آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۰۴

 • برنامه پاک‌سازی ساحل کارون

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بیلان منفی حوزه مارون گفت: مخالفت شدید خود را با ساخت سد مارون ۲ اعلام کرده‌ایم. فرهاد ایزدجو اظهار کرد: بیلان مارون منفی است به این معنی که مصارف بیش از منابع آبی در این حوزه است و در صورت مصرف منابع آبی در بالادست این مشکل شدیدتر می‌شود. وی با اعلام مخالفت شدید با ساخت سد مارون۲ در چند مکاتبه با وزارت نیرو، افزود: اعتبار مطالعاتی این طرح نیز حذف شده است.
 • تجلیل از ۱۸ شهروند برگزیده همدان

  محبوبه یادگاری
  دنیای‌اقتصاد – همدان: اختتامیه جشنواره شهروندان برگزیده همدان در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد. در این مراسم عباس صوفی، شهردار همدان گفت: برگزاری این جشنواره نشان می‌دهد تا چه اندازه مدیریت شهری به‌دنبال ایجاد تعامل اثر بخش با شهروندان است؛ چراکه ما اعتقاد داریم بدون مشارکت شهروندان مدیریت شهری نمی‌تواند نقش اثرگذاری در رسیدن شهر به استانداردهای مطلوب داشته باشد.
 • تزریق بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز به مخزن سراجه قم

  الهام اکبری
  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تزریق یک میلیارد و پنج میلیون مترمکعب گاز به مخزن سراجه قم از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. رامین حاتمی افزود: این در حالی است که در سال ۱۳۹۷ در مجموع یک میلیارد و ۲۶ میلیون مترمکعب گاز به این مخزن تزریق و ۷۷۳ میلیون مترمکعب بازتولید شد.
 • اختصاص ۴ درصد از اعتبارات نفتی هرمزگان برای طرح‌های عمرانی

  دنیای‌اقتصاد - بندرعباس: استاندار هرمزگان گفت: با پیگیری‌هایی که از طریق مکاتبه با رئیس‌جمهوری صورت گرفت و همچنین با تصویب شورای اقتصاد، ۴ درصد از اعتبارات تخصیص یافته به طرح‌های بزرگ نفتی در هرمزگان برای کمک به انجام مسوولیت‌های اجتماعی و اجرای طرح‌های عمرانی در این استان اختصاص یافت.
 • برداشت ۳۰۰ هزار تن لیمو ترش از باغات فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : کارشناس تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اعلام اینکه فارس مهم‌ترین قطب تولید محصول لیمو ترش در کشور است، از برداشت بیش از ۳۰۰ هزار تن این محصول در سطح زیرکشت ۱۳ هزار و ۲۶۷ هکتار در باغ‌های جهرم، قیروکارزین، داراب، کازرون، لارستان و فراشبند خبر داد. غلامرضا جباری گفت: متوسط تولید در یک هکتار باغ لیموترش امسال ۲۶ تن در واحد سطح است. وی ادامه داد: علمیات برداشت این محصول بر حسب رقم در مرداد شروع شده و تا اواخر اردیبهشت سال بعد ادامه دارد. به گفته جباری، بارزترین رقم لیمو ترش در فارس مکزکین لایم، لیمو خارکی، پرشین لایم و لیمو چهار فصل است.

بیشتر