آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۷۰

 • فرصت‌ها و چالش‌های شهری گرگان‏

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس شورای شهر گرگان در نطق پیش از دستور خود طی هفتاد و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورا بر ضرورت شناسایی نقاط ضعف و قوت و فرصت و چالش‌های شهری به عنوان مهم‌ترین موضوعات در برنامه‌ریزی‌های شهری و اجرای طرح‌های مختلف عمرانی تاکید کرد.
 • ذخایر شاه‌میگوی ارس در معرض خطر قرار دارد

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی از تهدید خطر ذخایر شاه‌میگوی سد ارس طی سال‌های اخیر خبر داد.
 • افزایش توان ارتباطی و منابع درآمدی کشور در گیلان‏

  مجتبی عابدینی
  دنیای‌اقتصاد – رشت: راه‌اندازی کریدور جدید حمل‌و‌نقل بین‌المللی چین – قزاقستان – ایران از مسیر بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی و ایجاد کریدورهای ترانزیتی جدید، موجب افزایش توان ارتباطی و منابع درآمدی کشور می‌شود.
 • شهرک صنعتی کاسپین قزوین شهرک برتر کشور شد‏

  مهرداد نوری
  دنیای ‌اقتصاد – قزوین: در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها و جمعی از واحدهای تولیدی برتر کشوری در سالن همایش‌های بین‌المللی تهران برگزار شده بود شهرک صنعتی کاسپین قزوین به‌عنوان شهرک برتر کشور انتخاب شد.
 • ایجاد ۴ بخش اعصاب در ۴ شهر فارس‏

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای اجرای طرح تحول سلامت و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی از ایجاد ۴ بخش اعصاب و روان در ۴ شهر کازرون، مرودشت، اقلید، استهبان و صدرا خبر داد. عبدالخالق کشاورزی سرمایه‌گذاری اولیه این مراکز را یک میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: به این منظور تعداد ۲۵۰ تخت با مشارکت مردمی خریداری و نصب می‌شود.
 • اجرای عملیات اصلاح شبکه آب و انشعابات در اسلامشهر ‏

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: با هدف بهسازی خطوط و شبکه‌های آب‌رسانی و انشعابات قدیمی و فرسوده، عملیات اصلاح شبکه و انشعابات در اسلامشهر انجام می‌شود.
 • ۳۰ درصد بودجه شهرداری مشهد محقق شده است‏

  گروه بنگاه‌ها: برای اولین بار در طول سال‌های اخیر، ۳۰ درصد از منابع بودجه اقتصادی شهرداری مشهد در سه ماه اول سال محقق شده است. رضا خواجه‌نائینی، معاون اقتصادی شهردار مشهد با اشاره به اهمیت حوزه مشارکت‌ها در شهرداری مشهد، گفت: اولویت اصلی ما در شهرداری، سرمایه‌گذاری است و باید با توجه به حجم طرح‌ها تسهیلات بیشتری اعطا شود. وی با بیان اینکه نهاد شهرداری پاسخگوی مراجعه‌کننده‌ها است، عملکرد مالی شهرداری را در سه ماه نخست مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان تامین‌مالی در شهرداری صورت گرفته است.
 • حضور ۷۰ شرکت‌کننده در نمایشگاه برق در مشهد‏

  دنیای‌اقتصاد - مشهد: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته از ۲۰ تا ۲۳ تیر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برپا می‌شود. علیرضا هوشنگ‌نژاد، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین‌المللی مشهد گفت: در این نمایشگاه ۷۰ شرکت‌کننده داخلی از استان‌های مختلف و نمایندگی‌هایی از کشورهای آلمان، ترکیه، کره، ژاپن و چین حضور خواهند داشت. وی افزود: برگزاری سمپوزیوم‌ها و گردهمایی‌های تخصصی همزمان با برپایی نمایشگاه از برنامه‌های جانبی این دوره است که به منظور هم‌افزایی و تخصصی شدن انجام می‌گیرد.

بیشتر