آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۰۳

 • شارژ زیرساخت‌های صنعتی قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد - قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: در سال جاری ۴۳ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های آب، برق، گاز و مخابرات و تصفیه خانه در شهرک‌های صنعتی استان قزوین هزینه می‌شود.
 • تجار و تولیدکنندگان نگرانی بابت صادرات به عراق نداشته باشند ‏

  الهام اکبری
  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه: به‌دنبال اعلام دولت عراق مبنی بر قطع ارتباط تجاری بر پایه دلار نگرانی‌هایی بین صادرکنندگان ایرانی به وجود آمده است. به گزارش اتاق بازرگانی کرمانشاه، کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در این مورد گفت: با توجه به آغاز تحریم‌ها، نخست‌وزیر عراق اعلام کرده که دلار از معاملات با ایران حذف خواهد شد، اما این امر دلیلی بر کاهش یا ایجاد محدودیت در صادرات کشورمان به عراق نیست و معاملات با ریال ایران، دینار عراق یا یورو قابل انجام خواهد بود. وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این تصمیم بیشتر به جهت جلوگیری از برخورد تنبیهی احتمالی دولت آمریکا با بانک‌های عراقی اتخاذ شده است. رئیس اتاق کرمانشاه ضمن اطمینان دادن به صادرکنندگان کالا به عراق اعلام کرد: همه مرزهای کشورمان با عراق فعال است و نگرانی از این بابت وجود ندارد. وی پیش‌بینی کرد: صادرات ایران به عراق در سال جاری حداقل ۳۰ درصد رشد را شاهد خواهد بود که با توجه به صادرات برق و گاز کشورمان به عراق حجم صادرات ایران در مجموع به حدود ۱۳میلیارد دلار خواهد رسید.
 • ارائه ۲۱۲۹ فقره تسهیلات مسکن یکم به متقاضیان آذربایجان‌شرقی‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : با توجه به اهمیت تسهیلات ویژه مسکن در بهبود شاخص‌های رفاه اجتماعی؛ مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی گفت: از بدو راه‌اندازی حساب صندوق یکم مسکن بانک مسکن از خرداد ۱۳۹۴ تاکنون، بانک مسکن در استان توانسته ۲۱۲۹ فقره تسهیلات خرید و احداث مسکن به ارزش۱۱۷۰میلیارد ریال پرداخت کند. امیر رنجبریان استقبال مردم از تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن را در استان خوب ارزیابی و اظهار کرد: این تسهیلات در تبریز به ازای هر واحد احداثی ۵۰میلیون تومان و در شهرستان‌های استان ۳۰ میلیون تومان بوده که مدت بازپرداخت آن با احتساب دوران مشارکت، ۱۲ سال است. وی ادامه داد: در سال جاری خانه اولی‌ها با افتتاح این حساب (با حداقل مبلغ افتتاحی برای محاسبه تسهیلات در تبریز ۱۰۰میلیون ریال و در شهرستان‌های استان ۶۷میلیون ریال)، می‌توانند برای تامین مسکن خود، مبلغ ۶۰ میلیون تومان در تبریز و ۴۰ میلیون تومان در شهرستان‌های استان تسهیلات دریافت کنند.
 • راه‌اندازی نخستین واحد فرآوری سیب‌زمینی در سراب‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: نخستین واحد فرآوری سیب‌زمینی فعالیت خود را در سراب آغاز کرد. فرماندار سراب گفت: این طرح، به همت بخش خصوصی و با نظارت اداره کل تعاون روستایی آذربایجان‌شرقی در محل مجتمع انبار و سردخانه سراب احداث شده است. به گفته علی بدر شکوهی، این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع، با ۴ خط تولید شامل سورتینگ، بسته‌بندی، چیپس، فرنچ فرایز و دیگر فرآورده‌های سیب‌زمینی فعالیت می‌کند و با راه‌اندازی آن، برای ۱۲۰ نفر به‌صورت مستقیم و برای ۲۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است. وی با اشاره به هزینه کرد ۳۰‌میلیارد ریال برای راه‌اندازی این واحد تولیدی افزود: ظرفیت تولید سورتینگ و بسته‌بندی سیب‌زمینی در این واحد، سالانه ۳۰ هزار تن است.
 • ساخت ۶ باب مخزن ذخیره‌ای در شهرهای جنوب غرب تهران

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد – جنوب‌غرب استان ‌تهران: با استفاده از اعتبارات جاری و عمرانی، ساخت و تجهیز ۶ باب مخزن ذخیره‌ای با حجم‌های مختلف در جنوب‌غربی استان تهران انجام شده و در شرف اتمام است.
 • ورود هشتمین قطار تجاری چین از حوزه ریلی اینچه‌برون گلستان‏

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: هشتمین قطار تجاری چین از طریق خط ریلی ایران- ترکمنستان - قزاقستان وارد مرز اینچه‌برون استان گلستان شد. مدیرکل راه‌آهن شمال شرق۲ گفت: این قطار با ۵۰کانتینر حامل کک نفتی وارد حوزه ریلی منطقه شمال‌شرق۲ شد و بعد از انجام مراحل اداری گمرکی از طریق خط ریلی شمال کشور به مقصد اراک حمل می‌شود. محمدرضا قربانی اضافه کرد: براساس مذاکره مدیران ارشد راه‌آهن دو کشورپیش از این ۷ قطار از چین به‌صورت ترانزیت به‌وسیله کریدور ریلی اینچه‌برون وارد ایران و به مناطق دیگر کشور اعزام شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر