آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۹۴

 • گلایه بخش خصوصی خوزستان از بانک‌ها

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: بهترین جواب به تهدیدهای تحریمی آن است که دست صادرکنندگان در کشور بازتر شود نه اینکه دست آنها را بست و جلوی فعالیت‌شان را گرفت.محمد نهاوندیان در سفر به خوزستان و در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به مسیر و جهت‌‌گیری اقتصاد کشور اظهار کرد: در دولت فکری که دنبال می‌کنیم آن است که توانمندسازی بخش خصوصی راهکار اصلی توسعه پایدار کشور است.وی با بیان اینکه این مساله در گذشته کمتر مبنای عمل بوده است، افزود: این سیاست بنیادی دیدگاه اقتصادی دولت است و مبتنی بر سیاست‌های کلی نظام نیز است.
 • صدور ۴۱۸ هزار تن کالا از آذربایجان‌غربی

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از صدور ۴۱۸ هزار تن کالا از طریق گمرکات و پایانه‌های مرزی به خارج از کشور از ابتدای سال خبر داد.
 • ۱۰ هزار واحد مسکونی فرسوده تبریز بازآفرینی می‎شود‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اصلاح بافت فرسوده و حاشیه‌نشین در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار دارد، گفت: با اجرای طرح بازآفرینی شهری، ۱۰هزار واحد مسکونی حاشیه‎ شهر تبریز به مناطق جدید منتقل می‎شوند. مجید خدابخش در بازدید از طرح بازآفرینی شهری شهرداری در شهرک اندیشه تبریز اظهار کرد: این طرح شامل دو بخش بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی در زمینی به وسعت بیش از ۱۴ هزار مترمربع است.
 • اجرای ۸۸۶۵ کیلومتر شبکه گاز در گلستان

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۸۸۶۵ کیلومترشبکه گاز در استان اجرا شده است.
 • برگزاری سومین جشنواره ساختمان‌های برتر در قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان قزوین از برگزاری سومین جشنواره ساختمان‌های برتر استان همزمان با روز مهندس در سال‌جاری خبر داد.
 • برپایی نمایشگاه آثار هنری شهرهای جدید ‏

  نرگس اصلانی
  دنیای اقتصاد - شهریار : نمایشگاه آثار هنری شهرهای جدید با حضور طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در شهر جدید اندیشه برپا شد.
 • اجرای طرح «گفت‌وگو در شهر» در غرب تهران

  منیژه بازیار
  دنیای‌اقتصاد – غرب استان تهران: معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ از اجرای طرح گفت‌وگو در شهر با شعار «مرداد؛ ماه گفت‌وگو، با هم حرف بزنیم» به منظور تحقق شعار «تهران؛ شهر زیست‌پذیر، شهروند مشارکت‌پذیر» با مشارکت کانون‌های سلامت‌محور این منطقه خبر داد.
 • واگذاری ۲ هزار مگاوات انرژی خورشیدی در فارس به بخش خصوصی

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز : معاون برنامه‌ریزی برق منطقه‌ای استان فارس از واگذاری ۱۳۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی و ۷۰۰ مگاوات انرژی گازی به بخش خصوصی در این استان خبر داد. خدارحم آسیایی سرمایه اولیه در این دو بخش را مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: در آینده نزدیک این به سه‌هزار مگاوات افزایش خواهد یافت. وی با بیان اینکه ظرفیت فارس، سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه خورشیدی مورد اشتیاق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته است، گفت: هدف از ایجاد این نیروگاه‌ها استفاده از انرژی پاک، جلب سرمایه‌گذاران، ایجاد اشتغال و تامین برق مطمئن و مدیریت مصرف انرژی برق است تا بتوانیم برق مورد نیاز استان را تولید کنیم. آسیایی افزود: تسهیلات لازم نیز ازسوی بانک‌ها تامین خواهد شد.
 • احیای سفره‌های زیرزمینی نیازمند همراهی عمومی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: هر چند آذربایجان‌شرقی به دلیل واقع شدن در یک منطقه کوهستانی تا حدود ۲ دهه قبل از مناطق پربارش و از نظر منابع آبی، جزو مناطق غنی کشور محسوب می‌شد، اما این خطه نیز مانند دیگر نقاط ایران‌زمین اکنون با تهدید تنش آبی و کاهش نگران‌کننده منابع آبی جاری و زیرزمینی مواجه است. با وجودی که بارندگی‌های سال آبی زراعی جاری افزایش ۴۰ تا ۴۵‌درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد اما به گفته کارشناسان از آنجا که بارندگی‌ها تبدیل به روان آب نشده است، تاثیر چندانی در تقویت منابع آبی استان ندارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر