آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۸۱

 • بررسی طرح‌های شهری گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: دویست و نوزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان با حضور نمایندگان منتخب دوره یازدهم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و در راستای سلسله نشست‌های تدوین برنامه توسعه شهر گرگان تحت عنوان میز توسعه برگزار شد.
 • ضرورت همکاری اتاق بازرگانی با سازمان منطقه آزاد قشم

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برقراری همکاری و تعامل منطقی بین سازمان منطقه آزاد قشم و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس می‌تواند راهگشای برخی مسائل جاری استان باشد.
 • تولید ورق‌های طرح گوره- جاسک در فولاد اکسین

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: شرکت فولاد اکسین خوزستان با همکاری بین‌بخشی موفق به تولید ورق‌های مورد نیاز برای لوله‌سازی طرح ملی گوره-جاسک شده است. امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: این شرکت به‌عنوان تنها شرکت تولید‌کننده ورق‌های API محیط ترش در خاورمیانه نقش خود را در خودکفایی کشور ایفا کرده است.
 • «پهپاد سمپاش» در آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: فرماندار ویژه مراغه گفت: برای نخستین بار شرکت خصوصی مراغه‌ای در استان اقدام به راه‌اندازی پهپاد سمپاش با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان کرده است. حمید شکری گفت: کاهش میزان مصرف آب و کاهش زمان سمپاشی از خصوصیات این پهپاد بوده و در هر ساعت می‌توان ۴ هکتار از زمین‌های کشاورزی را سمپاشی کرد. وی افزود: ۱۵ لیتر برای سمپاشی یک هکتار زمین کشاورزی در این پهپاد کافی بوده و این روش و تکنولوژی نوین و هوشمند سمپاشی علیه آفات و بیماری‌ها است.
 • ۱۰ سرمایه‌گذار صنعتی در قزوین

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: ۱۰ سرمایه‌گذار جدید طی سال‌جاری در شهرک‌های صنعتی قزوین جذب شده و برای ساخت واحدهای تولیدی، زمین دریافت کردند. به گزارش روابط‌عمومی شهرک‌های صنعتی استان، حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر اظهار کرد: به این سرمایه‌گذاران ۵/ ۳هکتار زمین واگذار شده است. وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذاران یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال است. مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: با سرمایه‌گذاری این تعداد سرمایه‌گذار و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی آنان برای ۱۵۰ نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
 • وضعیت کرونا در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: استاندار اصفهان با بیان اینکه در کل کشور ۱۳۲ منطقه سفید اعلام شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد دو شهرستان متعلق به استان است که اسامی آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام ‌خواهد شد. عباس رضایی افزود: شهرستان‌هایی که در وضعیت سفید قرار می‌گیرند می‌توانند برنامه‌های نماز جمعه و جماعات خود در مساجد را داشته باشند و به مرور زمان و افزایش تبدیل وضعیت شهرستان‌های دیگر از زرد به سفید، تعداد مناطق سفید استان افزایش خواهد یافت. وی گفت: سیر نزولی ابتلا به کرونا در شماری از شهرستان‌های این استان به معنای نادیده گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.
 • سربیشه- ماهیرود چهارخطه می‌شود

  دنیای‌اقتصاد– بیرجند– محمد قربانی: استاندار خراسان‌جنوبی از چهار خطه شدن محور سربیشه- ماهیرود تا ۲سال آینده خبر داد وگفت: عزم دولت و استان بر این است که با چهارخطه کردن این مسیر، ایمنی کامل محور ترانزیتی سربیشه- ماهیرود را تامین کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر