آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • پایانه تبریز؛ بزرگ‌ترین ترمینال کشور

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : جابه‌جایی مسافران بین شهری توسط وسایل نقلیه مختلفی همچون هواپیما، قطار، اتوبوس و خودروهای سواری صورت می‌گیرد که در این میان مسافرت با اتوبوس، به‌واسطه ارزان و ایمن بودن در قیاس با دیگر وسایل نقلیه مسافرتی، از اقبال عمومی بیشتری برخوردار است.
 • تولید داروی ضد سرطان در دانشگاه ارومیه

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : دانشگاه ارومیه به دانش فنی تولید داروی (ضد سرطان) بوسولفان دست یافت. نادر نوروزی، عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه در این خصوص افزود: تولید این دارو با نام تجاری مایلران و بوسولفکس در انحصار آمریکا و فرانسه بوده و به دلیل وارداتی و گران بودن، جزو اقلام دارویی محدود و حتی کمیاب در کشور است.
 • بهره‌برداری از تصفیه‌خانه رباط‌کریم تا پایان سال ۹۸

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: مدیرکل آبفای استان تهران اظهار کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب رباط کریم تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.
 • ۶۰۰ تخت بیمارستانی در گلستان راه‌اندازی می‌شود

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی در بخش‌های دولتی و خصوصی در استان گلستان فعال است و تا افق ۱۴۰۴ بیش از ۶۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های استان افزوده خواهد شد. عبدالرضا فاضل اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه علوم‌پزشکی استان گلستان راه‌اندازی اورژانس و بخش ترومای مرکز آموزشی- درمانی ۵ آذر گرگان بوده است.
 • هدف علوم پزشکی اهواز؛ ورود نیروهای تربیت شده به بازار کار

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز خواستار جذب دانشجویان تربیت شده از سوی این دانشگاه در بازار کار برای کاهش نرخ بیکاری شد.
 • بهره‌برداری از «اپلیکیشن» شهریار گرگان در راستای شهر هوشمند

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: شهردار گرگان از بهره‌برداری از «اپلیکیشن» شهریار گرگان در راستای اجرای شهر هوشمند خبر داد. عبدالرضا دادبود در مراسم بهره‌برداری از پروژه «اپلیکیشن» موبایلی شهر یار شهرداری گرگان اظهار کرد: شهرداری گرگان به مناسبت ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ طرح را به بهره‌برداری خواهد رساند یا کلنگ‌زنی خواهد کرد.
 • تفاهم دارویی «نوین زعفران» با دانشگاه بجنورد

  گروه بنگاه‌ها: برای استفاده از امکانات، استعداد و توانایی‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی و به منظور رفع نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی شرکت نوین زعفران، تفاهم‌نامه‌ای در حوزه‌های نانو فناوری، زیست فناوری و گیاهان دارویی با حضور اعضای هیات علمی گروه فناوری‌های نوین دانشگاه در مشهد منعقد شد. امیر امانی، مدیرگروه فناوری‌های نوین و رئیس مرکز رشد دانشگاه بجنورد درباره این تفاهم‌نامه گفت: بر مبنای این تفاهم‌نامه‌ها طرح‌هایی با نفع شرکت‌ها و با واسطه گری دانشگاه انجام می‌شود.
 • تعمیرات واحد شماره ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: تعمیرات واحد شماره‌۳گازی نیروگاه شهید رجایی قزوین در حال انجام است.
 • افزایش ضریب مکانیزاسیون در مزارع و باغ‌های فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : معاون استاندار فارس در مراسم تجلیل از کارکنان نمونه سازمان جهاد کشاورزی ضمن برشمردن دستاوردهای بخش کشاورزی استان به‌رغم خشکسالی‌ها از افزایش ضریب مکانیزاسیون از نیم به ۶۴/ ۱ اسب بخار در مزارع و باغ‌های این استان خبر داد و گفت: جای امیدواری است که ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی تولیدشده در این استان به بازار مصرف و حتی خارج از استان صادر می‌شود. رحمانی ضمن تاکید بر ایجاد ارزش افزوده به محصولات کشاورزی گفت: برای استفاده بهینه از آب‌های موجود استان بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی فارس به آبیاری تحت فشار مجهز شده و برای نخستین بار نیز ۱۰۰ هکتار به زیر کشت گیاه شیرین‌بیان رفته است و مجموع زمین‌های تحت کشاورزی باغی و زراعی به یک میلیون هکتار می‌رسد. وی افزود: بیش از ۱۰ میلیون تن محصول در این مزارع برداشت می‌شود که این رقم در حال افزایش است. معاون استاندار همچنین خواستار شد که مدل تعالی سازمانی در تمام سازمان‌ها و موسسات وابسته به بخش کشاورزی فارس عملیاتی شود.

بیشتر