آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۹۱

 • تنها ۱۵ درصد پیشرفت در ساخت تالار مرکزی تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تالار مرکزی تبریز از طرح‌های بزرگ استان است که به علت بزرگی طرح و تخصیص نیافتن اعتبارات لازم در سال‌های گذشته با تاخیر زیادی در اجرا مواجه شده است. جواد رحمتی در بازدید از روند ساخت تالار مرکزی تبریز افزود: ابعاد این طرح فراتر از توان مالی دولت و اعتبارات ملی آن کمتر است. به همین دلیل روند اجرای طرح بسیار کند است.
 • احداث ۶۴۵۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: در مناطق سیل‌زده استان تاکنون ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی درحال احداث است. علی محمدی اظهار کرد: اکنون پی‌کنی بیش از ۹۸ درصد این واحدها انجام شده و ساخت ۵ هزار و ۸۷۹ واحد نیز به اسکلت‌بندی رسیده است. وی با اشاره به اینکه برای احداث بیش از ۶ هزار واحد مسکونی ۳۳۶ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است، افزود: تاکنون برای ۴۹ درصد از مجموع واحدها شامل سه هزار و ۱۸۲ فقره پایان کار نیز اخذ شده است.
 • ۱۴ صنعت اولویت‌دار در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه ۱۴ صنعت اولویت‌دار در استان شناسایی شده است، گفت: باید استراتژی صنعت در استان تعریف شود. داود بهبودی با بیان اینکه برنامه‌ها و طرح‌های جهش تولید در استان با محوریت سند تدبیر توسعه و مطابق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعریف می‌شود، اظهار کرد: لازم است دستگاه‌ها در تهیه طرح‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید هدف‌گذاری مشخصی داشته باشند. وی با بیان اینکه این هدف‌گذاری باید به‌صورت واقعی بوده و براساس ظرفیت‌های استانی و ملی انجام شود، بر لزوم توجه به محورهایی چون «استفاده بهینه از منابع موجود»، «افزایش منابع استانی»، «بهبود فرآیند تولید» و «سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید» برای تحقق شعار جهش تولید تاکید کرد.
 • قزوین می‌تواند پایلوت نشان ملی مهارت باشد

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: رئیس سازمان آموزش فنی، حرفه‌ای کشور در جمع فعالان اقتصادی استان قزوین گفت: قزوین با چنین اتاق بازرگانی پویایی می‌تواند پایلوت اعطای نشان ملی مهارت در کشور باشد.

بیشتر