آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۲۱

 • رانت سرکوب قیمت برای دلالان آلومینیوم

  محمدرضا اكبري‌اصل
  دنياي‌اقتصاد - اراك: مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران با اشاره به اینکه تنها سه کارخانه مادر تولید آلومینیوم وجود دارد و ظرفیت این سه کارخانه ۳۵۰ هزار تن است، گفت: اگر به این صنعت کمک نشود در آینده نزدیک دچار مشکلات حادی می‌شویم. ۸۰‌درصد مواد اولیه این کارخانه از کشورهایی همچون چین، هند و مقداری از پاکستان و سایر کشورها تامین می‌شود و تنها ۲۰درصد از مواد معدنی که همان آلومینا است از داخل کشور تامین می‌شود که مهم‌ترین چالش این صنعت است.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان در اصفهان

  گروه بنگاه‌ها: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان ۱۱تا ۱۴ مهر در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود. به گزارش روابط این نمایشگاه؛ علیرضا آموخته، مدیر برگزاری نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ده‌ها شرکت بزرگ داخلی و نمایندگان محصولات خارجی، صنعتگران و مهندسان بخش‌های مختلف حوزه ساخت‌و‌ساز و همچنین وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با صنعت ساخت‌و‌ساز کشور جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه می‌کنند.
 • توجه به سرمایه اجتماعی در بندرعباس

  محمدعلی دادور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس
  همبستگی، همدلی و انسجام بزرگ‌ترین سرمایه‌ اجتماعی هر کشوری محسوب می‌شود و در جمهوری اسلامی ایران، همگان به دنبال تقویت این سرمایه هستند. با این حال بنا بر تحقیقات صورت گرفته از سوی مجلس شورای اسلامی، در سال‌های اخیر فاصله طبقاتی افزایش یافته و با کاهش سرمایه اجتماعی نیز مواجه هستیم.
 • ابلاغ رسمی نقشه حریم شهر قیامدشت

  روح اله حسین زاده
  دنیای‌اقتصاد – شهرری : شهردار قیامدشت از ابلاغ رسمی نقشه حریم شهر قیامدشت از سوی دولت خبر داد. حسین ترکاشوند افزود: خوشبختانه در فاصله کمتر از یکسال از استقرار شهرداری در شهر تازه تاسیس قیامدشت، نقشه حریم این شهر پس از تایید مراجع رسمی و قانونی توسط استاندار تهران ابلاغ شد. وی تاکید کرد از این پس، تمام مالکان و بهره برداران واحدهای صنعتی، تولیدی، صنفی، تجاری،کارگاهی و انبار باید برای انجام امور حوزه مدیریت شهری خویش همچون ساخت‌و‌ساز، عوارض کسب و پیشه و زیست‌محیطی به شهرداری قیامدشت مراجعه کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر