آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۶۶

 • نقطه ضعف صادراتی زعفران

  دنیای‌اقتصاد - مشهد: رئیس اتاق ایران بر لزوم تصویب موضوع اخذ نیم درصد از ارزش زعفران صادراتی برای توسعه صادرات، برندسازی و بهبود کیفیت و تولید این محصول توسط شورای ملی زعفران تاکید کرد. صدور کارت اهلیت صادر‌کننده زعفران توسط شورای ملی زعفران ایران، اخذ نیم درصد از ارزش زعفران صادراتی توسط شورای ملی زعفران به‌منظور توسعه صادرات و بهبود کیفیت و تولید، پیگیری رفع مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات زعفران در جهت کاهش پدیده قاچاق و صادرکنندگان یکبار مصرف (خلق الساعه) و کاهش تعرفه ۳۷ درصدی صادرات زعفران به کشورهای هند و چین به‌عنوان دو مصرف‌کننده مهم زعفران، بخشی از درخواست‌های شورای ملی زعفران در هفتاد و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی بود.
 • برخورد با افزایش نرخ کالا در مازندران

  دنیای‌اقتصاد - ساری - رقیه سامع: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: آرامش بازار همانند گذشته باید حفظ‌ شود و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
 • تاکید استاندار خوزستان بر جبران عقب‌ماندگی کوی مهدیس اهواز

  دنیای اقتصاد - اهواز: استاندار خوزستان گفت: عقب‌ماندگی‌های کوی مهدیس اهواز باید هرچه سریع‌تر توسط دستگاه‌های متولی جبران و شتاب خدمت‌رسانی به مردم این منطقه بیشتر شود. غلامرضا شریعتی در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات کوی مهدیس اهواز در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: مشکلات این منطقه از سال ۱۳۹۵ در حال پیگیری است و تاکنون پیشرفت‌های خوبی نیز حاصل شده است. وی افزود: درحوزه زیرساخت‌های جاده‌ای و معابر، آب و فاضلاب، برق و همچنین خدمات شهرداری اقدامات خوبی صورت گرفته است. استاندار ادامه داد: همچنین در زمینه ساخت مدرسه طرح‌های خوبی در حال تکمیل است، اما برخی طرح‌ها نیز در مدت زمان مشخص تکمیل نشده و تلاش می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. وی افزود: نشست‌های بررسی روند طرح‌ها و رسیدگی به مشکلات کوی مهدیس تاکنون چند بار برگزار شده؛ چراکه شتاب بخشی به تکمیل این طرح‌ها نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است. شریعتی اضافه کرد: دستگاه‌های مختلف با تمام ظرفیت پای کار هستند و قرار شد در مدت زمان مشخصی عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند. وی گفت: در این منطقه جمعیت قابل‌توجهی ساکن هستند و همین تاکید ما را بر تکمیل این طرح‌ها بیشتر می‌کند.
 • صرفه‌جویی منطقه اصفهان در ایمن‌سازی خطوط لوله مواد نفتی

  دنیای‌اقتصاد - اصفهان: سرپرست معاونت فنی منطقه اصفهان از صرفه‌جویی ۲۰ میلیارد ریالی در اقدامات ایمن‌سازی خطوط لوله انتقال مواد نفتی خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، محمدحسن بگی در این باره گفت: برای پیشبرد اهداف سازمانی و انجام رسالت خودکفایی و صرفه‌جویی با استفاده از مصالح موجود در انبارهای مستقر در مراکز انتقال نفت و امکانات شرکتی اقدامات ایمن‌سازی خطوط لوله انتقال نفت خام انجام شد.
 • پروازهای روزانه فرودگاه سهند با استقبال مردم برقرار می‌شود

  دنیای‌اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار: فرماندار ویژه شهرستان مراغه با تاکید بر اینکه فرودگاه سهند نیاز به استقبال مردمی دارد، افزود: در صورت استقبال مردم منطقه شاهد برقراری روزانه پروازها و در مرحله بعد برقراری پرواز به مشهد مقدس خواهیم بود. حمید شکری در جلسه هماهنگی با آژانس‌های مسافرتی در زمینه پروازهای فرودگاه سهند اظهار کرد: پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس سال‌جاری برقرار بوده و باید آژانس‌های مسافرتی در زمینه معرفی و استفاده از ظرفیت‌های این فرودگاه تلاش کنند. وی گفت: فرودگاه سهند نعمتی بزرگ برای مردم منطقه و همچنین اهالی منطقه مقیم پایتخت تهران است و باید تمام امکانات را برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های پروازهای این فرودگاه بسیج کنیم.

بیشتر