آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۳۳

 • رشد تجارت در بندر امام خمینی (ره)

  آمنه محتشمی
  دنیای اقتصاد - اهواز: وزیر امور اقتصاد و دارایی بندرامام خمینی‌(ره) را هاب واردات کالای اساسی دانست و اظهار کرد: بسیار دارای اهمیت است که در فرآیند فعالیت در این بندر استراتژیک و روند صادرات آن قرار بگیریم. در ۳ ماه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در واردات کالای اساسی رشد قابل توجهی داشتیم، در برخی اقلام نیز بیش از دو برابر واردات داشتیم.
 • استقرار ۳۷ واحد تولیدی دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین از استقرار و فعالیت ۳۷ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
 • پیش‌بینی تولید ۳ میلیون تنی ذوب‌آهن در سال جاری

  دنیای اقتصاد - اصفهان: مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: این شرکت سال گذشته رکورد جدیدی در تولید با دو کوره بلند ثبت کرد و از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد قابل توجهی در تولید داشته است. وی افزود: برنامه امسال ذوب‌آهن دستیابی به تولید بیش از ۳ میلیون تن است و تاکنون طبق برنامه پیش رفته‌ایم. یزدی زاده با اشاره به کاهش مصرف آب در این شرکت گفت: در مصرف آب خام با اقدامات گسترده، صرفه‌جویی کردیم و علاوه بر آن بازچرخانی آب نیز صورت گرفت و از پساب شهرهای اطراف نیز استفاده می‌کنیم که حاصل آن کاهش شدید برداشت آب از زاینده رود است و سال گذشته تنها ۴۰‌درصد مصرف خود را از این رودخانه استفاده کردیم. با این اقدامات، طی ۴ سال آینده، کمترین برداشت آب از زاینده رود را خواهیم داشت.
 • بدهی ۶۶ میلیاردی مشترکان به توزیع برق گلستان

  دنیای اقتصاد - گرگان: مدیرعامل شرکت برق گلستان از بدهی ۶۶ میلیاردی مشترکان استان به شرکت برق خبرداد و گفت: از کل انرژی مصرفی مشترکان استان ۱۰ درصد برق مصرفی گلستان معادل ۱۳۰ مگاوات مربوط به اداره‌ها است. علی‌اکبر نصیری اظهار کرد: سال گذشته به دلیل کمبود تولید در نیروگاه‌های آبی خاموشی‌های متعددی در کل کشور و استان داشتیم که باعث شد برنامه‌ریزی‌های بخش صنعتی، صنفی، کشاورزی دچار اختلال شود. وی افزود: با توجه به خاموشی‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای مدیریت مصرف را از مهر سال گذشته آغاز کردیم و به همین منظور با دستگاه‌های مختلف تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد.

بیشتر