آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۴۹

 • آمار «بدمسکن»ها در خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از سکونت ۴۰ درصد از جمعیت شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد و گفت: از مساحت کل استان نزدیک به ۱۳ هزار و ۴۱۷ هکتار نیازمند بازآفرینی بوده که بیشترین حجم آن نیز مربوط به شهر اهواز خواهد بود.
 • راه‌اندازی کریدور جدید چین قزاقستان، انزلی

  دنیای اقتصاد – رشت: با ورود نخستین محموله کالاهای تجاری به بندرکاسپین در آینده نزدیک با حضور مقامات دو کشور ایران و چین، کریدور جدید چین، قزاقستان، انزلی فعال می‌شود.
 • بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده گرگان

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس کمیسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای شهر گرگان از بررسی وضعیت بافت‌های فرسوده شهری طی سومین جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این جلسه برای ساخت‌وساز و سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده پیشنهادهایی ارائه و مقرر شد این موضوع در جلسه‌ای با انبوه‌سازان مورد بررسی قرار بگیرد.محمد مرتضوی با تاکید بر اینکه از مهم‌ترین اهداف، در بافت فرسوده شهری، «افزایش کیفیت زندگی» ساکنان این بخش از شهر است، افزود: تلاش بر این است تا با تکیه بر نظرات کارشناسان به راهکارهای عملی و موثری در این خصوص دست یافته و با همفکری و نگاه حمایتی، شرایط را برای تغییر این وضعیت، هموار کنیم.
 • محلول پاشی درختان منطقه ۲۱ تهران با کود آمینو کلاته آهن‌دار

  سیدرضا جمشیدی
  دنیای اقتصاد – غرب استان تهران: معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه۲۱ از محلول‌پاشی درختان اقاقیای ورودی غربی پایتخت با استفاده از کود آمینو کلاته آهن‌دار خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، سیاوش زابلی افزود: گیاهان همواره عنصر بسیار مهمی در شهرها محسوب می‌شوند که وجود شرایط نامناسب خاک از نظر فقر عناصر غذایی، باعث بروز مشکلات تغذیه‌ای در گیاهان می‌شود، به همین منظور روش‌های کوددهی مناسب برای افزایش مقاومت طبیعی گیاهان به تنش‌های محیطی و ایجاد تغییرات مثبت فیزیولوژیکی و متابولیسم گیاه امری ضروری است.
 • آمادگی اصفهان برای همکاری مشترک با شهرهای لهستانی‏

  دنیای اقتصاد- اصفهان: شامگاه یکشنبه‌‌ای که گذشت مهمانی افطار سفیر ایران در ورشو پایتخت لهستان برپا شد. در این دیدار، سفیر ایران میزبان شهردار اصفهان، یکی از اعضای هیات رئیسه شورای شهر و مدیر خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان بود.
 • نصب سیستم فیلتراسیون هواساز ایرواشر در نیروگاه شهید رجایی‏

  مهردادنوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: سیستم فیلتراسیون مربوط به هواسازهای ایرواشر نیروگاه شهید رجایی، از سوی کارکنان تعمیرات این شرکت، طراحی و ساخته شد.
 • توسعه صادرات؛ راهبرد اصلی آذربایجان شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان شرقی توسعه صادرات را تنها راه تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» دانست و گفت: توسعه صادرات، راهبرد اصلی استان است و همه بخش‌ها باید در خدمت این سیاست محوری قرار گیرند.مجید خدابخش در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان برای افزایش میزان صادرات استان، اظهار کرد: توسعه صادرات باید برای همه بخش‌ها و دستگاه‌ها به‌عنوان اولویت مطرح باشد و همه خدمات و منابع به این سمت هدایت شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر