آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۷۴

 • مدیریت کرونا در خراسان جنوبی

  دنیای اقتصاد - بیرجند- محمد قربانی: خراسان جنوبی با هم‌افزاییِ دستگاه‌های اجرایی، در مدیریت بیماری کرونا موفق عمل کرد و مورد تقدیر وزیر بهداشت قرارگرفت. محمد صادق معتمدیان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار امیدواری کرد: بستری کامل برای افراد «کرونا مثبت» در منازل و نقاهتگاه‌ها تا حصول سلامتی فراهم شده است.
 • تدوین ۱۲ هدف در بنادر هرمزگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیر بنادر و دریانوردی بندر لنگه از تدوین ۱۲ هدف کلان و ۴۴ برنامه عملیاتی به منظور تحقق شعار سال ۹۹ «جهش تولید» در بنادر غرب هرمزگان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، قاسم عسکری‌نسب گفت: یکی از مهم‌ترین این اهداف افزایش ظرفیت اسمی بنادر غرب و تقویت بنادر کوچک همچنین حفظ ظرفیت پایانه‌های مسافری دریایی است. عسکری‌نسب ارتقای توان عملیاتی بندر، افزایش سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت و ارتقای سطح ایمنی و امنیت بندر را از اهداف بندرلنگه برشمرد.
 • بودجه تکمیل قطار شهری تبریز

  دنیای اقتصاد - تبریز – سیما نیک‌رفتار: بر اساس بودجه مصوب سال ۹۹ شهرداری تبریز و با توجه به ضرورت تکمیل احداث خطوط قطار شهری، بیشترین میزان بودجه در سال جاری که برابر با ۹۶۹ میلیارد تومان است، به این طرح بزرگ اختصاص می‌یابد. مرتضی موحدنیا، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز اعلام کرد: طراحی و احداث تقاطع‌های غیرهمسطح با بودجه ۱۷۴ میلیارد تومانی، تملک و بازگشایی و احداث مسیرهای مصوب طرح تفصیلی با بودجه ۱۲۵ میلیارد تومانی و زیرسازی و اجرای آسفالت اساسی و لکه‌گیری و درزگیری در شهر با بودجه ۱۲۲ میلیارد تومانی از دیگر طرح‌های مهمی است که در بودجه سال ۹۹ به آنها توجه شده است.
 • طرح واکنش سریع در راهداری قزوین

  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: به منظور ارتقای ایمنی راه‌ها، طرح اقدام ملی در حوزه راهداری با عنوان واکنش سریع در استان قزوین آغاز شد. جواد حق‌لطفی اظهار کرد: در این طرح اهدافی چون کیفیت‌بخشی، تقویت ایمنی راه‌ها و فوریت در ارائه خدمات راهداری به‌منظور افزایش رضایت رانندگان دنبال می‌شود. تعمیر و ایمن‌سازی تابلوها، لکه‌گیری چاله در راه‌ها، علائم و حفاظ‌های باز شده یا صدمه دیده خطرناک در راه‌های اصلی و شریانی و پاکسازی راه از مصالح یا هرگونه اشیای اضافی از موضوعات مرتبط با حوزه راهداری است.
 • استاندارد‌سازی زمین‌ کودکان در اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: مدیر منطقه ۱۱ شهر اصفهان از استانداردسازی نخستین زمین بازی کودکان با تاییدیه اداره کل استاندارد استان خبر داد و گفت: این زمین، حوادث حین بازی را برای کودکان به حداقل ممکن رسانده و زمینه‌ای امن برای تفریح آنها فراهم کرده است. حمیدرضا اشرفی اظهار کرد: این زمین بازی در منطقه ۱۱ واقع شده است.
 • تجهیز آستانه امامزاده عبدالله گرگان

  دنیای اقتصاد – گرگان: آستانه امامزاده عبدالله گرگان به فیبرنوری مجهز شد. غلامعلی شهمرادی، مدیر مخابرات منطقه گلستان با اعلام این خبر گفت: به منظور اجرای طرح فیبررسانی بر اساس توافق به‌عمل آمده بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و مخابرات منطقه مقرر شده است تمام اماکن متبرکه استان به فیبر نوری مجهز شود.
 • افزایش ناوگان کشاورزی فارس

  دنیای اقتصاد – شیراز - محمد صداقت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با جذب ۴۲۶ میلیارد تومان، تعداد ۵۶۷۹ دستگاه تراکتور داخلی و خارجی، کمباین برداشت غلات و دنباله‌بند منطبق بر جدیدترین تکنولوژی روز، به ناوگان مکانیزاسیون بخش کشاورزی این استان اضافه شده است. محمد‌مهدی قاسمی گفت: با همکاری همه‌جانبه بانک کشاورزی فارس در هفت مرحله، تسهیلات در قالب خط اعتباری مکانیزاسیون با نرخ سود ۱۵ درصد و بازپرداخت ۵ تا ۷ سال به بهره‌برداران پرداخت شده است. وی خاطر‌نشان کرد: طی این دوره، علاوه بر اعطای تسهیلات، ۴۲۶ میلیارد تومان برای رونق مکانیزاسیون به کشاورزان این استان درحوزه حمایت از شرکت‌ها پرداخت شده است.
 • اتصال مجدد واحد ۳ نیروگاه رامین اهواز

  دنیای اقتصاد – اهواز: سرپرست معاونت تعمیرات و نگهداری نیروگاه رامین اهواز از اتصال مجدد واحد شماره ۳ این نیروگاه به شبکه سراسری خبر داد. به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، مصطفی ذبایح‌نجف‌آبادی، سرپرست معاونت تعمیرات و نگهداری نیروگاه رامین اهواز گفت: این نیروگاه با اجرای تعمیرات تخصصی و پیشگیرانه سطح آمادگی واحد‌های تولیدی خود را به منظور تامین پایدار انرژی برق به ویژه در تابستان پیش رو افزایش داد. وی افزود: واحد شماره ۳ نیروگاه که به علت اشکال فنی در نقطه صفر ژنراتور دچار مشکل شد، از مدار تولید خارج شد که پس از تلاش‌های شبانه‌روزی گروه‌های الکتریک و ابزار دقیق تعمیرات و با همکاری بهره‌برداری فاز ۲ این واحد مجددا به شبکه اصلی متصل شد. ذبایح‌آبادی اظهار کرد: تا پیش از فصل تابستان و پیک مصرف انرژی برق با رفع سایر مشکلات فنی واحد‌های تولیدی، با توان و آمادگی خوبی به استقبال تابستان برویم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر