آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۴۳

 • چالش کلیدی اقتصاد کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد – کرمانشاه: رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اصلی‌ترین مشکل بخش خصوصی و مانع کسب‌وکار در فضای اقتصادی استان را سختگیری در پرداخت تسهیلات بانکی اعلام کرد و گفت: اقتصاد استان کوچک است و بانک‌ها باید به کمک آن بیایند.
 • فرود نخستین هواپیمای باری ترانزیتی در تبریز ‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد– تبریز: نخستین هواپیمای باری ترانزیتی در تبریز فرود آمد. این هواپیما حامل بار ۲۰ تنی به ارزش ۳۰هزار دلار بود که از مسکو به تبریز ترانزیت و از فرودگاه این شهر به عراق حمل شد. عباس‌زاده، ناظر گمرکات آذربایجان شرقی گفته است: همه زیرساخت‌های لازم برای حمل هوایی بار تجاری در گمرک فرودگاه شهید مدنی تبریز فراهم شده است.
 • شروع ساخت شهرک کربن در شهرک صنعتی شال‌

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: کلنگ احداث شهرک تخصصی کربن در شهرک صنعتی شال با حضور استاندار و معاون وزیر در نیمه اول سال‌جاری به زمین زده خواهد شد.
 • تعمیر خط انتقال آب ۶۰۰ میلی‌متری در رباط کریم ‏

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: پس از ایجاد حادثه و شکستگی خط انتقال چدن داکتیل، این حادثه در کمترین زمان ممکن رفع و خط انتقال مجددا تعمیر و بازسازی شد.
 • لزوم جایگزینی شناورهای چوبی صیادی به فایبرگلاس

  بندرعباس
  دنیای اقتصاد: معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: تلاش می‌شود به‌منظور برنامه عملیاتی ساخت و تعمیر شناور در سال‌های ۹۷ تا ۹۹ حرکت کنیم. به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، سهراب رضوانی افزود: افرادی که متقاضی شناورهای صیادی هستند می‌توانند با شناورسازی‌های درون استان رایزنی‌هایی انجام دهند و خرید خود را از داخل استان تهیه کنند.
 • توسعه روابط با ارمنستان با تکیه بر ظرفیت‌های مشترک در اولویت

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر ارمنستان در ایران، بر استفاده از ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاران دو طرف به همکاری‌های مشترک تاکید کرد و گفت: توسعه روابط با ارمنستان جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران است.

بیشتر