آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۹۹

 • توسعه بنادر با اهرم رقابت

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از مجتمع بندری خرمشهر گفت: سیاست سازمان بنادر و دریانوردی افزایش میزان رقابت‌پذیری بنادر است.محمد راستاد اظهار کرد: عمده تمرکزی که در این سفر مدنظر بوده است به واسطه مراجعه هموطنان عزیز در ایام نوروز برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری و سفرهای دریایی، نحوه و کیفیت خدمات‌رسانی و بحث ایمنی ترددها و سفرهای دریایی است.
 • صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی به مرز ۲ میلیارد دلار رسید‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از افزایش ۶/ ۸ درصدی صادرات غیرنفتی ۱۱ ماه سال گذشته استان از گمرکات کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد و گفت: مجموع صادرات غیرنفتی استان در سال‌جاری به مرز ۲ میلیارد دلار رسیده است.
 • تشکیل کارگروه ویژه فرهنگ‌سازی فروش کالای ایرانی درکرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه: رئیس اتاق اصناف کرمانشاه از تشکیل کارگروه ویژه فرهنگ‌سازی فروش کالای ایرانی و برپایی نمایشگاه کالای ایرانی در استان خبر داد. رضا سلیم‌ساسانی گفت: این اقدام به منظور ترویج فرهنگ عرضه و مصرف کالای ایرانی و چالش‌ها و فرصت‌های حمایت از کالای ایرانی خواهد بود.
 • افزایش ۱۳ درصدی میزان حمل‌ونقل کالا از مبدا استان قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین از افزایش ۱۳درصدی جابه‌جایی کالا از مبدا استان در سال ۹۶ خبر داد.
 • بررسی مطالبات شهری و روستایی راه و شهرسازی گنبد

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از بررسی مطالبات حوزه شهری و روستایی شهرستان گنبد در حوزه راه و شهرسازی در ابتدای سال ۹۷ خبر داد. حسین محبوبی گفت: در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان گنبد برگزار شد موضوعات مسکن مهر، کمربندی گنبد و بهسازی جاده‌های روستایی شهرستان مطرح و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.
 • انتقال ۱۲میلیارد لیتر فرآورده‌های نفتی از خلیج‌فارس به مرکز ‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: طی سال گذشته بیش از ۱۲میلیارد لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از منطقه خلیج‌فارس به مرکز کشور انتقال یافت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج‌فارس، مدیر منطقه خلیج‌فارس در این زمینه گفت: این فرآورده‌ها شامل نفت گاز، نفت سفید، انواع بنزین و نفتای سبک و سنگین بود‌. علیرضا عطار ادامه داد: انتقال فرآورده‌های نفتی در این منطقه با رعایت کامل دستورالعمل‌های ایمنی و HSE و بدون هیچ گونه حادثه‌ای در سال ۹۶ انجام شد. وی افزود: در این منطقه به‌طور متوسط روزانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰هزار بشکه فرآورده‌های نفتی تولیدی پالایشگاه‌های بندرعباس و ستاره خلیج‌فارس از بندر عباس به مرکز کشور منتقل شده است.
 • افزایش ۵۴ درصدی مسافران نوروزی منطقه آزاد انزلی‌

  دنیای اقتصاد – رشت: ورود گرشگران در تعطیلات نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در منطقه آزاد انزلی با رشد ۵۴درصدی همراه شده است. مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال، ورود گردشگران به این منطقه ۶۸۲ هزار و ۷۸۳ نفر اعلام شده، درحالی‌که تعداد گردشگران ورودی به منطقه آزاد انزلی در مدت مشابه سال گذشته ۴۴۴ هزار و ۹۱ نفر بوده و این نشان‌دهنده افزایش ۵۴درصدی ورود مسافران است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر