آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۸۲

 • ۲۶ کیلومتر سیل‌بند برای کرخه و دز

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر مدیریت سیلاب دشت‌ها گفت: سیل‌بند سراسری شمال غرب اهواز به طول ۲۶ کیلومتر برای جلوگیری از سیلاب کرخه و دز در حال ساخت است.
 • آمادگی شهرداری اصفهان برای افزایش کمک‌ها به خوزستان

  دنیای اقتصاد-اصفهان: شهردار اصفهان گفت: ما به همراه نیروهای شهرداری آمده‌ایم با حمایت هایمان تا انتها خدمت را تمام کنیم. تا پایان کنار مردم اهواز هستیم و در صورت نیاز کمک‌ها را افزایش می‌دهیم. قدرت الله نوروزی که به همراه معاون مالی – اقتصادی خود برای دومین بار به شهر اهواز سفر کرده بود، بعد از بازدید از مناطق سیل زده این شهر با اشاره به اینکه چند روز پیش که نیروهای شهرداری اصفهان برای امدادرسانی به اهواز آمدند، ساماندهی و ایجاد خاکریز در منطقه ٣ و ۵ اهواز به عهده اصفهان گذاشته شد، اظهار کرد: نیروهای اصفهان به خوبی عمل کرده‌اند و بر همین اساس منطقه «عین ۲» اهواز هم به عهده اصفهان گذاشته شد. وی ادامه داد: تجهیزات شهرداری اصفهان در اهواز برای امدادرسانی کمک می‌کنند و قطعا شهرداری اصفهان با مجموعه نیروهای امدادی دیگر بخش‌های استان که به اهواز آمده‌اند تا روزی که نیاز باشد می‌مانند و البته این اقدامات با هماهنگی کامل با مسوولان استان انجام می‌شود.
 • جذب ۲۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه داخلی در ارس

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس اعلام کرد: جذب ۲۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه داخلی و ۷۸ میلیون و ۷۴۲ هزار دلار سرمایه خارجی در نشست‌های سال گذشته کمیسیون اقتصادی این منطقه مصوب شد. صفر شاسفند با اشاره به بررسی ۵۲۳ طرح سرمایه‌گذاری و درخواست تمدید، اجاره و خلع ید در نشست‌های کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس در سال قبل گفت: میزان اشتغال پیش‌بینی شده براساس طرح‌های ارائه شده ۵ هزار و ۷۲۸ فرصت شغلی است. وی با اعلام اینکه ۵۵ درصد معادل ۱۲۴۶ میلیارد تومان از سرمایه داخلی جذب شده در بخش صنعتی منطقه اتفاق افتاده است، افزود: بخش گردشگری با سهم ۲۲ درصدی و جذب ۴۹۶ میلیارد تومان، بخش کشاورزی با سهم ۲۰ درصدی و جذب ۴۵۵ میلیارد تومان و بخش تجاری با سهم ۲‌درصدی و جذب ۷۲ میلیارد تومان در رده‌های بعدی قرار دارند.
 • تولید دوباره در واحد ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی

  دنیای اقتصاد – قزوین: واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی که برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای از مدار تولید خارج شده بود، پس از ۱۲ روز فعالیت مستمر از سوی کارکنان معاونت تعمیرات بخار، دوباره به شبکه سراسری تولید پیوست. اجرای برنامه‌های تعمیراتی در واحدهای نیروگاه با هدف کسب آمادگی تولید برق پایدار و مطمئن در ایام سال، به ویژه فصل پرمصرف تابستان انجام می‌شود که به همین منظور، واحد شماره ۴ بخاری به مدت ۱۲ روز از سوی کارکنان این شرکت، تحت تعمیرات بازدید دوره‌ای قرار گرفت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر