آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۸۶

 • چشم‌انداز تجارت ایران و سوریه

  دنیای اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه از چشم‌انداز خوب آینده تجارت ایران و سوریه به ویژه با راه‌اندازی اتاق بازرگانی مشترک بین دو کشور یاد کرد و گفت: با برنامه‌هایی که داریم امیدواریم سقف معاملات تجاری با سوریه را تا سال آینده به یک میلیارد دلار برسانیم.
 • معدوم‌سازی ۲ تن موادغذایی غیربهداشتی در آمل

  دنیای‌اقتصاد- ساري- رقيه سامع: رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل از کشف و معدوم‌‌سازی حدود دو تن انواع موادغذایی غیربهداشتی که به‌صورت فله‌‌ای درحال عرضه در این شهرستان بود، خبر داد. اکبری اظهار کرد: این موادغذایی شامل انواع ترشی، رب انار، روغن زیتون، زیتون و لواشک فله‌‌ای و بسته‌بندی بدون مجوز بوده که در بازدید کارشناسان نظارت بر موادغذایی از کارگاه‌‌ها و انبارهای پخش موادغذایی کشف و جمع‌آوری شد. وی اضافه کرد: این موادغذایی غیربهداشتی، طبق دستور تعزیرات با همکاری شهرداری در محل دپو معدوم و از چرخه مصرف خارج شد. اکبری ادامه داد، که متصدیان این واحدها با تشکیل پرونده شکایت تحویل تعزیرات حکومتی برای اعمال مقررات قانونی شدند.
 • تولید ۵/ ۲ میلیون ماسک در آذربایجان شرقی توسط سپاه عاشورا

  دنیای اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مسوول بسیج سازندگی سپاه عاشورا با بیان اینکه پایگاه‌های مقاومت بسیج محله، محور عملیات بسیجیان است، گفت: ۲۱۲ کارگاه تولیدی ماسک زیرنظر این سازمان در آذربایجان‌شرقی مشغول فعالیت هستند و تاکنون ۵/ ۲ میلیون عدد ماسک تولید کرده‌اند. سرهنگ محمد اسکندری درباره اقدامات سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در مورد شیوع کرونا اظهار کرد: در اوایل شیوع کرونا در کشور، قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) در سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا شکل گرفت و تاکنون نیز به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند. وی گفت: تاکنون ۸۴ هزار و ۱۳۲ خانواده آسیب‌دیده از کرونا در استان توسط پایگاه‌های مقاومت شناسایی شده‌اند. وی متذکر شد: تمام افرادی که به خاطر کرونا، معیشت و اقتصادشان آسیب دیده است جامعه هدف توزیع بسته‌های معیشتی بسیج سازندگی است.
 • آغاز آبرسانی به سه روستای حاجی‌آباد

  دنیای اقتصاد- بندرعباس: مدیر آب و فاضلاب حاجی‌آباد گفت: اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب مجتمع شهدادی و آبرسانی به چند روستای جدید حاجی‌آباد آغاز شد. به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، محمد میرزاده افزود: در اجرای این طرح ۴۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام می‌شود. وی با اعلام اینکه مجتمع شهدادی اکنون شبکه توزیع و انتقال دارد، خاطرنشان کرد: شبکه توزیع آب شهدادی با چهار روستای تحت پوشش و۲۸۰ مشترک، به دلیل فرسودگی و همچنین افزایش جمعیت نیازمند اصلاح و ایجاد خطوط جدید است. مدیر آب و فاضلاب حاجی‌آباد در ادامه به آغاز طرح آبرسانی به روستاهای لرد آبدوان، دولخی شهدادی و شهرک روستای سرچاهان اشاره کرد و گفت: ۱۶۲ خانوار در اجرای این طرح از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.
 • تخفیف‌های مدیریت شهری همدان برای آسیب‌دیدگان از کرونا

  دنیای اقتصاد - همدان- محبوبه یادگاری: شهردار همدان با بیان اینکه شهرداری خود با آسیب‌های مالی ناشی از شیوع کرونا درگیر است، گفت: با توجه به رکود اقتصادی در شرایط کرونا و تاثیر آن بر کسب و کارها، پیشنهادهایی برای مساعدت با برخی از شهروندان آسیب‌دیده از کرونا به شورای اسلامی شهر ارائه شده که مورد موافقت نمایندگان مردم در پارلمان شهر واقع شد.
 • اجرای تفکیک زباله از مبدا در گرگان

  دنیای اقتصاد- گرگان: معاون خدمات شهری شهرداری گرگان از تجهیز منازل محلات شهرک سروش، مینا گل و شهرک تالار به کارتن پلاست برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا خبر داد. موسی الرضا صفری با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا از بهمن سال گذشته در منطقه یک شهرداری گرگان به‌صورت پایلوت آغاز شد و اکنون در حال انجام است، گفت: طی این مدت تعداد ۳۸۲ کارتن پلاست ۱۲۰ لیتری به مجتمع‌های مسکونی تحویل و به تعداد ۷۸۰ خانوار آموزش طرح تفکیک زباله از مبدا داده شد. وی خاطرنشان کرد: کد اختصاصی به مجتمع‌ها داده شد و در گام بعدی ایستگاه جمع آوری در چهار راه توشن جانمایی شده و شروع به فعالیت کرده و تبلیغات محیطی انجام شده است. صفری همچنین برای اجرای بهتر طرح، از عموم شهروندان خواست زباله‌های خود را راس ساعت ۱۹ تا ۲۱ داخل مخازن سطح شهر قرار دهند و با پیمانکار طرح تفکیک زباله از مبدا همکاری کنند تا حجم تولید زباله در شهر کاهش یابد.

بیشتر