آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۳۰

 • صادرات ۵/ ۵ میلیارد دلار کالا از خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: ناظر گمرکات استان خوزستان گفت: ۱۲ میلیون تن کالا به ارزش پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در ۹ ماه امسال از گمرکات استان خوزستان به خارج از کشور صادر شد. غلامرضا بلوطی‌میرزا افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی پنج درصد رشد و از لحاظ وزنی ۱۰ درصد کاهش داشته است.
 • افتتاح سه طرح شبکه آبفای شهری در آذربایجان‌غربی

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : رئیس هیات‌مدیره شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از بهره‌برداری سه طرح بزرگ شبکه آب و فاضلاب در استان خبر داد.
 • اصفهان، نخستین شهر دوستدار کودک

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: اصفهان، به‌عنوان اولین شهر ایران و سومین شهر خاورمیانه به شبکه شهرهای دوستدار کودک، که از سال ۱۹۹۶ تشکیل شده است، پیوست. این اتفاق به این دلیل رخ داده است که در برنامه «هزاره سوم و توسعه پایدار شهری» سازمان ملل، ۱۷ شاخص وجود دارد و شاخص‌های شماره ۳ و ۱۰ این برنامه به نگاه دقیق به همه اقشار جامعه تاکید می‌کند.
 • تحول در روستاهای هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اجرای طرح‌های اشتغا‌ل‌زایی در مناطق مختلف هرمزگان، روستاهای استان را متحول و این مناطق را تبدیل به کارگاه‌های تولیدی کرده است.ایرج حیدری در دوازدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، اظهار کرد: در بخش پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اعتبارات قابل‌توجهی توسط استان جذب و به طرح‌های مختلف تولیدی در سطح استان پرداخت شده است. وی خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغال روستایی با نظارت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در استان در حال پرداخت است و بر میزان تحقق اجرای طرح‌های اشتغا‌ل‌زایی نیز نظارت حاکم است.
 • ۵۰ درصد تولیدات کشاورزی در حاشیه دریاچه ارومیه است

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی درباره دریاچه ارومیه و استراتژی سازمان جهاد کشاورزی در مدیریت کشت در اراضی محدوده دریاچه گفت: عوامل اصلی تولیدی در بخش کشاورزی، آب و خاک است و به هر مساله‌ای که سبب شود این دو عامل مورد تهدید قرار گیرد و تولید محصولات کشاورزی که نیاز اولیه جمعیت رو به رشد جامعه است به خطر بیفتد، باید حساسیت ویژه‌ای نشان داد.
 • بودجه سال ۹۸ شهرداری تبریز تقدیم شورای شهر شد

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : شهردار تبریز بودجه سال آتی شهرداری تبریز را ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و این بودجه را برای بررسی بیشتر، در کتابچه‌ای مزین به چند شاخه گل، به اعضای شورای شهر تبریز تحویل داد.
 • «الوند» از شهرهای فعال قزوین دربازآفرینی شهری

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: نخستین نمایشگاه بین‌المللی بازآفرینی شهری، شهر الوند را در کشور مطرح کرد.
 • اجرای طرح غربالگری فشار خون و تناسب بدنی در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین نمادهای پیشرفت هر کشوری بهبود شاخص‌های مربوط به سلامت بوده و از بهترین و منطقی‌ترین راه‌های ارتقای سطح سلامت، پیشگیری از بیماری است، از اجرای طرح غربالگری فشار خون و تناسب بدنی در این شهر خبر داد.
 • بررسی طرح «جشنواره گرگان مهمان‌نواز»

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری شورای شهر گرگان از بحث و تبادل‌نظر درخصوص طرح برگزاری «جشنواره گرگان مهمان‌نواز» که با مشارکت بخش خصوصی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد، طی پنجاه و هفتمین جلسه این کمیسیون خبر داد.
 • راه‌اندازی دو دستگاه شیرخط در رباط کریم

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد- جنوب‌غرب استان تهران: در دی ماه جاری عملیات سه راه‌گیری روی خط انتقال ۶۰۰ میلی متری در مخزن بین راهی پرند انجام و به اتمام رسید.

بیشتر