آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۳۳

 • راهنمای حضور اقتصادی در سوریه

  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه: کیوان کاشفی رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه می‌گوید: فعالان اقتصادی باید کاملا روشن باشند و نباید سوریه را با عراق مقایسه کنند؛ تجار سوری بسیار قدیمی و به‌اصطلاح استخوان‌دار هستند. تولید در سوریه قدمت دارد. تا قبل از بروز جنگ داخلی، سوریه یکی از مهم‌ترین رقبای ایران در بازارهای عراق بود.
 • سکونت ۵/ ۱ میلیون نفر در مناطق پرخطر آذربایجان‌شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: طبق آمار، ۵/ ۱ میلیون نفر در مناطق پر خطر استان سکونت دارند، از این رو باید با این خطر جدی که جان ساکنان را تهدید می‌کند، با وحدت رویه مقابله کرد.
 • ضرورت توسعه سهم ایران از بازار کشورهای حاشیه خزر

  دنیای اقتصاد – رشت: برای حضور موفق در بازار روسیه نیازمند برنامه خاصی به منظور رفع برخی موانع فرابخشی و فرادستگاهی هستیم و این با تمرکز یک دستگاه به تنهایی حاصل نمی‌شود. رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور در مراسم رونمایی از کتاب مجموعه قوانین و مقررات تجاری اوراسیا، با هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و اتاق مشترک ایران و روسیه دیدار کرد و ضمن تجزیه و تحلیل الزامات توسعه روابط ایران با روسیه و کشورهای حاشیه خزر گفت: از حجم ۷۰۰ میلیارد دلاری تجارت روسیه و ۲۵۰ میلیارد دلاری واردات این کشور، رقمی کمتر از یک درصد را ایران در اختیار دارد.
 • تولید داخلی تحریم‌ها را بر نیروگاه رامین بی‌اثر کرده است

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه رامین اهواز با بیان اینکه بیشتر قطعات و تجهیزات در داخل کشور تولید می‌شوند، گفت: تولید قطعات مورد نیاز نیروگاه رامین در داخل، تحریم‌ها را بر این نیروگاه بی‌اثر کرده است.
 • اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه درارومیه افتتاح می‌شود

  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: رئیس اتاق بازرگانی ارومیه از افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در ارومیه خبرداد. حسن انتظار افز‌و‌د: اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه ‌که قبلا درتبریز فعال بود در سال‌جاری درارومیه افتتاح خواهد شد. انتظار با اشاره به اینکه استان به دلیل هم‌مرزی با کشورهای هم‌مرز با اروپا موقعیت خوبی برای تبادلات دارد تصریح کرد: فعالان اقتصادی آذربایجان‌غربی در اسرع وقت نسبت به تهیه یا تمدید کارت‌های بازرگانی خود اقدام کنند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن شرایط انتقال اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه به ارومیه را فراهم کنیم.
 • کلنگ‌زنی و افتتاح ۶ طرح آبفار در ملایر طی دهه فجر

  مجید ملکیان
  دنیای‌اقتصاد - همدان: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر از افتتاح و کلنگ‌زنی ۶ طرح در ایام دهه فجر خبر داد. محمدرضا ترکاشوند افزود: از این تعداد ۴ طرح با اعتبار ۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند.
 • اختصاص ۷ میلیارد تومان برای احیای دریاچه بختگان فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با بیان اینکه ۲۵ درصد از سهم عوارض آلودگی استان بوشهر به شهرستان‌های جنوبی این استان اختصاص یافته است، گفت: برای نمایش همسنگ بودن تالاب بختگان با ارومیه، با اختصاص ۷ میلیارد تومان، مطالعات کامل و جامع تالاب‌ها با محوریت دانشگاه شیراز آغاز شده است.
 • سال ۹۸؛ سال شکوفایی شهرداری گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر گرگان با اشاره به اینکه اجرای بسیاری از طرح‌های مهم در شهرداری آغاز شده است و تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: سال ۱۳۹۸ سال شکوفایی شهرداری گرگان خواهد بود.
 • راه‌اندازی سامانه ضد تگرگ در باغ‌های مراغه

  رامین نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: سامانه ضد تگرگ در ۴۰۰ هکتار از باغ‌های مراغه راه‌اندازی شد.
 • میزان بارش در آذربایجان‌غربی ۱۲۲ درصد افزایش یافت

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد - ارومیه: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: میزان بارش‌ها در این استان ۴/ ۱۲۲ درصد نسبت به سال آبی گذشته رشد داشته است.
 • خرید اتوبوس برقی جزو اولویت‌های شهرداری تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : عضو شورای شهر تبریز گفت: توسعه حمل‌و‌نقل عمومی مهم‌ترین برنامه شهرداری و شورا در بودجه سال آینده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر