آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۰۶

 • راه عبور صنعت حفاری از تحریم‌ها

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: صنعت حفاری ایران می‌تواند در خاورمیانه پیشرو باشد زیرا این صنعت توانایی چنین مساله‌ای را دارد.
 • آذربایجان‌غربی یک میلیون تن کالا به خارج صادر کرد

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در طول هشت ماه گذشته یک میلیون و ۱۸۱ هزار تن کالا از استان به خارج از کشور صادر شده است. جعفرصادق اسکندری با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با سال گذشته ۷۹ درصد رشد دارد، افزود: ارزش ریالی کالاهای صادراتی ۶۴۵ میلیون دلار است که به لحاظ ارزش ریالی نیز ۱۰۵ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال رشد نشان می‌دهد. وی ارزش هر تن کالای صادراتی از استان را ۵۴۶ دلار اعلام و اظهار کرد: عراق، ترکیه، افغانستان، گرجستان و روسیه مهم‌ترین مقصد کالاهای صادراتی استان در این مدت زمان بودند که عراق با سهم ۷۴ درصدی بیشترین مقصد کالاهای صادراتی به شمار می‌رود.
 • سینمای سیار در همه شهرستان‌های گلستان دایر می‌شود

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همه مناطق و شهرستان‌های استان گلستان از خدمات سینمای سیار بهره‌مند می‌شوند.
 • رهاسازی ۶۴ میلیون مترمکعب آب سد بوکان به دریاچه ارومیه

  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از رهاسازی ۶۴ میلیون مترمکعب آب مازاد سد بوکان از اول دی ماه به سمت دریاچه ارومیه خبر داد. فرهاد سرخوش با بیان اینکه این اقدام به میزان ۶۴ میلیون مترمعکب با دبی ۷۰ مترمکعب بر ثانیه انجام می‌شود، افزود: پس از پایان یافتن مرحله نخست رهاسازی‌ها، بهمن امسال در مورد رهاسازی آب از تمامی سدهای استان تصمیم‌گیری شده و میزان آنها مشخص می‌شود. وی با بیان اینکه در مرحله اول مجموع آب رهاسازی از سدهای استان به ۱۵۶ میلیون مترمکعب می‌رسد، اضافه کرد: در مرحله نخست رهاسازی، آب از سدهای مهاباد، شهرچای ارومیه و زولای سلماس و سد مخزنی بوکان به سمت دریاچه انجام گرفته است. سرخوش سطح تراز دریاچه ارومیه را اکنون ۵۴/ ۱۲۷۰سانتی‌متر اعلام و خاطرنشان کرد: سطح تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال که ۲۸/ ۱۲۷۰سانتی‌متر بود، ۲۶ سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد. رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به افزایش وسعت و حجم آب دریاچه ارومیه نیز افزود: امسال وسعت دریاچه ارومیه به بیش از ۲۰۴۷کیلومترمربع رسیده، این در حالی است که پارسال وسعت دریاچه ۱۷۲۲کیلومترمربع بود.
 • شست‌وشوی ادواری مخزن ذخیره‌ای ۱۰ هزار مترمکعبی در چهاردانگه

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران : با هدف ارتقای کیفی آب آشامیدنی شهروندان و مشترکان چهاردانگه مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی این شهر در حال شست‌وشو است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر