آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۲۱

 • تراموا در حاشیه زاینده‌رود اصفهان

  دنیای اقتصاد - اصفهان: شهردار اصفهان گفت: سیاست ما در محدوده مرکزی شهر ایجاد حداقل یک خط تراموا تا دو سال دیگر است. قدرت‌الله نوروزی با اشاره به اینکه معمولا ۳۵ درصد از کل هزینه‌های تراموا برای ایجاد زیرساخت‌ها و ۶۵ درصد برای تامین ناوگان صرف می‌شود، اظهار کرد: اولین گام ما برای احداث خط تراموا در مسیر میدان جمهوری اسلامی به میدان آزادی و گام دوم خط حاشیه رودخانه زاینده‌رود است.
 • آمار مصرف گاز در خراسان جنوبی

  محمد قربانی
  دنیای اقتصاد – بیرجند: مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از مصرف بالغ‌بر ۷۵۹ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در ۶ ماه اول امسال در سطح استان خبر داد. سیدمحمود هاشمی اظهار کرد: بخش نیروگاهی در استان با مصرف بیش از ۵۱۶ میلیون و ۸۸۸ هزار متر مکعب گاز طبیعی با ۶۸ درصد بیشترین میزان مصرف گاز طبیعی را به خود اختصاص داده و پس از آن بخش‌های صنعتی و حمل‌و‌نقل با مصرف بالغ‌بر ۱۰۰ میلیون و ۲۴۲ هزار متر مکعب، سهم ۱۳ درصدی از میزان مصرف گاز طبیعی را در شش ماه اول سال‌جاری به خود اختصاص دادند. مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: بخش‌های خانگی، تجاری و عمومی با مصرف ۸۲ میلیون مترمکعب، ۱۱ درصد و بخش سیمان نیز با مصرف ۶۰ میلیون متر مکعب ، ۸ درصد میزان مصرف گاز طبیعی را به خود اختصاص دادند. هاشمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمامی شهر‌ها و ۵۶۲ روستا در سطح استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار است بیان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۶۳ درصد خانوار روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.
 • تاخیر طولانی در ساخت متروی اهواز

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت ‌کشور با اشاره به تاخیر هشت ساله در اتمام پروژه متروی اهواز گفت: تاکنون درخصوص پروژه متروی اهواز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. پروژه متروی اهواز حدود ۱۴ سال پیش آغاز شد؛ درحالی‌که باید حداکثر در مدت۶ سال به بهره‌برداری می‌رسید. بابک دین‌پرست افزود: متن قرارداد، توافقات اولیه و میزان اجرای تعهدات دو طرف (شرکت کیسون به‌عنوان پیمانکار و شهرداری به‌عنوان کارفرما) باید به‌طور دقیق ارزیابی شود و اکنون نمی‌توان مقصر اصلی تاخیر در اجرای پروژه را مشخص کرد. همچنین استاندار خوزستان گفت: هیچ توافق جدیدی با شرکت کیسون به‌عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز امضا نمی‌شود. این شرکت اگر مایل به ادامه همکاری است باید بر حسب توافق‌نامه قبلی اقدام کند.
 • نشست فعالان مجتمع خاوران با شهردار قیامدشت

  روح‌الله حسین‌زاده
  دنیای اقتصاد – شهرری: تعدادی از صنعتگران و تولیدکنندگان مجتمع صنفی خاوران با حضور در شهرداری قیامدشت، مسائل و مشکلات خود را با شهردار و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قیامدشت در میان گذاشتند. در این جلسه حسین ترکاشوند، شهردار قیامدشت گفت: در راستای ساماندهی مسائل حوزه شهری این مجتمع، پیمانکار فضای سبز شهرداری قیامدشت در حال ارائه خدمات مورد نیاز در حوزه فضای سبز در سطح مجتمع صنفی خاوران و شهرک‌های تولیدی مستقر در آن است. شهردار قیامدشت در جمع صنعتگران مجتمع صنفی خاوران اظهار کرد: با توجه به استقرار شهرداری قیامدشت و تعیین نقشه و حریم این شهر، خدمات شهری همچون عوارض کسب و پیشه، پسماند و... از مردادماه سال گذشته توسط شهرداری قیامدشت اخذ شده و متقابلا امکانات و خدمات مورد نیاز واحدهای صنفی ارائه می‌شود. وی خواستار به‌کارگیری نیروهای بومی در واحدهای این مجتمع شد.
 • کاهش ۷ درصدی وقوع جرم در هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد - بندرعباس: فرمانده انتظامی هرمزگان از کاهش ۷ درصدی وقوع جرم در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» از بندرعباس، سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی هرمزگان در جمع خبرنگاران، خط قرمز پلیس استان را تهدید امنیت مردم عنوان کرد و گفت: ارتقای امنیت در استان نتیجه همکاری و تعامل بخش‌های مختلف از جمله شورای تامین استان و رسانه‌ها است.

بیشتر