• پایش صنایع آلاینده تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌‌رفتار: بیست و نهمین جلسه شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با حضور علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای استانی سازمان برگزار شد.
 • صدور ۹ مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: از ابتدای سال‌جاری ۹ مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان صادرشده است. رضا برومند با اعلام این خبر گفت: با بهره‌برداری از این اقامتگاه‌ها برای ۳۱ نفر اشتغال ایجادشده است. وی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از سوی متقاضیان ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در جزایر شده، افزود: ۲۰ درخواست صدور مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در جزایر لارک و هرمز مورد بازدید و بررسی اولیه قرار گرفته است که در تلاش هستیم تا پایان سال‌جاری مجوز نهایی برای آنها صادر شود. اکنون در استان هرمزگان به‌جز مناطق آزاد ۴۶ اقامتگاه بوم‌گردی فعالیت دارند که ۱۴ اقامتگاه در جزیره هرمز، ۶ اقامتگاه در حاجی‌آباد، ۶ اقامتگاه در سیاهو، ۴ اقامتگاه در جزیره لارک، ۴ اقامتگاه در شهرستان رودان، ۳ اقامتگاه در میناب، ۲ اقامتگاه در پارسیان، ۲ اقامتگاه در بستک، ۲ اقامتگاه در بندرکنگ و در بندر خمیر، جزیره لاوان و شهر فین هرکدام یک اقامتگاه بوم‌گردی فعالیت دارند.
 • تسهیلات مشاغل خانگی خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان‌جنوبی گفت: از محل اعتبارات مشاغل خانگی در سال‌جاری تاکنون به۶۶طرح ۳۳ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال با پیش‌بینی اشتغال۴۱۲نفر تسهیلات پرداخت شده است. غلامرضا اشرفی افزود: طی این مدت۷۰ طرح مشاغل خانگی با اعتبار ۴۱میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است. وی با اشاره به مجوزهای صادر شده در حوزه مشاغل خانگی طی سال‌جاری افزود: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۷۳۲ مجوز مستقل و ۴۴ مجوز پشتیبان حقیقی با تعداد افراد تحت پوشش ۳۶۵ صادر شده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این طرح پنج دستگاه اجرایی همکاری داشته‌اند، تصریح کرد: بیشترین مجوز صادره مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تعداد ۳۸۱ مجوز بوده است. اشرفی اظهار کرد: مشاغل خانگی ابزار مناسبی برای تقویت بنیه اقتصادی و افزایش سطح توانمندی‌های اجتماعی و فردی است که در سال ۸۹ قانون مشاغل خانگی به تصویب رسید.
 • طرح توسعه ارتباطات روستایی خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند: مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی گفت: ٨٣ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی این وزارتخانه برای اجرای طرح توسعه ارتباطات روستایی استان سرمایه‌گذاری شده است. مصطفی بهی اظهار کرد: امسال ۲۶۴ کیلومتر فیبرنوری با هدف توسعه پهن باند مراکز تلفن روستایی، سایت‌های همراه اپراتورهای مختلف استان درحال اجرا است که تاکنون از این میزان، ۲۷/ ۱۷۴ کیلومتر برای اتصال بیش از ۴۰نقطه مرکز تلفن یا سایت همراه روستایی به بهره‌برداری رسیده است.
 • فاز نخست پالایشگاه نفت سنگین قشم به بهره‌برداری می‌رسد

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: فاز نخست پالایشگاه نفت سنگین قشم با ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه در روز و ظرفیت اشتغال‌زایی یک‌هزار و ۲۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم فردا به بهره‌برداری می‌رسد. قاسم محمودی، مدیرعامل پارس بهین پالایش قشم در این باره گفت: ساخت پالایشگاه نفت سنگین قشم از سال ۱۳۹۶ آغاز شده است.
 • شهرداری بجنورد در تدارک عقد تفاهم خواهرخواندگی با چروم ترکیه

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: شهردار بجنورد گفت: شهرداری در پی تدارک عقد قرارداد خواهرخواندگی با ترکیه است.
 • امضای قرارداد بسته بنگستان لالی در مسجد سلیمان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرارداد بسته بنگستان لالی به ارزش ۶۹ میلیون یورو میان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو شرکت ملی حفاری ایران و جهان پارس امضا و مبادله شد.
 • برخورداری ۵/ ۹۹ درصد خانوارهای گرگان از نعمت گاز

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: رئیس بهره‌برداری گاز مرکز استان گلستان گفت: نزدیک به ۵/ ۹۹ درصد خانوارهای شهرستان گرگان از نعمت گاز بهره‌مند هستند. حامد‌الله مقصودلو در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت گاز استان افزود: در گرگان به‌عنوان مرکز و پرجمعیت‌ترین شهر استان گلستان با دو منطقه گازرسانی، نزدیک به ۵/ ۹۹ درصد خانوارهای آن از نعمت گاز بهره‌مند هستند. وی افزود: تاکنون به‌منظور گازرسانی به این شهرستان ۱۳۶۸ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده که ۲۷ کیلومتر آن در سال ‌جدید اجرا شده است. وی در ادامه گفت: از مجموع ۹۵ روستای شهرستان گرگان تعداد ۹۴ روستا قابلیت گازرسانی داشتند که تاکنون تعداد ۹۱ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند و گازرسانی به سه روستای شاهکوه علیاه، شاهکوه سفلی و چهار باغ نیز درحال اجرا بوده و یک روستای گرگان نیز درحال حاضر شرایط گازرسانی ندارد. وی افزود: عملیات گازرسانی به سه روستای مذکور با ۵۵ درصد پیشرفت درحال اجرا است.
 • استان نخست در اقتصاد مقاومتی

  دنیای‌اقتصاد- اراک- محمدرضا اکبری‌اصل: استاندار مرکزی گفت:۲۰ واحد تولیدی به‌منظور اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی امسال استان مرکزی، در این استان متولد می‌شود که در ایجاد اشتغال و بهبود فضای اقتصادی نقش موثری دارد و امید است در سایه تلاش مضاعف و پیگیری‌ها پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان تا پایان سال‌جاری کامل شده و موفقیت ۱۰۰ درصدی در این حوزه حاصل شود.
 • پهپاد در پست‌های برق خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: این شرکت برای نخستین بار در کشور اقدام به استفاده از فتوگرامتری بردکوتاه (پهپاد) به‌منظور جمع‌آوری اطلاعات مکانی تجهیزات پست‌های انتقال و فوق توزیع کرده است. امید سروری تصریح کرد: استقرار و راه‌اندازی سامانه اطلاعات مکانی (GIS) و بهره‌گیری از ابزار و تکنولوژی‌های نوین ژئوماتیکی به‌ویژه فتوگرامتری بردکوتاه (پهپاد) در مدیریت پست‌های انتقال و فوق توزیع، برای نخستین بار در شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. وی افزود: تاکنون دو فاز اول و دوم طرح برداشت اطلاعات مکانی، شامل تجهیزات ۱۴۰ پست انتقال و فوق توزیع با استفاده از این روش گردآوری شده است و اجرای فاز سوم طرح نیز در دستور کار دفتر قرار دارد. سروری افزود: علاوه بر عملیاتی کردن این تکنولوژی، طی سال‌های گذشته بررسی‌ها و مطالعات قابل‌توجهی درخصوص بهبود فرآیند یاد شده در صنعت برق، توسط واحد (GIS) شرکت و مشاوران مربوطه انجام شده است.
 • زمان افتتاح تله کابین گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان از آغاز عملیات اجرایی تله‌کابین این شهر در فروردین سال ۱۴۰۰ خبر داد. عبدالرضا دادبود در جلسه شورای اسلامی شهر گرگان درخصوص مراحل تصویب طرح تله‌کابین گرگان اظهار کرد: برای تله‌کابین مطالعات بسیاری در حوزه‌های مدیریت شهری، زیست‌محیطی و ترافیکی به‌صورت پیوسته و فراگیر انجام شده است. دادبود افزود: این طرح به سه مصوبه از مراجع مختلف نیاز داشت که همه این موارد اکنون به پایان رسیده است. وی تصریح کرد: تمام موضوعاتی که نیاز بود برای ساخت این طرح مدنظر قرار بگیرد لحاظ شد و در قالب مطالعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه این تله‌کابین خارج از جنگل‌های سبز هیرکانی است و مجوزهای لازم از سازمان محیط‌زیست را دریافت و موضوعات ترافیکی آن را حل‌وفصل کرده‌ایم.
 • اسکان روزانه ۲۰ متکدی در بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری بجنورد گفت: روزانه به‌طور متوسط ۲۰ متکدی بی‌خانمان را در مجموعه سرای مهر اسکان می‌دهیم. موفق افزود: گرمخانه سرای مهر شهرداری ظرفیت و امکانات لازم برای اسکان اولیه متکدیان و افراد بی‌خانمان را دارد اما طبق قانون تنها برای یک مقطع زمانی کوتاه این مسوولیت با شهرداری است و دستگاه‌های متولی باید سهم خودشان را د‌راسکان افراد تحت سرپرستی‌شان ایفا کنند. وی ادامه داد: نیروی انتظامی شهرستان در زمینه جمع‌آوری افراد متکدی و بی‌خانمان همکاری خوبی با شهرداری دارند و با توجه به اینکه تراکم این جمعیت در حواشی شهر متمرکز است، توجه و نظارت ویژه‌ای درنظارت بر این اماکن دارند. وی یادآوری کرد درصورتی که شهروندان شاهد موارد مشابهی از وجود متکدیان در محلات شهری هستند، می‌توانند با شماره ۰۵۸۳۲۲۲۲۱۱۳ تماس حاصل کنند تا ماموران شهرداری در اسرع وقت نسبت به حضور در محل و جمع‌آوری متکدیان اقدام کنند.
 • کلینیک طب کار در نفت ستاره خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس مرکز خدمات درمانی و طب کار شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از اجرای طرح توسعه و تجهیز درمانگاه و افتتاح کلینیک طب کار این شرکت خبر داد.
 • ایمن‌سازی گردنه پرمخاطره در همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: سرپرست معاونت راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از اجرای نصب حفاظ میانی نیوجرسی با هدف ارتقای ایمنی در گردنه اسدآباد خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مسعود رستمی با اشاره به اینکه گردنه اسدآباد جزو کریدور مرکز به غرب کشور محسوب می‌شود، افزود: عملیات نصب حفاظ میانی نیوجرسی در محور همدان- کرمانشاه، گردنه اسدآباد درحال اجرا است. وی ادامه داد: طول گردنه اسدآباد ۱۴ کیلومتر است که بنا داریم همه این مسیر را از ابتدا تا انتها نیوجرسی نصب کنیم. رستمی با اشاره به اینکه اکنون یک میلیارد تومان برای نصب این نیوجرسی‌ها به ما اختصاص داده‌اند، اظهار کرد: این عملیات تا زمانی که شرایط جوی مساعد باشد، ادامه خواهد داشت. وی افزود: اکنون علاوه بر گردنه اسدآباد، در محورهای نهاوند-کنگاور، همدان- کرمانشاه حدفاصل میدان بهار تا پلیس راه و ویان- کبودرآهنگ، نصب حفاظ میانی بتنی درحال انجام است.
 • پنل‌های خورشیدی برق عشایر

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی با اشاره به استفاده از سلول‌ها و پنل‌های خورشیدی برای تامین برق عشایر استان در سال‌جاری گفت: در یک سال آینده نیز با بودجه ۵۰ میلیارد ریالی و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان برای ۱۹۰ خانوار عشایر، آبرسانی انجام خواهد شد تا میزان آبرسانی سیار به عشایر استان را به صفر برسانیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر