آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۵۳

 • گلایه حوله‌باف‌ها از بازار داخلی

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – سیما نیک‌رفتار: صنعت نساجی و حوله‌بافی در شهر تبریز ۱۰۰ سال قدمت دارد، اما این صنعت در سال‌های اخیر با افول مواجه شده، این واحدهای تولیدی با ظرفیت‌های کم به تولید خود ادامه می‌دهند، موانع پیش‌رو، باعث شده تولیدکنندگان در زمینه توسعه واحد خود با تردید نگاه کنند، حتی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تمایلی برای سرمایه‌گذاری در این بخش ندارند.
 • غربالگری و تب‌سنجی ۵۳ هزار نفر در مبادی ورودی آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد – تبریز : سرپرست هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی از تب‌سنجی ۵۳ هزار مسافر در مبادی ورودی استان توسط تیم‌های هلال‌احمر خبر داد. هادی موسوی در جلسه کشوری قرارگاه مبارزه با کرونا جمعیت هلال‌احمر که به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور کریم همتی سرپرست جمعیت هلال‌احمر کشور برگزار شد، گزارشی از ستاد مبارزه با کرونا جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌شرقی را ارائه داد. وی گفت: در طول یک هفته گذشته تیم‌های جمعیت هلال‌احمر استان در ۱۷ نقطه ورودی استان در ۱۱ شهرستان مستقر شده و اقدام به غربالگری و تب‌سنجی مسافران ورودی به استان کرده‌اند که در این مدت روی نزدیک به ۵۳ هزار نفر تب‌سنجی ویروس کرونا صورت گرفته و ۵۳ نفر از مسافران برای انجام آزمایش‌های لازم به مبادی ذی‌ربط معرفی شده‌اند.
 • انبارهای کالاهای اساسی آذربایجان‌شرقی روزانه رصد می‌شوند

  دنیای‌اقتصاد – تبریز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش این مجموعه برای تامین نیازهای مردم گفت: همه انبارهای کالاهای اساسی این استان به‌صورت روزانه رصد می‌شوند.
 • مراکز فروش مایحتاج عمومی در تبریز تعطیل نمی‌شود

  دنیای‌اقتصاد – تبریز: فرماندار تبریز گفت: مراکز فروش مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی در این شهر تعطیل نمی‌شود. بهروز مهدوی افزود: مایحتاج عمومی مردم به حد کافی در مراکز عرضه وجود دارد و نباید نگران تهیه کالاهای اساسی باشند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در تبریز اظهار کرد: فضاهای تجاری، خدماتی و خیابان‌های شهر به‌طور مرتب ضدعفونی می‌شود. فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه مردم موضوع را جدی گرفته و برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا در خانه بمانند، گفت: مردم برای آرامش خاطر خود و جامعه فقط به اخبار رسانه‌های رسمی اعتماد کنند. مهدوی ادامه داد: خرید و فروش اینترنتی و تلفنی بهترین راهکار کاهش مراجعه‌های مردم به مراکز خرید بوده و با این کار می‌توان از شیوع ویروس کرونا پیشگیری کرد. وی با اشاره به اینکه خدمات حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس‌ها و مترو تبریز تا اطلاع ثانوی تعطیل است، یادآوری کرد: برای محدود کردن حضور کارکنان در محیط اداری، مدیران می‌توانند از طرح شیفت کاری و دورکاری استفاده کنند.
 • قرارگاه ۳۲ هزار نفری بسیج ملی مبارزه با کرونا در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد– تبریز – رامین نیک‌رفتار: قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا با هدف جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری و کنترل آن با مشارکت ۳۲ هزار نفری در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد.
 • فعالیت ۶ کارخانه تولید مواد ضدعفونی‌کننده در ارس

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و تامین نیازها و ملزومات بهداشتی کشور ۶ کارخانه تولید مواد ضدعفونی‌کننده، پارچه ماسک و لباس بیمارستانی در این منطقه مشغول فعالیت هستند.
 • رفع محدودیت تامین آب مصرفی نیروگاه رامین

  دنیای‌اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: با اجرای بهینه‌سازی تاسیسات ساحلی نیروگاه رامین اهواز مهم‌ترین گام رفع محدودیت استحصال آب خام مورد نیاز واحد‌های تولید برق این نیروگاه ۱۸۵۰ مگاواتی مرتفع می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی نیروگاه رامین اهواز، فضل‌الله خادمی، مدیر طرح بهینه‌سازی تاسیسات ساحلی این نیروگاه گفت: تامین آب مصرفی نیروگاه رامین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های حرارتی (بخار) کشور امری مهم وحیاتی است و غرق شدن سکوهای شناور این نیروگاه در تاسیسات ساحلی کارون به‌دلیل فرسودگی و سیل فروردین گذشته، تامین آب مصرفی واحدهای این نیروگاه را با چالش جدی روبه‌رو کرده بود.
 • توسعه برق تبریز، در گرو پرداخت به موقع قبوض

  دنیای‌اقتصاد – تبریز : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز تاکید کرد: خدمات‌رسانی بهینه و توسعه شبکه برق‌رسانی در گروی سرمایه‌گذاری و پرداخت به‌موقع قبوض برق توسط مشترکان است. عادل کاظمی گفت: تلاش برای خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف توسعه شبکه، سازماندهی و سیستم‌های برق‌رسانی، بدون پرداخت به‌موقع قبوض برق توسط مشترکان و سرمایه‌گذاری ممکن نیست. کاظمی از عموم مشترکان محترم درخواست کرد درخصوص پرداخت صورت‌حساب‌های قبوض برق مصرفی جدیت به‌خرج داده و شرکت توزیع نیروی برق تبریز را برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های در نظر گرفته شده درخصوص توسعه و خدمات‌رسانی یاری کنند. وی اظهار امیدواری کرد در سایه همکاری‌‌های مشترکان، هیچ روز و فصلی از سال شاهد خاموشی و قطعی برق نباشیم. وی یادآور شد: با توجه به رشد فزاینده مصرف برق در کشور، عموم مردم و مشترکان در صرفه‌جویی و مصرف بهینه‌ برق مصرفی و پیشگیری از اسراف و اتلاف بیهوده در مصرف انرژی تلاش کنند تا سالی بدون خاموشی را شاهد باشیم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان بار دیگر همکاری مردم در زمینه مصرف و پرداخت به‌موقع هزینه‌های برق مصرفی را عاملی مهم در امر توسعه و پایدار نگه‌داشتن شبکه برق عنوان کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر