آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۵۰

 • بازگشایی معابر در منطقه یک همدان

  دنیای‌اقتصاد - همدان- شهناز محمدی: شهردار همدان با اشاره به تملک و بازگشایی معابر گفت: تمام تلاش شهرداری حل مشکلات ترافیکی با شناسایی و بازگشایی معابراست. صوفی افزود: با بازگشایی معابری که در انتهای دو کوچه بن‌بست چشمه و ایرانی است از ترافیکی که در زمان‌های شلوغ در خیابان‌های شریعتی و میدان شریعتی وجود دارد کاسته خواهد شد و شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • تامین روشنایی «بند دره» بیرجند

  دنیای‌اقتصاد - بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان‌جنوبی از تامین روشنایی منطقه گردشگری بند دره بیرجند خبر داد. مهدی دادگر با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به پیگیری و دستور استاندار خراسان‌جنوبی درخصوص طرح توسعه زیرساخت منطقه نمونه گردشگری بند دره که در ایام مبارک فجر کلنگ‌زنی شد، روشنایی این طرح در فازهای اول و دوم اجرا و به بهره‌برداری رسید. وی افزود: طرح یاد شده در سه فاز در دستور کار قرار گرفت که فاز نخست آن به طول تقریبی یک کیلومتر از محل نماز خانه (آب‌نما) تا محل چشمه برداشت آب، با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان با استفاده از امکانات موجود برقدار شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی افزود: درمسیر فوق چراغ‌های ۱۵۰ وات سدیم نصب و یک دستگاه پست هوایی برای تغذیه روشنایی مذکور اجرا و به بهره‌برداری رسیده است. دادگر افزود: در فاز دوم طرح دستگاه برج نوری برای روشنایی حدود۵۰۰ متر ازمحل چشمه تا مخزن سد با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان اجرا و به بهره‌برداری رسید. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: به محض آیلندگذاری وآماده شدن مسیر اجرای فاز سوم از حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) تا محل نمازخانه(آبنما) این شرکت وارد فاز سوم و تامین روشنایی محل مذکور خواهد شد.
 • «نه» آذربایجان‌شرقی به میهمانان نوروزی

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – سیما نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: این استان به‌دلیل گسترش ویروس کرونا در تعطیلات سال جدید به هیچ عنوان پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود. محمدرضا پورمحمدی در نشست بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا در آذربایجان‌شرقی ضمن تاکید بر خودداری شهروندان از سفرهای غیرضروری تا عادی شدن وضعیت، اعلام کرد: بر همین اساس محدودیت رفت‌ و آمد در مبادی ورودی این استان از امروز اعمال می شود. وی تشدید اقدامات نظارتی بر تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده، ممنوعیت برپایی چادر در اماکن عمومی در ایام نوروز، پشتیبانی تمام دستگاه‌های اجرایی از دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز، استفاده از تمام ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی استان برای پذیرش بیماران و تقویت برنامه‌های تبلیغی، اطلاع‌رسانی و آموزشی درخصوص اصول بهداشتی و خودمراقبتی را از دیگر مصوبات این جلسه اعلام کرد.
 • یک تست موفق در نیروگاه آبادان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز - محمد علاف‌پور: سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: آزمایش‌های خود راه‌انداز «تست بلک استارت» واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان با موفقیت انجام شد. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، رامین گلشنی‌راد اظهار کرد: تست خود راه‌انداز «بلک استارت» از مهم‌ترین تست‌های پایداری شبکه‌های انتقال است که در حضور نمایندگان دیسپاچینگ ملی با عملیات خاص و بسیار حساس با موفقیت انجام شد. وی تصریح کرد: آزمایش‌های خود راه‌انداز نیروگاه‌ها یکی از تست‌های مهم و حساس برای بازیابی شبکه برق است که در زمان خاموشی‌های گسترده و با اتکا به بلک استارت نیروگاه انجام می‌شود. سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: در هر زمانی که خاموشی گسترده در شبکه اتفاق می‌افتد و نیروگاه دسترسی به شبکه برق ندارد با استفاده از دیزل خود راه‌انداز واحد، راه‌اندازی واحد نیروگاهی صورت می‌گیرد و به این ترتیب به‌صورت داخلی و محلی نیروگاه را برقدار و پس از آن شبکه و برق مشترکان تامین می‌شود. گلشنی‌راد ادامه داد: با انجام سلسله آزمایش‌های فوق پایداری، آمادگی شبکه‌های انتقال و نیروگاهی در برق منطقه‌ای خوزستان برای مقابله با بحران‌های احتمالی افزایش یافت.
 • هنوز تکلیف دستمزد ۹۹ مشخص نیست

  دنیای‌اقتصاد– اصفهان: رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان اصفهان با اشاره به اینکه هنوز زمان دقیق جلسه دستمزد ۹۹ مشخص نیست، گفت: مطابق بررسی‌های صورت گرفته حداقل رقم نهایی سبدمعیشت کارگران برای سال آینده ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان مشخص شده است.
 • سایه سنگین «کرونا» بر صادرات خرما

  دنیای‌اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: دبیر اتحادیه صادرکنندگان خرما خوزستان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا شرایط را برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان خرما بسیار بغرنج کرده است، گفت: از زمان شیوع کرونا، صادرات خرمای خوزستان حدود ۸۰ درصد کاهش داشته است. امیررضا منصوری درباره مشکلاتی که کرونا برای صادرات خرما به‌وجود آورده است، اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا، بسیاری از کارخانه‌های خرما تعطیل و کارگران آنها بیکار شده‌اند و شرایط مطلوبی در این زمینه وجود ندارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر