آرشیو روزنامه شماره ۴۷۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۸۴

 • ظرفیت ترانزیتی کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه - الهام اکبری: پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه برگزار شد و رئیس اتاق کرمانشاه در این جلسه بر لزوم استفاده از ظرفیت حمل بار راه‌آهن کرمانشاه تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در این جلسه با اعلام اینکه زحمات زیادی برای رسیدن راه‌آهن به کرمانشاه انجام شد، گفت: نباید از این ظرفیت در زمینه حمل بار غافل شویم.
 • برپایی نمایشگاه گردشگری در شهر «جهانی صنایع‌دستی»

  دنیای‌اقتصاد - شیراز - محمد صداقت: یازدهمین و دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در شهرک گلستان شیراز برپا شد. مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: این نمایشگاه بزرگ که جلوه‌گاه بیش از ۱۷۰مرکز فعال گردشگری است، در قالب ۱۰۰ غرفه و ۱۳۴ غرفه صنایع‌دستی برگزار می‌شود. وی افزود: همچنین ۷۰۰ مترمربع فضای باز نمایشگاه بین‌المللی به برپایی سیاه‌چادرهای عشایر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری عشایر اختصاص یافته است. امیری خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه شاهد حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی برای بررسی پرونده ثبت شیراز با عنوان «شهر جهانی صنایع‌دستی» هستیم. از این رو سعی شده است که توانمندی‌های شاخص صنایع‌دستی و گردشگری استان به شایستگی به نمایش گذاشته شود.
 • تامین و توزیع مطلوب سوخت زمستانی در آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به تامین و توزیع به موقع سوخت مورد نیاز روستاهای استان از ذخیره مطلوب سوخت زمستانی خبر داد. علی روح اللهی با تاکید بر اینکه مشکلی از بابت تامین سوخت نفت سفید مورد نیاز روستاهای صعب العبور و بدون گاز طبیعی نداریم، گفت: تا آخر آبان سال‌جاری در پنج مرحله با اعلام کالابرگ نفت سفید، سوخت مورد نیاز خانوارهای روستایی توزیع شده است. با توجه به شرایط آب و هوایی سوخت تخصیص یافته برای هرخانوار تا پایان فصل سرما قابل افزایش است و در صورت نیاز بدون وقفه ادامه خواهد داشت. وی درخصوص مصرف نفت سفید استان افزود، با توجه به آمار مصرف سال قبل در سال‌جاری شاهد کاهش ۳۷ درصدی تقاضای نفت سفید بوده‌ایم.
 • رئیس بخش تحقیق و توسعه آلومینیوم المهدی پژوهشگر برتر هرمزگان شد

  دنیای‌اقتصاد - بندرعباس - اسماعیل خاشعی: رئیس بخش تحقیق و توسعه آلومینیوم المهدی هرمزگان طی ارزیابی‌های صورت گرفته به‌عنوان پژوهشگر برتر استان انتخاب شد. طی ارزیابی‌های انجام شده توسط دبیرخانه تجلیل از پژوهشگران برتر در سال ۹۸، محسن عامری سیاهویی رئیس بخش تحقیق و توسعه آلومینیوم هرمزگان به‌عنوان پژوهشگر برتر سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان انتخاب شد. عامری دارای مدرک دکتری تخصصی شیمی معدنی است که تاکنون ۱۶ مقاله علمی و بین‌المللی را در جشنواره‌ها و سمینارهای مختلف ارائه کرده و دارای ۲۵ طرح پژوهشی است.
 • ساخت نخستین مرکز نوآوری حوزه سلامت استان گلستان

  دنیای‌اقتصاد - گرگان: معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور گفت: طبق تفاهم با معاونت علمی ریاست‌جمهوری نخستین مرکز نوآوری در حوزه سلامت استان گلستان ساخته می‌شود. محمدرضا هنرور اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه پارک‌ها و فناوری سلامت کمی دیرتر حرکت خود را آغاز کردند با این حال بازار سلامت، گردش مالی فراوانی دارد. وی با بیان اینکه هدف ما حمایت از فناوران حوزه سلامت است، گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت علمی ریاست‌جمهوری داریم قرار است نخستین مرکز نوآوری حوزه سلامت استان گلستان در دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد شود.
 • رکورد سالانه صادرات فولاد اکسین خوزستان شکسته شد

  دنیای‌اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از شکست رکورد سالانه صادرات طی ۸ ماه امسال خبرداد. امین ابراهیمی اظهار کرد: پیرو تغییر اهداف استراتژیک شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۹۸ و تعیین هدف صادرات پایدار محصولات این شرکت، با تلاش شبانه‌روزی همه اعضا و کارکنان شرکت و همچنین تعامل سازنده و همکاری شرکت فولاد خوزستان با صادر کردن بیش از ۳۵ هزار تن انواع محصولات، رکورد سالانه صادرات ورق فولاد اکسین خوزستان در آذر ۹۸ شکسته شد، این در حالی بود که بالاترین رکورد صادرات در سال ۱۳۹۵ با ۲۸ هزار تن طی ۱۲ ماه محقق شده بود. وی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب و اقدامات موثر در ۹ ماه سال‌جاری خوشبختانه چهار بازار جدید به تعداد بازارهای صادراتی شرکت فولاد اکسین خوزستان اضافه شد.
 • مشارکت ۸۰ درصدی قزوینی‌ها برای حذف قبوض کاغذی گاز

  دنیای‌اقتصاد - قزوین: مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در راستای تکریم مشترکان، بهره‌مندی از فناوری‌های نوین، مدیریت سبز و صیانت از محیط‌زیست از مشارکت ۸۰ درصدی از مشترکان گاز استان به منظور حذف قبوض کاغذی گاز از ابتدای آذر سال‌جاری خبر داد. اسماعیل مفردبوشهری اظهار کرد: شرکت گاز استان توانست با استفاده از اطلاع‌رسانی در سایت شرکت گاز استان قزوین و چاپ و نصب بنر و بیلبورد در استان و ساخت و پخش تیزرهای تبلیغاتی و زیرنویس در شبکه استانی، اطلاعات مورد نیاز ۸۰ درصد مشترکان را جمع‌آوری و ثبت کند. وی با قدردانی از تعامل و همکاری خوب شهروندان در اجرای این طرح ملی افزود: تعداد کل مشترکان گاز استان حدود۴۳۰ هزار مشترک است که از این تعداد ۳۴۳ هزار مشترک دارای شماره تلفن همراه بوده که اطلاعات این مشترکان در سامانه مربوطه ثبت شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر