آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۷۹

 • مجوز فاینانس برای شبکه‌های آب خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به بحث مهم مدیریت مصرف و کاهش هدررفت آب گفت: بحث اصلاح شبکه‌های آب شرب استان در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه مجوز استفاده از فاینانس این پروژه‌ها نیز صادر شده است تا بتوانیم شاهد اجرایی شدن این طرح‌ها در بحث اصلاح شبکه آب خوزستان باشیم.
 • فعالیت ۳۱۴ گلخانه در آذربایجان‌شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی از فعالیت ۳۱۴ گلخانه در آذربایجان‌شرقی خبر داد.
 • تغییر یک اگهی استخدامی با هدف ایجاد عدالت و استفاده از نیروهای محلی

  گروه بنگاه‌ها: روابط‌عمومی شرکت پتروشیمی جم اعلام کرد با دستور مستقیم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آگهی دعوت به همکاری توسعه پلیمرپاد جم اصلاح شد.به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در آگهی جدید دعوت به همکاری با شرکت توسعه پلیمرپاد جم، با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزیر تعاون، کار‌و‌رفاه اجتماعی درخصوص عدالت جنسیتی، ثبت‌نام برای تمامی داوطلبان مرد و زن واجد شرایط علمی و تخصصی و اولویت جذب داوطلبان بومی اعمال شده است. ضمنا شرکت توسعه پلیمر‌پادجم در شهرستان عسلویه استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی قرار دارد.
 • ماموریت بنگاه‌های اقتصادی در وضعیت فعلی

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: هفته گذشته اتاق بازرگانی اصفهان میزبان مرتضی ایمانی‌راد بود تا با حضور فعالان اقتصادی و عموم علاقه‌مندان به بررسی و تحلیل آخرین تحولات اقتصادی ایران و جهان بپردازد. مرتضی ایمانی راد در این جلسه به تحلیل آخرین تحولات اقتصادی جهان پرداخت و گفت: در برخی از کشور‌ها جناح راست افراطی روی کار آمده‌اند و تلاش می‌کنند که نظام اقتصادی جهان را به هم بزنند که نمونه آن در آمریکا، ایتالیا، انگلیس، برزیل قابل مشاهده است.
 • رهاسازی۹۲میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از آغاز نخستین مرحله رهاسازی آب سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه خبر داد. فرهاد سرخوش با بیان اینکه برای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه با هدف بهبود شرایط دریاچه ارومیه رهاسازی سدها به سمت این تالاب آغاز شد افزود: در مجموع مرحله اول ۹۲ میلیون مترمکعب آب از سدهای حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود. وی ادامه داد: این میزان شامل رهاسازی ۲۴ میلیون مترمکعب با دبی ۱۵ مترمکعب برثانیه از سد شهرچایی، ۲۸ میلیون مترمکعب از سد مهاباد با دبی ۲۰ میلیون مترمکعب بر ثانیه و سد زولای سلماس ۴۰ میلیون مترمکعب با دبی ۱۵ میلیون مترمکعب بر ثانیه است که به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود. سرخوش خاطرنشان کرد: با رهاسازی مرحله اول آب سدهای حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه سطح تراز این تالاب بین‌المللی با احتساب روان آب‌ها بین هفت الی هشت سانتی‌متر افزایش می‌یابد. رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه مرحله دوم آزاد‌سازی نیز بعد از آذر انجام می‌شود، اظهار کرد: در این مرحله آب سد زرینه بوکان که بیشترین حجم آب به سمت دریاچه ارومیه خواهد بود رهاسازی می‌شود.
 • نصب ۲۸۴ هزار انشعاب گاز در گرگان

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: معاون امور بهره‌برداری شرکت گاز استان گلستان تعداد انشعاب نصب شده در شهرها و روستاهای استان تا پایان مهر سال‌جاری را ۲۸۴ هزار ۴۳۰ علمک اعلام کرد. خسرو موذنی افزود: انشعابات یادشده در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و اداری در شهرها و روستاهای استان نصب شده است. وی تصریح کرد: از این میزان انشعاب تعداد ۱۴۶ هزار و ۴۳۰ مورد در شهرها و تعداد ۱۳۸ هزار انشعاب نیز در روستاهای استان گلستان که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند نصب شده است که در مجموع تاکنون شهرستان گرگان با ۶۰ هزار و ۹۲۵ مورد و گنبد با ۴۹ هزار و ۶۸۶ مورد بیشترین حجم انشعاب نصب شده را در اختیار دارند. وی در ادامه گفت: به همین منظور در ۷ ماه اول سال‌جاری، شرکت گاز استان گلستان تعداد ۳۱۵۰ انشعاب را نصب کرد که از این میزان ۱۰۵۰ انشعاب شهری و ۲۱۰۰ انشعاب نیز روستایی است.
 • تزریق ۱۰۵ میلیارد تومان برای ساماندهی بافت فرسوده تبریز

  دنیای‌اقتصاد – تبریز : نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به اینکه اعتبار مناسب در قالب تسهیلات بانکی و بودجه برای ساماندهی بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین شهر تبریز به اعتبارات استان آذربایجان‌شرقی تزریق شده است، رقم آن را ۱۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

بیشتر