آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۶۶

 • رشد اقتصادی با ظرفیت معادن

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: استاندار خوزستان گفت: باید برای همگرایی دولت و بخش خصوصی تلاش کنیم. این مساله همیشه یکی از اهداف بوده است، اما رفتار و عملکرد ما به این شکل نبوده است.
 • بومی‌سازی ۴۹۰۰ قطعه در شرکت پالایش نفت بندرعباس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: به منظور حمایت از توان تولید کنندگان داخلی و همچنین استفاده از امکانات داخلی شرکت، ۴۹۰۰ قلم انواع کالا مورد نیاز پالایشگاه بندرعباس توسط تولیدکنندگان و سازندگان داخلی ساخته و مورد استفاده قرار گرفت است. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، نامور افزود: بر اساس رویکرد شرکت پالایش نفت بندرعباس به منظور حمایت از توان تولیدکنندگان داخلی، تا پایان سال ۹۷ ساخت ۴۹۰۰ قطعه به تعداد کل ۵۵۲ هزار عدد برای نخستین بار و بدون نقشه اولیه در داخل صورت گرفت که این اقدام مهم خودباوری، انتقال تکنولوژی، جلوگیری از خروج ارز، اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم را به همراه داشته است.
 • تعمیرات واحد شماره ۴ گازی نیروگاه شهید رجایی در ۵ روز

  دنیای اقتصاد – قزوین: کارکنان نیروگاه شهید رجایی قزوین رکورد تازه‌ای در کاهش مدت زمان فعالیت‌های تعمیراتی برجای گذاشتند. علی فرهور، مدیرعامل نیروگاه با اشاره به سرعت عمل کارکنان این شرکت در تعمیر واحد شماره ۴ گازی، از مدیران، کارشناسان و متخصصانی که این عملیات تعمیراتی را در کمترین زمان لازم و در مدت تنها ۵ روز به انجام رساندند، تقدیر و تشکر کرد. مدیرعامل نیروگاه در تشریح فرآیند انجام تعمیرات واحد شماره ۴ گازی گفت: ایجاد اشکال در سیستم آب بندی یاتاقان شماره ۲ در واحد ۴ گازی نیروگاه، موجب نشت روغن در یاتاقان‌های ژنراتور شده بود که برای پیشگیری از صدمات و انجام تعمیرات لازم، این واحد به‌طور اضطراری از مدار تولید برق خارج شد که خوشبختانه با همت و تلاش گسترده همکاران خوب نیروگاه شهید رجایی، توانستیم مدت زمان این نوع تعمیرات را که به‌طور معمول، ۲۵ روز به طول می‌انجامد، به ۵ روز کاهش دهیم.
 • عزم شهرداری اسلامشهر برای اجرای طرح‌های کلان و گره‌گشا

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: براساس سرفصل‌های بودجه عمرانی سال‌جاری شهرداری اسلامشهر برای گشایش‌های ترافیکی، در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل و معاون فنی موسسه فنی و عمرانی شهید رجایی از موسسات فعال تحت نظر قرارگاه خاتم‌الانبیاء موضوع اجرای طرح‌های شاخص وکلان شهری شامل احداث تقاطع غیرهمسطح میدان نماز و همچنین ۲ عرشه پل روگذر در تقاطع‌های مربوط به طرح‌های کمربندی شمالی و خیابان ۲۴ متری کمربندی شمالی و محور بلوار بسیج به خیابان برنده سیفی در دستور کار شهرداری و شورای شهر قرار گرفت.

بیشتر