آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۱۸

 • شمارش معکوس برای بهره‌برداری از تصفیه‌خانه

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با تلاش‌هایی که انجام گرفته، پیش از آغاز تابستان امسال تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز وارد مدار می‌شود.
 • ایجاد ۴۰۰۰ فرصت شغلی در بخش معدن آذربایجان شرقی‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: با توجه به مجوزهای صادره، حدود ۴۰۰۰ فرصت شغلی جدید در طول سال ۹۶ در حوزه معدن و صنایع معدنی استان ایجاد شده است.
 • اعطای ۹۰۴ میلیارد تومان به ۸۵۷ واحد تولیدی گلستان ‌

  دنیای اقتصاد – گرگان: استاندار گلستان با تاکید بر اینکه رونق تولید ملی باعث خودکفایی کشور می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان ۹۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۸۵۷ واحد تولیدی اعطا شد.سیدمناف هاشمی در دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: گلستان رتبه ۲۲ کشور را در شاخص‌های اقتصادی دارد که با تصویب و اعطای تسهیلات رفع موانع و رونق تولید در پایان سال ۹۶ به رتبه پنجم کشور دست یافت.
 • انتخاب ارومیه به‌عنوان پایتخت گردشگری ایران در سال ۲۰۲۰‏

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه : شهردار ارومیه گفت: ارومیه به عنوان شهر بین‌الملل و پایتخت گردشگری ایران در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.
 • واکنش شهردار به اختصاصی‌سازی کوچه‌های لواسان‏

  محسن عسکری
  دنیای اقتصاد - شرق استان تهران: شهردار لواسان در واکنش به طرح اختصاصی‌سازی کوچه‌ها در لواسان از سوی صاحبان ویلا گفت: مواردی که از اختصاصی‌سازی کوچه‌ها دیده‌ایم مربوط به داخل شهر لواسان نبوده و در خارج از آن صورت گرفته است. اما شهرداری در صورت مشاهده چنین مواردی برخورد قاطعی خواهد داشت و اجازه وجود چنین مواردی را در بافت شهری نخواهد داد. علی حیدریان گفت: به نظر می‌رسد شهروندان اطلاع‌درستی از قانون نداشته‌اند، چراکه این ساخت‌وساز‌ها کاملا قانونی انجام شده است.
 • مصرف ۴۳۳ میلیون مترمکعب گاز در قزوین‏ طی فروردین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : در فروردین سال‌جاری ۴۳۳ میلیون و ۸۷۶ هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان قزوین مصرف شده است. اسماعیل مفرد بوشهری گفت: از این میزان مصرف ۱۸۷ میلیون و ۲۱۰ هزار مترمکعب مربوط به مصرف بخش‌های خانگی و صنعتی و ۲۴۶ میلیون و ۶۶۶ هزار مترمکعب مربوط به مصرف نیروگاه شهید رجایی بوده است که این آمار کاهش ۲ درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد از مصرف گاز کل استان در فروردین امسال مربوط به نیروگاه شهید رجایی بوده است، افزود: سال گذشته بیش از ۲ میلیارد و ۵۹۱ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است که بالاترین مقدار تحویل گاز طی سال‌های گذشته به این مجتمع عظیم تولید برق است.
 • اعمال مدیریت فشار در شبکه توزیع آب بندرعباس‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای هرمزگان گفت: برای گذر از تنش کمبود آب، با تقسیم‌بندی شهر بندرعباس به چهار زون، اقدام به مدیریت فشار و توزیع عادلانه آب در شبکه توزیع این شهر کرده‌ایم. علا امیریان‌نژاد درخصوص وضعیت فعلی آب‌شرب بندرعباس گفت: اکنون حداقل نیاز آبی کلان‌شهر بندرعباس با جمعیت ۶۹۲ هزار نفر، ۲۵۷۸ لیتر بر ثانیه است اما منابع تامین کننده فعلی آب ۱۷۵۰ لیتر است که ۸۲۸ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم. وی افزود: منابع شهر بندرعباس شامل سداستقلال میناب، چاه‌قنات و زهکش سدشمیل و چاه‌های دشت‌شمیل و نیان است که بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای استان، از ابتدای اردیبهشت حداکثر میزان آب ارسالی به بندرعباس ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه و از تیر تا پایان شهریور ۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود. وی تصریح کرد: اکنون در بندرعباس برنامه جیره‌بندی یا نوبت‌بندی نداریم اما در صورت کاهش ظرفیت منابع این شهر تا تیر (به میزان ۲۰۰ لیتر بر ثانیه طبق برنامه زمان‌بندی آب منطقه‌ای)، ناگزیر به اجرای برنامه نوبت‌بندی خواهیم بود.
 • ساخت سالن ورزشی و پیست سوارکاری در شیراز‏

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس از ساخت سالن بزرگ ورزشی ۶ هزار نفری هاشمی‌الحسینی با سرمایه اولیه ۳۰ میلیارد تومان و پیست بزرگ سوارکاری با سرمایه ۴ میلیارد تومان در شیراز خبر داد. کامیار با اعلام این خبر افزود: ۵۰ درصد ساخت این دو طرح انجام شده است و ۱۷۰۰ برنامه ورزشی که در آینده به دوهزار برنامه نیز خواهد رسید، امسال انجام می‌گیرد. با ایجاد زیرساخت‌های لازم، ۴۰۰ هزار مترمربع زمین به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود.

بیشتر