آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۱۷

 • درس عبرت از اتوبوس دانشگاه

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اتوبوس‌های سرویس دانشگاه آزاد واحد تبریز در اسرع وقت نوسازی می‌شوند.
 • مشترکان آب استان مرکزی ۲۵۰ میلیارد ریال بدهکار هستند

  محمدرضا اكبري‌اصل
  دنياي اقتصاد – اراك: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: مشترکان بخش‌های مختلف استان بابت مصرف آب در سال جاری ۲۵۰ میلیارد ریال به این شرکت بدهکار هستند.
 • ۳۶ طرح احداث و توسعه برق در گیلان اجرا می‌شود

  دنیای اقتصاد – رشت: با استفاده از تسهیلات بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های آسیایی، ۳۶ طرح احداث و توسعه در بخش‌های انتقال، فوق توزیع و دیسپاچینگ استان گیلان اجرا خواهد شد.
 • پیش‌بینی ۱۶ میلیارد تومان در بودجه برای راه‌آهن خراسان‌جنوبی

  محمد قربانی
  دنیای‌اقتصاد- بیرجند: رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده ۱۶ میلیارد تومان برای راه‌آهن استان پیش‌بینی شده است، گفت: بودجه راه‌آهن خراسان‌جنوبی در لایحه بودجه سال ۹۸ سه برابر افزایش یافته است.
 • سنکرون واحد شماره ۵ گازی نیروگاه شهیدرجایی با شبکه سراسری

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد - قزوین: به دنبال ایجاد اشکال در محل یاتاقان توربین واحد شماره ۳ گازی نیروگاه، روتور توربین این واحد برای اجرای تعمیرات، دمونتاژ شد که پس از انجام عملیات ماشین کاری و بالانس توربین در کمتر از ۱۰ روز، تجهیز روتور توربین در محل خود نصب و این واحد پس از اجرای تست‌های لازم، به شبکه سراسری تولید متصل شد.
 • ساخت ۲۱۲۰ واحد مسکونی در مشهد آغاز شد

  افسانه آشفته
  دنیای‌اقتصاد - مشهد: عملیات اجرایی ساخت بزرگ‌ترین مجتمع مسکونی شرق کشور با ۲۱۲۰ واحد در زمینی به مساحت ۲۸۲ هزار متر‌مربع در منطقه کم‌برخوردار رسالت در حاشیه شهر مشهد آغاز شد. این طرح که با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری مشهد اجرا می‌شود، قرار است در مدت سه سال در اختیار افراد و محرومان حاشیه شهر قرار بگیرد و از امکانات رفاهی، خدماتی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و آموزشی برخوردار خواهد بود. در مراسم آغاز به کار این طرح بر نقش کلیدی بخش خصوصی و تاثیر آن در حوزه مسکن تاکید شد به‌طوری‌که به گفته احمد نوروزی، معاون استاندار خراسان رضوی، اگر افسار این طرح‌ها در دستان دولت قرار گیرد، زیان‌ده خواهند بود اما بخش خصوصی با توجه به اینکه به تمام جوانب کار از نزدیک آشنا است، می‌داند که چطور امکانات خود را به کار گیرد.

بیشتر