آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۸۵

 • پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود.
 • تشکیل انجمن زنان گرگان در دستور کار

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بحث و تبادل نظر درخصوص تشکیل انجمن زنان شهر گرگان طی شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده خبر داد. فائزه عبداللهی در شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه تشکیل انجمن زنان شهر گرگان با استناد به قانون شوراها مدنظر قرار گرفت، گفت: برنامه‌ریزی درخصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی با موافقت دستگاه‌های ذی‌ربط یکی از وظایف شورای اسلامی شهر براساس ماده ۷۶ قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی است.
 • افتتاح دومین بانک شیر مادر در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: دومین بانک شیر مادر کشور در شیراز به بهره برداری رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم افتتاح این طرح با بیان اینکه بانک شیر مادر واحدی برای جمع‌آوری، ارزیابی، آماده‌سازی، ذخیره کردن و توزیع شیر اهدایی از مادران اهدا‌کننده شیر برای مصرف نوزادان نارس یا نوزادان محروم از شیر مادر است، گفت: سرمایه‌گذاری اولیه این بانک بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است و در بیمارستان حضرت زینب (س) واقع در فلکه خاتون شیراز است. علی بهادر اظهار کرد: مادران شیرده علاوه بر تغذیه نوزادان خود می‌توانند تا یکسال پس از آغاز شیردهی نسبت به اهدای شیر به بانک شیر اقدام کنند. علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با تاکید بر اهمیت تداوم این اقدام ارزشمند، از ایجاد این بانک در ۱۰ دانشگاه تهران، اصفهان، کرمان، خوزستان، کرمانشاه، زاهدان، خراسان رضوی، تبریز، یزد و یاسوج با سرمایه‌گذاری اولیه بیش از ۲میلیارد تومان خبر داد.
 • افتتاح همزمان سه طرح برقی در شوش

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : به‌صورت همزمان سه طرح برقی شامل فاز اول پست ۳۳/ ۱۳۲ کیلوولت دانیال، فاز اول پست ۳۳/ ۱۳۲ کیلوولت حسن درویشی و ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شوش افتتاح شد. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی‌های به وجود آمده ۲۰ هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هر روز یک طرح افتتاح می‌شود یا پایداری برق منطقه‌ای افزایش پیدا می‌کند. وی تاکید کرد: اگر با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تامین برق برای سرمایه‌گذاری و مشترکان خانگی تضمین خواهد شد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز اظهار کرد: در مجموع در این سه طرح ۲۲۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. محمود دشت‌بزرگ گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال ۵۰مگاوات و ظرفیت فاز اول پست درویشی ۳۰ مگاوات است و در مجموع ۸۰ مگاوات برق شهرستان شوش افزایش ظرفیت پیدا کرده است.
 • صدور مجوز فعالیت نخستین دفتر کاریابی بین‌المللی در ارس

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: دبیر انجمن کاریابی‌های آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت نخستین موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین‌المللی در منطقه آزاد ارس خبر داد. محمد اسمند با اعلام این خبر گفت: از مهم‌ترین وظایف و ماموریت‌های پیش‌بینی شده برای دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در کشورهای خارجی، فراهم کردن زمینه لازم برای تسهیل اعزام نیروی کار ایرانی و حمایت از نیروی کار ایرانی شاغل در کشور هدف، کمک به کاهش بیکاری و توسعه اشتغال و بازگشت ارز به داخل کشور است. وی افزود: صدور مجوز فعالیت موسسه کاریابی بین‌المللی پس از انتشار فراخوان، جمع‌بندی متقاضیان توسط اداره کار و خدمات اشتغال، بررسی مدارک و شرایط و نیز مصاحبه و آزمون و صرفا برای مدیران موسسات مشاوره شغلی که دارای مجوز فعالیت از سرزمین اصلی می‌باشند امکان‌پذیر است.
 • اختصاص ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه تبریز- اهر- باکو

  دنیای اقتصاد – تبریز: نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر - تبریز در سال‌جاری به ۷۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امیدواریم با اختصاص به موقع اعتبارات، این طرح تکمیل شود. عبدالهی با اشاره به اتمام قسمتی از این بزرگراه افزود: به‌زودی و با اتمام مرحله دوم آسفالت‌ریزی، شاهد روان‌شدن بار ترافیک و سهولت در رفت و آمد خودروهای عبوری در این مسیر خواهیم بود. وی ادامه داد: ساخت بزرگراه تبریز – اهر – باکو تنها با همت مدیریت ارشد استان و همکاری نمایندگان و سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی محقق می‌شود و اگر این بزرگراه تا سال‌های آینده ساخته نشود مشکل جاده اهر – تبریز دوباره تکرار خواهد شد. نماینده اهر و هریس در مجلس همچنین اتصال اهر و هریس و به‌تبع آن منطقه ارسباران را به شبکه ریلی با توجه به ظرفیت‌های معدنی منطقه، ضروری دانست و افزود: این شهرستان‌ها ظرفیت خوبی در حوزه معادن دارند و انتقال فرآوری معادن این شهرستان‌ها برای تسهیل در حمل‌و‌نقل به راه‌آهن نیاز دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر