آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۹۳

 • خروج دریاچه ارومیه از کما

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد– تبریز: دانشگاه تبریز میزبان نشستی یک روزه با عنوان «هم اندیشی سمن‌ها در زمینه احیای دریاچه ارومیه» بود که مهم‌ترین خروجی آن اعلام خبر خروج دریاچه ارومیه از کما، تثبیت وضعیت و ورود آن به مرحله دوم فرآیند احیا بود.
 • دخل و خرج گرگان در سال ۹۸

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در یکصد و سی و هفتمین جلسه رسمی و علنی بیان اینکه صددرصد بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان محقق شد، گفت: به‌رغم شرایط سخت اقتصادی در سال گذشته بودجه ۲۵۰‌میلیارد تومانی شهرداری خوشبختانه صددرصد محقق شد و ۲۰ میلیارد تومان نیز لایحه متمم بودجه ۹۷ به شورای اسلامی شهر ارائه شد.
 • کارنامه سال ۹۷ شهرداری اصفهان

  دنیای‌اقتصاد – اصفهان: کلان‌شهر اصفهان پس از گذشت دو سال از فعالیت مدیریت شهری فعلی، با تحقق ۸۸ درصدی بودجه خود در سال ۹۷ و همچنین اقداماتی در راستای جهانی شدن این شهر، توانست در زمره موفق‌ترین کلان‌شهرهای ایران قرار بگیرد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره توسعه متوازن در شهر گفت: در اصفهان در حالی که به عمران و آبادانی شهر توجه داریم، به مسائل نرم اجتماعی و فرهنگی نیز توجه داریم که اگر یکی از این بخش‌ها متوقف شود، توسعه متوازن نخواهد بود.
 • کاهش مصرف بنزین در گیلان

  دنیای اقتصاد – رشت: با مصرف ۷۳ میلیون و ۱۱۱ هزار لیتر بنزین در استان گیلان در ۱۶ روز ابتدای فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۰۴/ ۲ درصد کاهش مصرف بنزین داشته‌ایم.
 • شمارش معکوس برای گازرسانی به ۲۲ روستای الموت قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۲روستای منطقه الموت مراحل پایانی خود را طی می‌کند و مشعل گاز به‌زودی در این روستاها روشن خواهد شد. اسماعیل مفرد بوشهری، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به اینکه اکنون طرح‌های گازرسانی متعددی در منطقه الموت در حال انجام است، گفت: گازرسانی به ۲۲ روستای الموت با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است که با گازرسانی به آنها ۸۰۰خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. بوشهری افزود: روستاهای گرمارود، محمودآباد، هرانک، مدان و کوشک دشت به همراه ۱۷ روستای دیگر طی مدت چندماه آینده گازدار خواهند شد.
 • پایش ۲۴ ساعته پالایشگاه اصفهان

  دنیای‌اقتصاد – اصفهان: شرکت پالایش نفت اصفهان با بهره‌مندی از تخصص و تجربه کارشناسان خود و با همکاری شرکت‌های ایرانی، به‌عنوان اولین شرکت در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در مدت زمان ۶ماه «مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات» را نصب، راه‌اندازی و در مدار سرویس قرار داد. سعادت همایی، رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان با اعلام این خبر، با تاکید بر اینکه این مرکز با پایش ۲۴ساعته شبکه سازمان در ۳۶۵ روز سال، نمایی بلادرنگ از وضعیت امنیتی شبکه و رخدادهای جاری را فراهم می‌کند، تصریح کرد: این سیستم در صورت بروز حادثه، در سریع‌ترین زمان ممکن، حادثه را تشخیص داده و سازمان را در رفع حادثه یاری می‌کند.
 • تعویض دفترچه بیمه سلامت برای سیل‌زدگان گلستانی رایگان شد

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: تعویض و صدور دفترچه بیمه سلامت برای این افراد در مناطق سیل‌زده تا پایان خرداد امسال رایگان خواهد بود. سیدمحمد حسینی اظهار کرد: در سیل اخیر استان شاهد همپوشانی ارائه خدمانی به سیل زدگان بودیم و برای اینکه این شرایط مدیریت شود، اطلاعات بیمه شدگان شهری و روستایی در سامانه امید را در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در مناطق سیل‌زده قرار دادیم. این اقدام توانست بخشی از این همپوشانی‌ها را برطرف کند. مدیر کل بیمه سلامت استان ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که برای مردم سیل‌زده استان ایجاد شده است، تعویض وصدور دفترچه بیمه سلامت برای این افراد تا پایان خرداد امسال رایگان خواهد بود. وی گفت: در گمیشان که جزو شهرهای زیر ۲۰هزار نفر محسوب می‌شود و همچنین روستاهای سیل‌زده گمیشان و آق‌قلا افرادی که تاکنون بیمه نبودند یا دفترچه خود را در سیل از دست دادند، به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

بیشتر