنگی راه‌وشهرسازی استان قزوین اضافه کرد: با راه‌اندازی ایستگاه‌های فوق عوارض آزادراه براساس طول پیمایش شده خودروها محاسبه و دریافت می‌شود.
 • افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده تا ظهر ۲۷ اردیبهشت، ۱۵۷۶ نفر در خراسان‌شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد فوتی‌ها نیز به ۱۰۶ نفر افزایش یافت. سیداحمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار کرد: در شهرستان‌های بجنورد ۷۷۴ نفر، اسفراین ۱۷۲ نفر، شیروان ۱۸۹ نفر، فاروج ۱۰۵ نفر، مانه و سملقان ۱۵۶ نفر، جاجرم ۴۸ نفر، گرمه ۳۳ نفر و راز و جرگلان ۹۹ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید-۱۹ دچار شده‌اند. وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۰۶ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبودیافته و از مراکز درمانی در استان مرخص شده‌اند.
 • سرمایه‌گذاری ۳۶۰۰ میلیارد تومانی در طرح‌های خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: سال گذشته با وجود تحریم‌ها و همه مشکلات مالی دولت، ۳۶۰۰ میلیارد تومان گردش مالی در طرح‌های استان صورت گرفت و امسال نیز با تعامل و همراهی دستگاه‌های اجرایی، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. سیدکمال‌الدین میرجعفریان درجلسه بررسی ظرفیت تهاتر بانکی و مالیاتی به منظور اجرای طرح‌های عمرانی استان که با حضور مدیران عامل بانک‌های استان برگزار شد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم قطار توسعه استان را با سرعت بالا به مقصد برسانیم. میرجعفریان ظرفیت طرح‌ها در اشتغال‌زایی را بالا دانست و خاطرنشان کرد: به‌رغم همه محدودیت‌های مالی، خراسان‌جنوبی سه فصل پیاپی، کمترین نرخ بیکاری را در کشور کسب کرد، چراکه اجرای طرح‌های بزرگ، چرخش مالی، کاری و شاخص‌های زیربنایی برای استان پدید آورد و هنوز هم در برخی طرح‌ها با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.
 • تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات در گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان از آغاز طرح تشکیل گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات توسط شهرداری گرگان خبر داد. عبدالرضا دادبود اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور و به‌خصوص استان گلستان با حوادث و مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی زیادی همچون زلزله، سیل و توفان روبه‌رو است، نیاز است آمادگی همه‌جانبه مردم و مسوولان در مقابله با حوادث وجود داشته باشد. وی با اشاره به اینکه حتی در مسائل پیشگیرانه، نقش مردم بسیار پررنگ و تاثیرگذار است، گفت: به همین منظور ایجاد تشکل‌های کوچک، کارآمد و دانش‌محور در محلات یکی از ضروریات در شهرها به‌شمار می‌آید که شهرداری گرگان این طرح را با جدیت در دستور کار خود قرار داد. وی متذکر شد: هدف نهایی از اجرای این طرح تقویت ظرفیت ساکنان محلات در زمینه آمادگی، واکنش سریع و بازسازی پس از حوادث به‌منظور کاهش مخاطرات از طریق توانمند‌سازی شهروندان در محلات است.
 • صدور ۱۵ تن گوشت ماهیان خاویاری فارس به روسیه

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: مدیرکل شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری در مزارع آبزی‌پروری این استان از سال ۸۷ آغاز شده است و اکنون سه مزرعه در شهرستان‌های مرودشت، استهبان و بیضا در زمینه تولید این ماهیان فعالیت دارند، از صادرات ۱۵ تن گوشت ماهیان خاویاری به روسیه خبر داد. علی فلاحی گفت: در سال ۹۹، نسبت به سال گذشته، میزان تولید گوشت ماهیان خاویاری ۸۰ تن (۳۳ درصد) و تولید خاویار به میزان ۳۴۷ کیلوگرم (۲۶ درصد)، افزایش نشان می‌دهد. وی افزود: امسال هم برای تولید ۱۲۰ تن گوشت و تولید ۴۰۰ کیلوگرم خاویار برنامه‌ریزی شده است که در این روند، مازاد مصرف داخلی محصولات تولیدی گوشت و خاویار پرورشی به بازارهای اروپایی صادر می‌شود.
 • ۴۰۰ روستای خراسان جنوبی امسال گازرسانی می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: در صورت اختصاص به موقع نقدینگی و عدم موانع اجرایی و قانونی، ۴۰۰ روستای استان در سال‌جاری از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند. سیدمحمود هاشمی با بیان اینکه شعار امسال شرکت گاز استان، گازرسانی به ۳۹۹+۱ روستا در سال ۱۳۹۹ است و کارکنان شرکت با جدیت تمام در تلاش برای تحقق این شعار هستند، اظهار کرد: با گازدار شدن این روستاها، میزان بهره‌مندی خانوار روستایی از گاز طبیعی به بیش از ۹۰ درصد افزایش می‌یابد. وی افزود: در سالی که گذشت بیش از ۳۰۰ روستا و ۴۵۰ واحد صنعتی و تولیدی در استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
 • سرمایه‌گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی در منطقه اقتصادی بیرجند

  دنیای‌اقتصاد- ‌ بیرجند- محمد قربانی: استاندار خراسان‌جنوبی از سرمایه‌گذاری ۸هزار میلیارد ریالی و اشتغال ۱۸۰۰ نفر تا پایان سال‌جاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند خبر داد و گفت: ۳۴ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 • پایش تخلفات شهری همدان الکترونیک می‌شود

  دنیای اقتصاد - همدان- مجید ملکیان: رئیس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان گفت: این اداره به سمت شفاف‌سازی و هوشمندسازی حرکت می‌کند که البته سیستمی و مکانیزه شدن آن باید مدت‌ها پیش به اجرا در می‌آمد.
 • ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا در ارس

  دنیای‌اقتصاد- سیما نیک‌رفتار: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی و کسب‌وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در محدوده منطقه آزاد ارس خبر داد.
 • دستگاه تنفس مصنوعی در تبریز بومی‌سازی شد

  دنیای اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان در تبریز دستگاه تنفس مصنوعی مورد نیاز برای بیماران کرونا موسوم به ونتیلاتور را بومی‌سازی کردند. بیمارانی که دچار عفونت‌های حاد کرونایی می‌شوند، بدون دستگاه‌های تنفس قادر به ادامه حیات نیستند، از این رو کارخانه‌ای در تبریز که ۶۰ درصد بُردهای الکترونیک لوازم خانگی را تولید می‌کند، این روزها با شیوع کرونا، ماموریت جدیدی برای خود تعریف کرده و با بومی‌سازی دستگاه تنفس مصنوعی به یاری دستگاه سلامت شتافته است. جعفر صبحی، رئیس هیات مدیره این کارخانه اظهار کرد: با تجاری‌سازی این دستگاه قیمت آن به یک دهم نمونه مشابه خارجی می‌رسد. بعد از اخذ موافقت نامه سازمان غذا و دارو، روزانه ۱۴ عدد از این دستگاه تولید و به مراکز درمانی تحویل داده می‌شود. وی هزینه بازطراحی و ساخت نمونه‌های اولیه این دستگاه را حدود ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.
 • ۶۳ هزار مشترک جدید گاز در مازندران

  دنیای‌اقتصاد- ساری- رقیه سامع: مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهار کرد: در سال ۹۸ با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده بیش از ۶۳ هزار مشترک جدید از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
 • تعداد مشترکان گاز گلستان از ۵۸۶ هزار مشترک گذشت

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: با جذب ۱۸ هزار مشترک در سال ۹۸ ، شمار مشترکان گاز طبیعی استان از مرز ۵۸۶ هزار گذشت. محمد رحیم رحیمی افزود: از ۱۸ هزار و ۴۲۰ مشترک جدید گاز تعداد ۱۰۳۲۰ مشترک شهری و ۸۱۰۰ مشترک نیز روستایی هستند. وی تصریح کرد: تاکنون ۵۸۶ هزار و ۸۳۶ مشترک در استان مصرف‌کننده گاز طبیعی بوده که ۳۵۷ هزار و ۱۹۱ مشترک شهری و ۲۲۹ هزارو ۶۴۵ مشترک نیز روستایی هستند. مدیرعامل شرکت گاز گلستان تصریح کرد: گرگان با جذب بیش از ۱۵۹ هزار و گنبد با ۱۰۵ هزارمشترک بیشترین حجم مشترکان جذب شده استان را دارند.
 • سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیربنایی آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی به تشریح آخرین وضعیت طرح‌های زیربنایی استان پرداخت و گفت: نیمی از طرح‌های آزادراهی کشور در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود. داود بهبودی اظهار کرد: ۵۰ درصد از پروژه‌های آزادراهی که در کل کشور اجرا می‌شود متعلق به استان و شامل ۶ قطعه «مراغه- هشترود»، «تبریز- ارومیه»، «رینک دوم تبریز»، «مرند- تبریز- بازرگان»، «خواجه- ورزقان» و آزادراه «تبریز- سهند» است. وی افزود: مجموعه سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این طرح‌های آزادراهی حدود ۷ هزار میلیارد تومان و نزدیک به ۵۰ درصد آن آورده بخش‌خصوصی است.
 • افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی

  دنیای اقتصاد – بجنورد: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر ۲۷ اردیبهشت، ۱۵۷۶ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد فوتی‌ها نیز به ۱۰۶ نفر افزایش یافت. دکتر سید احمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار کرد: در شهرستان‌های بجنورد ۷۷۴ نفر، اسفراین ۱۷۲ نفر، شیروان ۱۸۹ نفر، فاروج ۱۰۵ نفر، مانه و سملقان ۱۵۶ نفر، جاجرم ۴۸ نفر، گرمه ۳۳ نفر و راز و جرگلان ۹۹ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر