آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۷۵

 • بازار بزرگ قطعات خودرو در پایتخت

  سیدرضا جمشیدی
  دنیای اقتصاد – غرب استان تهران: شهردار منطقه ۲۱ تهران که ۲۲ ماه است سکاندار شهرداری منطقه است مدعی است که تمام طرح‌های بزرگ سطح منطقه به‌صورت مشارکتی انجام می‌شود.
 • ترمیم منابع آبی خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: در وضعیت فعلی مشکلی از بابت رهاسازی آب در حوضه‌های آبریز خوزستان وجود ندارد، تنها باید حوضه مارون مدیریت شود و فکر نمی‌کنم تنشی در رهاسازی آب داشته باشیم.
 • کلنگ‌زنی صنعتی در دماوند

  دنیای‌اقتصاد – شرق استان تهران: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از ساخت پنج واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال‌زایی برای ۱۸۰نفر در شهرک صنعتی دماوند ۲ خبر داد. صابر پرنیان با اشاره به آغاز فعالیت این شهرک و کلنگ‌زنی پنج واحد تولیدی در آن اظهار کرد: تمام این طرح‌ها در کمتر از یک سال به بهره‌برداری می‌رسند.
 • بندر صیادی بندرعباس بندر الگویی کشور در آینده

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: رئیس شیلات بندرعباس با اشاره به ظرفیت‌های بندرصیادی بندرعباس،این بندر را یکی از بنادر صیادی مهم و کلیدی کشور دانست. ابراهیم عالی‌زاده با بیان اینکه بندر صیادی بندرعباس توان سرویس‌دهی به شناورهای صیادی سبک و سنگین را دارد گفت: خوشبختانه این بندر اکنون به بخش عظیمی از جامعه صیادی استان خدمات‌رسانی می‌کند. وی افزود: بندر صیادی بندرعباس با برخورداری از۳۰۰ فروند قایق صیادی و بیش از۵۰ فروند لنج صیادی توانسته بیش از ۳ هزار نفر از جامعه صیادی استان را تحت پوشش قرار دهد. عالی‌زاده موقعیت استراتژیک بندر صیادی بندرعباس، نزدیکی به فرودگاه، قابلیت پهلودهی به انواع شناور صیادی، نزدیکی و استقرار نیروهای مرزبانی و دریابانی در بندر صیادی، بهره‌مندی از پایگاه شناور یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات، بهره‌مندی از زیرساخت‌های بندری مناسب، استقرار تعاونی صیادی در بندر، برخورداری از قابلیت منحصر در بانکرینگ و خدمات‌رسانی به شناورهای صیادی و مرکز قرار گرفتن بندر را از مهم‌ترین ظرفیت‌های این بندر صیادی اعلام کرد. وی تبدیل این بندر را به‌عنوان بندر صیادی نمونه و پیشرفته از هر جهت را از اهم برنامه‌های شیلات در آینده دانست و گفت: تحقق این مهم که رونق و توسعه بیش از پیش را به دنبال خواهد داشت نیازمند توجه و حمایت بیش از پیش مسوولان است.
 • بهره‌مندی ۴۱۷هزار خانوار شهری و روستایی قزوین از گاز

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در این استان، ۳۶۴هزار و ۶۷۵ خانوار شهری و ۱۱۶هزار و ۷۶۹خانوار روستایی هستند. اسماعیل مفرد بوشهری افزود: در ۳ ماه نخست سال جاری نیز ۱۷۷۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند. مشترکان کل استان شامل ۴۱۶ هزار و ۸۹۶ مشترک است. وی افزود: اکنون ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۸۴ درصد خانوارهای روستایی استان قزوین در قالب ۲۵ شهر و ۴۸۱ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که شهرستان تاکستان بالاترین درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی استان از گاز طبیعی را دارد. بوشهری تعداد مشترکان صنعتی جزء و عمده استان را ۳ هزار و ۵۰۲ مشترک اعلام کرد که از این تعداد ۷۹ واحد صنعتی در سه ماه ابتدایی سال جاری گاز دار شده‌اند.
 • باند فرود بالگرد اورژانس هوایی در خداآفرین ایجاد شد

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: مدیر منطقه آزاد ارس مرکز خداآفرین گفت: برای خدمات‌رسانی امداد هوایی به شهروندان و گردشگران شهرستان باند فرود بالگرد اورژانس در محدوده خدماتی سایت صنعتی منطقه ایجاد شده است. هادی کهندل با اشاره به زیرسازی، آسفالت و محوطه‌سازی این باند در مساحت ۳هزار مترمربع، با هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰میلیون‌ریال گفت: این باند به تایید کارشناسان اورژانس هوایی و هوانیروز رسیده و آماده بهره برداری است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر