آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۸۳۵

 • کمک کلان‌شهرها به سیستان و بلوچستان

  دنیای اقتصاد - اصفهان: طرح «هم‌پیوندی» کلان‌شهرها با شهرهای استان سیستان و بلوچستان به پیشنهاد شهرداری اصفهان، در سی و هشتمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلان‌شهرها به تصویب رسید.
 • پایش وضعیت بهداشت مدارس در قزوین

  دنیای‌اقتصاد – قزوین: کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: از ابتدای مهر ۹۸ با هدف بررسی وضعیت بهداشت محیط مدارس و بوفه‌های عرضه مواد غذایی، پایش مدارس در دستور کار این مرکز قرار گرفت.
 • تامین پایدار آب شرب مردم اصفهان

  گروه بنگاه‌ها: استان اصفهان طی سال‌های گذشته به دلایل مختلف همچون سیاست‌گذاری‌های نادرست و غیرعلمی و فرهنگ غلط مصرف با مشکلاتی عدیده‌ای روبه‌رو شده است. به اعتقاد کارشناسان چاره‌اندیشی برای رفع مشکل کم‌آبی در این استان نیازمند مدیریت واحد در پایین و بالادست حوضه آبریز زاینده‌رود است، از این رو مشکل آب مختص به یک منطقه نیست، بلکه بخش وسیعی از کشور را درگیر کرده است. آنان می‌گویند غفلت در تامین آب آشامیدنی استان اصفهان در آینده چالش‌های اجتماعی ایجاد می‌کند که باید برای رفع این معضل فراگیر برنامه‌ریزی علمی و عملی اتخاذ کرد.
 • آمادگی برای کار در ۲۸ مخزن نفتی

  دنیای اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ما تشنه کار هستیم، گفت: در بخش ۲۸ مخزن آمادگی کامل داریم تا در دریا و خشکی به کار بپردازیم. سید عبدالله موسوی اظهار کرد: در سال ۸۷ میان شرکت ملی نفت و جهاد دانشگاهی قرارداد ساخت ۵ دکل حفاری منعقد شد اما در سال ۹۴ این قرارداد به ساخت ۳ دکل تغییر پیدا کرد.
 • هشتمین اتوبوس دیابت و چاقی کشور در تبریز راه‌اندازی می‌شود

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – رامین نیک‌‌رفتار: مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از راه‌اندازی هشتمین اتوبوس دیابت و چاقی کشور در تبریز خبر داد. محمدحسین حسن‌زاده گفت: این اتوبوس؛ با تاکید شهردار تبریز درخصوص توجه به سلامت شهروندی، برای ارائه خدمات درمانی و مشاوره‌ای برای عموم شهروندان افتتاح می‌شود. حسن‌زاده با بیان اینکه تمام هزینه راه‌اندازی این اتوبوس توسط شهرداری تبریز تامین شده است، تصریح کرد: شهرداری تبریز به‌عنوان یکی از شرکای سلامتی شهر، بسترهای لازم را آماده‌سازی کرده و در اختیار متولیان این بخش اعم از دانشگاه علوم پزشکی یا انجمن‌های مردم نهاد قرار می‌دهد. مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز افزود: سعی داریم بسترهای لازم را فراهم کنیم تا شهروندان با ارائه آگاهی لازم و شناخت کافی از وضعیت جسمانی خود در آینده شاهد مشکلات کمتری باشند. او ادامه داد: اتوبوس دیابت در مناطقی که امکان دسترسی شهروندان به اطلاعات و امکانات لازم اندک است، حضور می‌یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر