آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۳۰

 • طرح کاهش بیکاری در خوزستان ‏

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: خوزستان نخستین استان صنعتی کشور اکنون رتبه سوم نرخ بیکاری را بین استان‌ها به خود اختصاص داده است. مهرام روانبخش افزود: عوامل مختلفی در استان ‌دست به‌دست هم داده‌‌اند تا خوزستان از آمار بالای بیکاری رنج ببرد که از آن جمله می‌توان به عدم توجه به توسعه و پیشرفت صنایع کوچک و ضعیف بودن فرهنگ کارآفرینی در استان، عدم همکاری برخی دستگاه‌ها در جذب سرمایه‌گذار یا پذیرش نیروهای غیربومی در شرکت‌های صنعتی بزرگ در استان اشاره کرد.
 • احداث کارخانه ذوب‌آهن در ماکو

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه اخیرا سرمایه‌گذاری بزرگی در زمینه کارخانه ذوب‌آهن در منطقه آزاد ماکو انجام شده است، گفت: این سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذار داخلی با حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار انجام شده است و اشتغال‌زایی بیش از ۲۰۰نفر را دارد و علاوه بر آن، صنعت بسیار پاکی است و با توجه به فناوری ایجاد شده در آن، آلایندگی خاصی در آن وجود نخواهد داشت و امید است عملیات اجرایی آن امسال آغاز شود.
 • شست‌وشوی ۶ کیلومتر شبکه فاضلاب شهر بندرگز در یک ماه گذشته

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیر امور آب و فاضلاب منطقه بندرگز از شست‌وشوی بیش از ۶ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر بندرگز در یک ماه گذشته خبر داد. زین العابدین محمدی افزود: این اقدام با هدف پیشگیری از گرفتگی در مسیر شبکه فاضلاب و کاهش حوادث احتمالی انجام شده است.به گفته وی، جلوگیری از رسوب‌گذاری و جلوگیری از ایجاد شرایط بی هوازی و پیشگیری از انتشار بو از دیگر مزایای شست‌وشوی شبکه فاضلاب است.محمدی به دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در مدت یادشده اشاره کرد و افزود: ۳ فقره رفع گیر در شبکه فاضلاب به‌منظور جلب رضایت مشترکان و ۱۳فقره همسطح‌سازی و مرئی‌سازی دریچه منهول فاضلاب در شبکه جمع آوری به منظور مرئی کردن و پیشگیری از خسارت و هزینه‌های بعدی به تاسیسات شبکه فاضلاب انجام شده است.
 • افزایش ۸۸ درصدی تردد ناوگان صادراتی از گمرک اینچه‌برون

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیر پایانه مرزی اینچه‌برون گفت: تعداد ناوگان حامل بار صادراتی از گمرک اینچه‌برون استان گلستان در تیر سال جاری تعداد ۶۵۷ دستگاه بوده که نسبت به تیر سال گذشته با تردد ۳۵۰ دستگاه، حدود ۸۸ درصد افزایش داشته است.محسن عامریون اظهار کرد: در ۳ ماه نخست سال‌جاری تردد پایانه مرزی اینچه‌برون نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ سیر نزولی را شاهد بودیم که این روند در ماه‌های اخیر مسیر صعودی را طی می‌کند.وی در ادامه افزود: در ۳ ماه نخست سال ۹۶ تعداد ۲۴۰۰ دستگاه ناوگان از پایانه مرزی اینچه‌برون به مقصد کشورهای هدف بار صادراتی حمل کردند که در ۳ ماه نخست سال‌جاری این آمار به تعداد ۱۸۶۴ دستگاه ناوگان کاهش یافت.
 • تولید تجهیزات پزشکی در ارس

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : عملیات اجرایی واحد تولیدی دستکش‌های پزشکی با ۲۰ میلیون یورو ارزآوری در منطقه آزاد ارس آغاز شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد تومان در ارس احداث می‌شود. به گفته مدیرعامل این شرکت ظرفیت تولید سالانه این واحد ۴۰۰ میلیون جفت انواع دستکش پزشکی است که در مرحله اول سالانه ۳۰۰ میلیون جفت تولید خواهد شد. قبادی گفت: این شرکت با تولید دستکش‌های پزشکی به میزان ۱۵ میلیون یورو مانع از خروج ارز به خارج خواهد شد. وی افزود: صادرات سالانه ۵ میلیون یورویی محصولات این شرکت به کشورهای هدف همراه با جلوگیری از واردات این محصولات در مجموع به میزان قابل توجهی خودکفایی و کمک به بخشی از اقتصاد ملی موثر خواهد بود.
 • برپایی یازدهمین نمایشگاه ماشین‌آلات راهسازی در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد – اصفهان: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات راهسازی، معدنی، خدمات شهری و خودروهای دیزلی از فردا در اصفهان برپا می‌شود. به گزارش روابط عمومی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه به مدت چهار روز و در ادامه مجموعه نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه خودرو و حمل‌و‌نقل اصفهان در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان برپا می‌شود. در نمایشگاه امسال ۲۱ شرکت در مساحتی بالغ بر ۲۵۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی حضور خواهند یافت و آخرین یافته‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را در بخش ماشین‌آلات راهسازی، راهداری، معدنی، خودروهای تجاری، خودروهای حمل و نقل جاده‌ای، قطعات یدکی، ماشین‌آلات خدمات شهری و خدمات وابسته به نمایش می‌گذارند.
 • کلنگ‌زنی شهرک گیاهان دارویی در شهرستان گالیکش

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: عملیات اجرایی احداث شهرک گیاهان دارویی شهرستان گالیکش در روستای بش‌اویلی بخش لوه این شهرستان آغاز شد. هاشمی، استاندار گلستان با اشاره به سابقه پزشکی و ‌درمانی گیاهان دارویی و سنتی در کشور گفت: با وجود صادرات ۱۰۰میلیون دلاری گیاهان دارویی، جایگاه رفیعی در این حوزه نداریم. وی ادامه داد: استان گلستان اکنون ۳۵۰۰هکتار درحوزه گیاهان دارویی تولید، صادرات و خدمات دارد و اشتغال بسیاری از جوانان ما متکی به آن است. حسن خسروی، فرماندار شهرستان گالیکش نیز در این مراسم گفت: هزینه احداث این دهکده در فاز نخست مشتمل بر احداث زیرساخت‌ها برابر با موافقت‌نامه ۲ ساله به میزان ۶۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر