آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۱۶

 • کارنامه طرح‌های روحانی در تبریز

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در نخستین سفر رئیس‌جمهوری ۲۳طرح آغاز شده بود، گفت: میانگین پیشرفت طرح‌های سفر نخست رئیس‌جمهوری را ۹۴ درصد ارزیابی می‌کنیم.
 • ۴۴ درصد انرژی برق قزوین در صنعت مصرف می‌شود‌

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: اکنون ۲۱/ ۴۴ درصد انرژی برق تولید شده در استان در صنایع استفاده می‌شود که با مدیریت مصرف می‌توانیم از تابستان بدون خاموشی عبور کنیم. سعید بهادیوند چگینی در همایش مدیریت مصرف انرژی در صنایع و تشریح سیاست‌های صنعت برق برای کاهش مصرف برق در واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: سرانه مصرف سالانه‌ گاز در ایران ۱۷۰۰ مترمکعب و در جهان ۶۰۰ مترمکعب است و میزان مصرف ما ۳ برابر میانگین جهانی و به‌طور متوسط، ایران حدود ۴ برابر میانگین جهانی انواع انرژی‌ها را مصرف می‌کند و طبق آمارهای رسمی، ایران بعد از کشورهای آمریکا و روسیه، در رتبه سوم مصرف جهان قرار دارد.
 • ۴ هکتار از اراضی ملی و طبیعی استان زنجان رفع تصرف شد‏

  دنیای اقتصاد – زنجان: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان زنجان از اجرای عملیات رفع تصرف نیروهای این یگان در ۲ مورد عملیات در نخستین ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: نتیجه این عملیات، خلع ید و رفع تصرف بیش از ۴ هکتار به ارزش بیش از ۴۱ میلیون ریال بوده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، سرهنگ منصور خسروی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این یگان طی یک ماه اخیر اظهار کرد: با اجرای عملیات حفظ و حراست از عرصه‌ها، در ۷۸ مورد از تصرف بیش از ۳۳۳ هکتار جلوگیری شده است. وی با اشاره به توقیف ۱۹ دستگاه از ماشین‌آلات و ادوات تخریب اراضی ملی و طبیعی استان تعداد گزارش‌های وصولی مردمی در فروردین ۹۷ را ۱۵۳ مورد اعلام کرد. خسروی مساحت پرونده‌های تنظیمی در مراجع قانونی را بیش از ۵۴ هکتار اعلام کرد.
 • ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به مشکل کم‌آبی و افزایش نسبی مصرف برق مشترکان، برای عبور از پیک بار تابستان و نداشتن قطعی برق، مشترکان استان سمنان باید در مصرف برق بخش‌های خانگی، صنایع و کشاورزی صرفه‌جویی کنند.سیدعلی‌اکبر صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان گفت: شرکت برق منطقه‌ای سمنان، تمهیداتی را مانند تعامل با مشترکان بزرگ صنعتی در طرح تطبیق تعطیلات و تعمیرات سالانه صنایع اندیشیده اما با توجه به مشکل کم‌آبی و افزایش نسبی مصرف برق مشترکان، باید صرفه‌جویی شود.
 • پیشرفت ۳۰ درصدی طرح خط تغذیه مسیرجاده قدیم گرگان-کردکوی

  دنیای اقتصاد – گرگان: سرپرست شرکت گاز استان گلستان از پیشرفت ۳۰ درصدی اجرای طرح خط تغذیه مسیر جاده قدیم گرگان-کردکوی خبر داد.

بیشتر