آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۰۰

 • ایمنی تولید نفت در برابر سیل

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تولید نفت این شرکت همزمان با مدیریت بحران سیل در استان خوزستان خبر داد.
 • ضرورت سرمایه‌گذاری برون مرزی

  دنیای اقتصاد- اصفهان: بهرام سبحانی، رئیس هیات‌مدیره ذوب‌آهن اصفهان و رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در «پنجمین کنفرانس بین‌المللی استیل پرایس» گفت: چند سال پیش که موضوع تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ مطرح شد، عده‌ای با آن موافق بودند و عده‌ای تحقق این هدف را بعید دانستند. وی افزود: برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، نیاز به ۸۵ میلیون تن گندله، ۶۰میلیون تن آهن اسفنجی و ۲۰۰ میلیون تن استخراج سنگ آهن است. سبحانی گفت: برای صادرات، فرهنگ شرکت‌ها باید بین‌المللی شود و در صورت لزوم خودمان را با مشتریان تطبیق دهیم. وی اهمیت صادرات، حضور و تثبیت پایدار در بازارهای بین‌المللی را یادآور شد و گفت: ایجاد محدودیت برای صادرات فولاد تحت عنوان کمبود داخل، صحیح نیست و باید به لزوم سرمایه‌گذاری برون مرزی فکرکنیم، در گذشته قصد داشتیم در خارج از کشور کارخانه‌هایی احداث کنیم که به دلیل تحریم‌ها نشد. وی یادآور شد: اگر در عراق چند کارخانه میلگرد بزنیم، صادراتمان پایدار می‌شود. نعمت اله محسنی، معاون بازرگانی ذوب‌آهن اصفهان نیز درباره تولید ریل گفت: درخصوص تولید انواع ریل در ذوب‌آهن اصفهان توانمندی کامل (از صفر تا صد) وجود دارد.
 • ستاره خلیج‌فارس، کارفرمای برتر در ارائه خدمات بهداشت حرفه‌ای

  دنیای اقتصاد- بندرعباس: شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس به دلیل اقدامات اصولی و گسترده در زمینه بهداشت و ایمنی به‌عنوان کارفرمای برتر انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، ۲۸ آوریل برابر با ۸ اردیبهشت از سوی سازمان بین‌المللی کار (ILO) به‌عنوان «روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای» (روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی) نام‌گذاری شده است از این رو همایشی با عنوان بزرگداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در بندرعباس برگزار شد. هدف از این همایش، ارج نهادن به زحمات تلاشگران این عرصه در تشکیلات بهداشت حرفه‌ای بوده است.
 • راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتالی بیمارستان فقیهی شیراز

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بخش اتفاقات و دستگاه رادیولوژی دیجیتالی در بیمارستان شهید فقیهی افتتاح شد. علی اکبری، رئیس این بیمارستان گفت: بخش اورژانس و رادیولوژی دیجیتالی متصل به سیستم پکس در فضای مسقف به متراژ ۸۳۷ متر مربع و فضای روباز ۱۰۰۰ مترمربعی با اعتبار ۳ میلیارد و۳۸۰ میلیون تومان که بخشی از آن از طریق کمک‌های مردمی تامین شده، بازسازی شده است. وی افزود: این دو بخش با ۱۱۰ تخت دراین بیمارستان بزرگ که دارای قدمت ۷۵ ساله است به بهره‌برداری رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر