آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۹۰

 • گلایه‌های شهری پارلمان تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : در صد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، طرح‌های بالای ۵ میلیارد ریال شهرداری تبریز بررسی شد. محمد اشرف‌نیا، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز در این جلسه گفت: در مجموع ۶۸طرح عمرانی بالای ۵ میلیارد ریال در تبریز در حال اجراست که ۴۵ طرح در سال ۹۷ اجرا شده یا در حال اجرا است.
 • افزایش ۷۰ درصدی تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون تولید بریکت گرم در کارخانه صبا ۷۰ درصد افزایش داشته است. مرتضی یزدخواستی اظهار کرد: بریکت گرم محصول استراتژیک در تولید و صادرات فولاد است. وی گفت: ماندگاری بالا، مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است. وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از محصول تولید شده در این کارخانه صادر می‌شود، ادامه داد: امسال محموله بریکت گرم به وزن ۳۵ هزار تن به ارزش ۸ میلیون دلار از بندر شهید رجایی به مقصد کشور‌های اروپایی صادر شد. مرتضی یزد خواستی افزود: ظرفیت تولید بریکت گرم در این کارخانه سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن است که تا پایان سال ۱۳۹۹ به این هدف خواهیم رسید.
 • خسارت ۶۰۴ میلیارد تومانی به راه‌ها و پل‌های خوزستان

  محمد علاف‌‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: در پی وقوع سیلاب در نوروز سال جاری، ۶۰۴ میلیارد تومان به راه‌ها و پل‌های خوزستان خسارت وارد شده است. غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات حاضر در استان در شهرستان‌های درگیر سیلاب مشغول به کار بودند، اداره کل راهداری نیز با بسیج امکانات خود و استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی در این اقدام کمک کرد. بهرامی نیا با بیان اینکه حدود ۵۰ دستگاه از ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی و راهداری از بخش خصوصی در سیلاب اخیر به کار گرفته شده است، تصریح کرد: استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و بوشهر علاوه بر اینکه جزو استان‌های معین خوزستان محسوب می‌شدند از امکانات اداره‌های راهداری آنها نیز استفاده کردیم.
 • راه‌اندازی مرکز پایش هوشمند مدیریت انرژی در توزیع برق گلستان

  دنیای اقتصاد - گرگان: مرکز پایش فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی در توزیع نیروی برق استان گلستان راه‌اندازی می‌شود. شرکت توزیع برق گلستان به منظور اهداف صنعت برق و به منظور اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی، توانسته است ۹۵۲۸ دستگاه کنتور هوشمند قرائت از راه دور فهام را با همت نیروهای صف و ستاد نصب و به بهره برداری رساند. از این تعداد ۸۸۷۱ مورد برای مشترکان دیماندی و ۶۵۷ مورد برای مشترکان سه فاز مستقیم است. با توجه به اینکه طرح فهام از طرح‌های ملی و بزرگ صنعت برق کشور به منظور اهداف کاهش پیک و کاهش تلفات محسوب می‌شود، از این رو تحقق این امر نیازمند فعالیت نیرو‌های متخصص به‌صورت همه روزه و تمام وقت در عملیات نصب، نظارت، مانیتورینگ، رفع عیب، ثبت اطلاعات و ...‌است.

بیشتر