آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۵۹

 • راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک کشور در استان البرز

  خبرگزاری مهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک کشور در استان البرز خبر داد. رامین ربیعی ظهر با اشاره به راه‌اندازی قریب‌الوقوع بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک سه لایه کشور در استان البرز گفت: بر اساس آمارهای وزارت صمت اکنون بیش از یک میلیون قطعه ماسک در کشور تولید می‌شود که این واحد به تنهایی می‌تواند بیش از دو برابر تولید کل کشور، ماسک تولید کند. وی با اشاره به اینکه اکنون مراحل نهایی نصب ماشین آلات و راه‌اندازی بزرگ‌ترین واحد صنعتی تولید ماسک در حال انجام است؛ گفت: این واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اشتهارد می‌تواند به‌صورت روزانه حداقل ۲ میلیون قطعه ماسک سه لایه تولید کند که بنا به اظهارات مسوولان کارخانه این ظرفیت قابل افزایش است.
 • ایستگاه گندزدایی اتوماتیک در ورودی ورامین راه‌اندازی شد

  ایرنا: فرماندار ورامین اعلام کرد:‌ ایستگاه گندزدایی اتوماتیک در ورودی این شهرستان راه‌اندازی شد. حسین کاغذلو اظهار کرد: یکی از راه‌های گسترش ویروس کرونا، خودروهایی است که به‌دلیل تردد در مناطق مختلف، امکان انتقال ویروس را فراهم می‌کنند که برای جلوگیری از این امر، ایستگاه گندزدایی اتوماتیک در ورودی شهرستان در حاشیه بوستان مسافر، مقابل کارخانه وارنا راه‌اندازی شد. کاغذلو تصریح کرد: این ایستگاه شامل دو تونل گندزدایی مجهز به سنسورهای الکترونیک است که به محض قرار گرفتن خودروها در تونل، نازل‌ها به‌صورت اتوماتیک از سه جهت خودروها را ضدعفونی می‌کنند و به محض خروج خودروها، این عملیات متوقف می‌شود.
 • جمع‌آوری پسماندهای خشک در مشهد از سر گرفته‌ شد

  ایرنا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: جمع‌آوری پسماندهای خشک که از مدتی پیش‌ به‌خاطر شیوع بیماری همه‌گیر در این کلان‌شهر متوقف شده بود، با رعایت کامل همه موازین بهداشتی از سرگرفته‌ شد. ابوالفضل کریمیان افزود: شهروندان می‌توانند نسبت به تفکیک زباله‌های خشک و تحویل آن اقدام کنند. وی افزود: تمام ایستگاه‌های مبادله پسماند خشک، خودروهای جمع‌آوری و فرآیند جمع‌آوری آنلاین پسماند خشک در شهر مشهد درحال فعالیت و آماده دریافت زباله‌های خشک هستند. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد ادامه داد: ساعات کار ایستگاه‌های ثابت تغییر یافته و به‌صورت موقت از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ خواهد بود. کریمیان گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شهروندان زباله‌های خشک را در مجاورت دیگر زباله‌ها به‌ویژه زباله‌هایی که احتمال آلودگی آنها وجود دارد، قرار ندهند.
 • تجهیز بیمارستان‌های گیلان به دستگاه اکسیژن‌ساز

  خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تجهیز بیمارستان رازی، بیمارستان جدید تالش و انزلی به دستگاه اکسیژن‌ساز گفت: تجهیز بیمارستان‌های لاهیجان، رودسر، لنگرود و الزهرا رشت به اکسیژن ساز نیز در حال اقدام است. ارسلان سالاری با اشاره به عزم مستحکم دانشگاه علوم پزشکی گیلان در استقرار تجهیزات و امکانات بهداشت و درمان اظهار کرد: با توجه به کمبودهای قابل‌توجه در گیلان به لحاظ امکانات زیرساختی درمان و بهداشت لازم است تلاش‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند. سالاری با اشاره به تجهیز مراکز درمانی گیلان به دستگاه‌هایی همچون اکسیژن‌ساز، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سه دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌های گیلان راه‌اندازی شده است. وی با بیان اینکه دو دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان رازی و‌ یک دستگاه در بیمارستان جدید تالش راه‌اندازی شده، گفت: برای تهیه و‌ نصب این دستگاه‌ها مجموعا حدود ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
 • جابه‌جایی بار در راه‌آهن فارس ۱۵۰ درصد افزایش داشت

  ایرنا: مدیرکل راه‌آهن استان فارس گفت: بیش از ۳۵۶ هزار تن بار سال ۹۸ از طریق راه آهن این استان جابه‌جا شد که نشان از افزایش ۱۵۰ درصدی میزان تناژ محمولات بارگیری شده در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ دارد. مهرداد انصاری اظهار کرد: عمده بارهای جابه‌جا شده در راه‌آهن فارس شامل سنگ‌آهن، خاک نسوز، محمولات پتروشیمی، گندم و خودرو بود. انصاری افزود: فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های ریلی برای حمل محموله‌های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه برای تولید از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل است که با برنامه‌ریزی انجام شده در سال‌جاری به رشد چند برابری در زمینه بارگیری خواهیم رسید. وی ادامه داد: در زمینه جابه‌جایی مسافر نیز در سال ۹۸ حدود ۵۱۲ هزار نفر مسافر در مسیرهای تهران و مشهد و ایستگاه‌های بین‌راهی از قطارهای فارس استفاده کردند که نسبت به سال ۹۷ افزایش یک درصدی داشته است.
 • صدور ۱۵۸ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق طی سال گذشته

  خبرگزاری فارس: مدیرکل استاندارد ایلام گفت: سال گذشته، ۱۵۸ هزار تن کالای استاندارد از مرز بین‌المللی مهران (سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی) به عراق صادر شده است. مهناز همتی گفت: بیشتر کالاهای صادرشده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره‌کل شامل سنگ‌های ساختمانی، سنگ‌آهن، کاشی، میلگرد، مواد شیمیایی و قطعات یدکی خودرو بوده است. وی افزود: در این مدت تعداد یک هزار و ۵۱۸ مورد آزمون تعیین ماهیت کالاهای صادراتی توسط کارشناسان این اداره‌کل انجام شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر