آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۰۲

 • رشد صادرات از آذربایجان‌شرقی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی از صادرات ۲میلیون و ۱۴۶هزار و ۵۸۸ تن کالا (غیرنفتی) به ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۷۳ میلیون دلار در سال گذشته از گمرکات استان خبر داد و گفت: در مقایسه با سال ۹۶ شاهد افزایش ۵۲درصدی ارزش صادرات استان هستیم.
 • گاز تمام صنایع و جایگاهای CNG گلستان وصل است

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: جریان گاز تمام صنایع و جایگاهای CNG استان وصل است. محمدرحیم رحیمی افزود: عامل اصلی محدودیت مصرف واحدهای صنعتی عمده (آجر و سیمان) و جایگاه‌های CNG استان، مشکلات پیش آمده در بخشی از خط انتقال گاز شمال کشور بوده که در همین زمینه برای استمرار جریان گاز واحدهای خانگی وضروری، محدودیت مصرف اعمال شد. رحیمی تصریح کرد: با توجه به مرتفع شدن مشکلات به وجود آمده، وضعیت فشارگاز عادی شده و گاز تمام صنایع و جایگاه‌های CNG که از مدار مصرف خارج شده بودند در مدار قرار گرفت.
 • تعویض ۴ دستگاه شیر یک‌طرفه در اسلامشهر

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: به منظور به روزرسانی و استانداردسازی ایستگاه پمپاژ موسی آباد در اسلامشهر، علاوه بر تعویض شیر پمپ‌ها، تاسیسات این ایستگاه نیز بازبینی و اصلاح شد. شفا نظر پور، مدیر امور آبفای اسلامشهر با اعلام این خبر اظهار کرد: در این عملیات که با صرف هزینه‌های لازم از محل اعتبارات جاری و داخلی انجام شد، علاوه بر بهسازی و تعمیر و تجهیز ۵ دستگاه الکتروپمپ ایستگاه پمپاژ موسی‌آباد با قدرت ۱۱۰، ۹۰، ۷۵ و ۵۵ کیلو وات، تعداد ۴ شیر یک‌طرفه سایز ۳۰۰ میلی‌متری این ایستگاه نیز که کارآیی لازم را نداشتند و موجب ضربه و مشکلاتی در مواقع بازسازی و سرویس پمپ‌های این ایستگاه پمپاژ می‌شدند کلا تعویض و به‌جای آن شیر یک‌طرفه‌های جدید و مطابق استانداردهای روز نصب شد. وی خاطرنشان کرد: با تعمیرات صورت گرفته در این ایستگاه علاوه بر ارتقای بهره‌وری و استفاده بهینه از تاسیسات، از پرت انرژی و هزینه‌های اضافی قابل‌توجهی نیز پیشگیری خواهد شد.
 • کمک ۲۸۰ میلیارد ریالی فولاد خوزستان به مناطق سیل زده

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: این شرکت در راستای حمایت هر چه بیشتر از سیل‌زدگان، ۲۸۰ میلیارد ریال برای ترمیم مسیرهای ارتباطی، اسکان ساکنان مناطق خسارت دیده، مسائل درمانی، آموزشی و فرهنگی، تامین اقلام اساسی و مورد نیاز این خانوارها هزینه کرد. محمد کشانی اظهار کرد: تمام تجهیزات، امکانات، ماشین‌آلات و نیروی انسانی را برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده بسیج کردیم و تا آبادانی کامل مناطق خسارت‌دیده لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد. وی تاکید کرد: فولاد خوزستان در کنار تولید پایدار و اشتغال‌‌زایی برای جوانان منطقه، سعی کرده در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی نیز سازمان سرآمدی باشد، امروز نیز بهترین تکلیف در این حوزه، خدمت صادقانه به مردم سیل زده و خسارت دیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر