شماره روزنامه ۴۶۳۳
|

 • رشد تجارت در بندر امام خمینی (ره)

  آمنه محتشمی
  دنیای اقتصاد - اهواز: وزیر امور اقتصاد و دارایی بندرامام خمینی‌(ره) را هاب واردات کالای اساسی دانست و اظهار کرد: بسیار دارای اهمیت است که در فرآیند فعالیت در این بندر استراتژیک و روند صادرات آن قرار بگیریم. در ۳ ماه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در واردات کالای اساسی رشد قابل توجهی داشتیم، در برخی اقلام نیز بیش از دو برابر واردات داشتیم.
 • استقرار ۳۷ واحد تولیدی دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین از استقرار و فعالیت ۳۷ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
 • پیش‌بینی تولید ۳ میلیون تنی ذوب‌آهن در سال جاری

  دنیای اقتصاد - اصفهان: مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: این شرکت سال گذشته رکورد جدیدی در تولید با دو کوره بلند ثبت کرد و از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد قابل توجهی در تولید داشته است. وی افزود: برنامه امسال ذوب‌آهن دستیابی به تولید بیش از ۳ میلیون تن است و تاکنون طبق برنامه پیش رفته‌ایم. یزدی زاده با اشاره به کاهش مصرف آب در این شرکت گفت: در مصرف آب خام با اقدامات گسترده، صرفه‌جویی کردیم و علاوه بر آن بازچرخانی آب نیز صورت گرفت و از پساب شهرهای اطراف نیز استفاده می‌کنیم که حاصل آن کاهش شدید برداشت آب از زاینده رود است و سال گذشته تنها ۴۰‌درصد مصرف خود را از این رودخانه استفاده کردیم. با این اقدامات، طی ۴ سال آینده، کمترین برداشت آب از زاینده رود را خواهیم داشت.
 • بدهی ۶۶ میلیاردی مشترکان به توزیع برق گلستان

  دنیای اقتصاد - گرگان: مدیرعامل شرکت برق گلستان از بدهی ۶۶ میلیاردی مشترکان استان به شرکت برق خبرداد و گفت: از کل انرژی مصرفی مشترکان استان ۱۰ درصد برق مصرفی گلستان معادل ۱۳۰ مگاوات مربوط به اداره‌ها است. علی‌اکبر نصیری اظهار کرد: سال گذشته به دلیل کمبود تولید در نیروگاه‌های آبی خاموشی‌های متعددی در کل کشور و استان داشتیم که باعث شد برنامه‌ریزی‌های بخش صنعتی، صنفی، کشاورزی دچار اختلال شود. وی افزود: با توجه به خاموشی‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای مدیریت مصرف را از مهر سال گذشته آغاز کردیم و به همین منظور با دستگاه‌های مختلف تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد.
 • ابقای «بازار تبریز» در فهرست یونسکو

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور میراث فرهنگی گفت: بازار تبریز صرفا به دلیل آتش‌سوزی از فهرست آثار یونسکو خارج نمی‎شود. تقی‌زاده با رد زمزمه‌هایی درخصوص احتمال خروج بازار تبریز از فهرست آثار ثبت شده در یونسکو پس از آتش‌سوزی ماه گذشته گفت: بازار تبریز دارای ارزش‎های متعددی است و صرفا به دلیل آتش‌سوزی از فهرست آثار یونسکو خارج نمی‎شود، قبل از خروج کامل یک اثر، مرحله «اثر در معرض خطر» قرار دارد و ما هرگز نخواهیم گذاشت که بازار تبریز از فهرست آثار به ثبت رسیده در یونسکو خارج شود.
 • پایان خرداد، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان ماه جاری مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۷ اقدام کنند. مصطفی پورامیدی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، تصریح کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره‌مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند. وی خاطر نشان کرد: تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات،صددرصد مکانیزه و اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری افراد یا ارائه پرینت اظهارنامه به اداره‌های مالیاتی نیست.
 • آب‌رسانی به سه روستای فامنین در سال جاری

  مجید ملکیان
  دنیای اقتصاد – همدان: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین از تعریف طرح آب‌رسانی به سه روستای گلخندان، کوی بلاغ و بازران خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبارات، در سال جاری آب‌رسانی به سه روستای یاد شده به طور کامل امکان پذیر می‌شود. عیسی احمدی در بازید از طرح مجتمع آب‌رسانی روستای گلخندان توضیح داد: فاز نخست این طرح به مراحل پایانی رسیده و تا‌کنون ۴کیلومتر لوله‌گذاری و حفاری عملیاتی شده است. وی با بیان اینکه با تکمیل طرح یاد شده، سه روستای گلخندان، بازران و کوی بلاغ از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد؛ اظهار کرد: برهمین اساس ۳۰ خانوار در روستای بازران، ۸ خانوار در روستای کوی بلاغ ، ۱۶ خانوار در روستای گلخندان و مجموعا ۱۷۱ نفر از عایدات این طرح بهره‌مند می‌شوند.
 • غربالگری ۱۶۰ هزار گلستانی در طرح ملی «‌کنترل فشارخون»

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس مرکز بهداشت گلستان با اشاره به ابتلای ۳۰ درصد زنان و مردان بالای ۳۰ سال استان به بیماری فشارخون بالا گفت: از آغاز اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون ۱۶۰ هزار نفر در استان غربالگری شدند. سراج‌الدین عارف‌نیا با اشاره به آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از ۱۷ خرداد در استان اظهار کرد: این طرح تا ۱۵ تیر در استان ادامه دارد. ۴ درصد از مجموع افرادی که تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، از فشارخون خود مطلع نبودند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: این طرح در ۶۰۹ خانه بهداشت روستایی و ۱۸۰ مرکز جامع سلامت و پایگاه ثابت شهری و همچنین پایگاه‌های سیار در حال اجراست.
 • خسارت ۱۶ هزار میلیاردی سیل

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد - اهواز: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان برای موضوعاتی که دارای اهمیت هستند نباید منتظر ابلاغ اعتبارات بمانند و باید شرایط طبیعی را در مناطق سیل زده فراهم کنند.
 • ممانعت از خروج ارز با تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان از ممانعت از خروج ارز با تولید ریل در ذوب‌آهن خبر داد. منصور یزدی زاده در نشست خبری که در نمایشگاه حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته برگزار شد، با اعلام این مطلب از آمادگی ذوب‌آهن برای تحویل ریل براساس قراردادی که با وزارت راه داشت، خبر داد و گفت: اکنون ۲ هزار تن ریل UIC۶۰ تولید شده و در حضور بازرسان شرکت زیرساخت، آماده تایید نهایی و تحویل طبق قرارداد هستیم. وی افزود: این محصول پیشتر وارد می‌شد و امروز در داخل در انواع مختلف و متناسب با نیاز کشور تولید می‌شود . ذوب‌آهن اکنون توانایی تامین ریل‌های مورد نیاز راه آهن و مترو در اغلب نقاط کشور را دارد و با توجه به رشد قیمت ارز، نرخ ریل‌های وارداتی با کیفیت مشابه بیش از محصول ذوب‌آهن قیمت دارد.
 • قرارداد ۲۷ میلیون دلاری در تبریز

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد- تبریز: مدیرعامل کارخانه ماشین‌سازی تبریز گفت: قرارداد مقدماتی ۲۷ میلیون دلاری این کارخانه با سوریه با حضور نمایندگان این کشور در تبریز نهایی شد. شکرانه گفت: بر اساس قرارداد اولیه مقرر شده است تا در مدت ۵/ ۶ سال آینده کارخانه‌ای در سوریه احداث و کارخانه ماشین‌سازی تبریز به‌صورت فنی و تامین قطعه از آن پشتیبانی کند. وی با اشاره به مذاکره با شرکت سوئدی برای عقد قرارداد تامین ماشین‌آلات مورد نیاز این شرکت اظهار کرد: کارخانه ماشین‌سازی تبریز توانمندی لازم را برای ساخت ماشین‌آلات مورد نیاز کارخانه‌های داخلی و خارجی دارد. مدیرعامل کارخانه ماشین‌سازی تبریز از صادرات ۱۲ دستگاه ماشین آلات ساخت این کارخانه به ترکیه در اوایل امسال خبر داد و گفت: ترکیه سفارش تولید ۱۲‌دستگاه دیگر را نیز به این کارخانه ارائه کرده و در حال تولید آنها هستیم. شکرانه با اشاره به تداوم صادرات این کارخانه ادامه داد: در اسفند سال گذشته نیز ۴ دستگاه ماشین آلات تولیدی این کارخانه به آلمان صادر شد و ۵ دستگاه دیگر نیز آماده ارسال به این کشور است که به محض اعلام از سوی آنها این دستگاه‌ها نیز صادر خواهد شد.
 • کسب رتبه نخست تولید پتروشیمی خراسان در کشور

  دنیای اقتصاد – بجنورد: شرکت پتروشیمی خراسان بین مجتمع‌های پتروشیمی کشور رتبه نخست مقدار تولید را کسب کرد. مدیرعامل شرکت پتروشیمی خراسان گفت: این شرکت با ۵/ ۱۰۷ درصد تولید در سال ۹۷ توانست بیشتر از سایر پتروشیمی‌ها تولید داشته باشد. پتروشیمی خراسان ۳۳۰ هزار تن آمونیاک، ۴۹۵ هزار تن اوره پریل و ۲۰ هزار تن کریستال ملامین در سال تولید دارد.
 • ضرورت حمایت مدیران از روابط عمومی‌ها

  روح‌اله حسین‌زاده
  دنیای اقتصاد – شهرری: فرماندار و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان ری تاکید کرد: روابط عمومی‌ها به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان، نقش اساسی در توسعه و آبادانی شهرستان ری دارند. احمد اسماعیلی راد در دیدار اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان ری، انسجام، همدلی، همفکری و هماهنگی را ۴ محور کاری خود در این شهرستان اعلام کرد و افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی به‌وجود آمده، روابط عمومی‌ها باید ضمن پاک کردن نقاط ناامیدی در میان جامعه، با تشریح عملکرد و اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌ها و نهادها، امید و رونق را به مردم بشارت دهند. وی خاطرنشان کرد: موفقیت هر اداره و دستگاهی در گرو حمایت مدیر آن دستگاه از روابط عمومی است.
 • افتتاح ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی در کرمان

  گروه بنگاه‌ها: با همکاری چند نهاد و سازمان و با مالکیت بانوان سرپرست خانوار، ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی در استان کرمان به بهره‌برداری رسید. مدیرعامل بنیاد نیکوکاری ماهتاب‌سازان ایرانیان که نقش مدیریت طرح را در پروژه احداث نیروگاه‌های خورشیدی ایفا کرده در حاشیه جشن کرامت آفتاب در گلزار شهرستان بردسیر اظهار کرد: با همراهی و مشارکت فعال کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد نیکوکاری ماهتاب‌سازان ایرانیان، عملیات اجرایی گام اول این طرح برای احداث ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی در ۹ شهرستان و ۱۲۵ روستای استان کرمان با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال در اواخر پاییز سال ۱۳۹۷ شروع شد و در اسفند همان سال به بهره‎برداری رسید.
 • تبعات برقی سیل خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد- اهواز: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در پساسیلاب امیدواریم شرایط را برای کشت تابستانه فراهم کنیم و در این زمینه با سازمان جهاد کشاورزی همکاری خواهیم داشت تا اراضی کشاورزی آسیب‌دیده از سیلاب را برای این کشت آماده کنیم.

بیشتر