آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۹۶

 • انتقال آب از خارج به دریاچه ارومیه ‏

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد- ارومیه: معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به انتقال آب از خارج کشور به دریاچه ارومیه گفت: این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد و مشاور خارجی نیز انتخاب‌شده تا مطالعات لازم را انجام دهد.اسحاق جهانگیری در بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: موضوع احیای دریاچه ارومیه به هیچ وجه نمی‌تواند از دستور کار دولت خارج شود.
 • آموزش بازارسازی محصولات کشاورزی در خراسان جنوبی ‏

  محمد قربانی
  دنیای اقتصاد – بیرجند : رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: باید برای بازاریابی، بازارسازی و بازارگردانی توانمندی‌های بی‌نظیر اما مغفول مانده کشاورزی، معدنی، صنعتی و صنایع دستی خراسان جنوبی تلاش‌های زیادی صورت گیرد.
 • ایجاد کنسولگری آلمان و احیای کنسولگری روسیه در تبریز ‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌شرقی از درخواست ایجاد کنسولگری آلمان و احیای کنسولگری روسیه در تبریز خبر داد.اسماعیل بابایی‌راغب اظهار کرد: آمار ورود مسافران به استان براساس سال شمسی تنظیم می‌شود که آمار دقیق در پایان سال ارائه می‌شود.
 • خرید تضمینی گندم و کلزا در فارس‌

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز : مدیرکل سازمان غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ جنوب کشور از خرید تضمینی دو محصول گندم و کلزا از روز ۲۰ فروردین ابتدا در منطقه گرمسیری جنوب و به تدریج از مناطق ییلاقی تا منطقه سردسیر شمالی آباده، طی مدت ۶ ماه خبر داد.
 • ۹۲۱۶ تقاضای تسهیلات اشتغال در آذربایجان شرقی ثبت شد‌

  دنیای اقتصاد – تبریز: سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از ثبت‌نام ۸۲۳۹ طرح اشتغال روستایی و ۹۷۷ طرح اشتغال فراگیر در سامانه کارآ خبر داد و گفت: انتظار می‌رود طرح‌هایی که به بانک‌ها ارسال می‌شود، در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.علی جهانگیری در کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به اینکه بیشترین طرح‌های اشتغال استان در بخش‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و فناوری اطلاعات است، گفت: از دستگاه‌های متولی انتظار داریم پیگیر فرآیند پرداخت تسهیلات باشند.
 • ۳۵ هزار تن کشمش ملکان به خارج از کشور صادر شد‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیر جهاد کشاورزی ملکان در آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۳۵ هزار تن کشمش از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.حسن علیوند با بیان اینکه این مقدار نسبت به سال‌های پرمحصول بیش از ۳۵ هزار تن کاهش داشته است، افزود: کشمش صادراتی از نوع کالیفرنی و تیزآبی است.وی سرمازدگی و بلایای طبیعی را از عوامل کاهش شدید تولید انگور و پایین آمدن صادرات امسال اعلام کرد.
 • ثبت ۱۴ میلیون نفرشب اقامت نوروزی در مازندران‏

  خبرگزاری فارس: معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: ۱۴ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۶۳۵ نفرشب اقامت نوروزی در ۱۵ روز گذشته در این استان به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال گذشته، ۳۱ درصد افزایش داشته است.
 • سفر ۶/ ۱۲ میلیون زائر به خراسان رضوی ‌

  خبرگزاری فارس: سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۳۶ نفر به این استان از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا دوازدهم فروردین سال‌جاری خبر داد.
 • ورود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر نوروزی به استان کرمان‏

  خبرگزاری مهر: مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از ورود ۳میلیون و ۵۰۸ هزار و ۵۳ نفر گردشگر نوروزی تا پایان روز یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۷ به این استان خبر داد.

بیشتر