آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۵۵

  • افزایش جایگاه‌های سوخت گاز طبیعی در اصفهان

    دنیای اقتصاد – اصفهان: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: اصفهان با معضل کمبود جایگاه‌های سوخت گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) مواجه است و شهرداری اصفهان درصدد است که با ایجاد جایگاه‌های کوچک «سی ان جی» در چند نقطه شهر، این مشکل را برطرف کند.
  • افزایش۲۲ درصدی پروازهای خارجی فرودگاه تبریز‏

    سیما نیک‌رفتار
    دنیای اقتصاد – تبریز: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: پروازهای خارجی فرودگاه شهید مدنی تبریز در ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافته است.
  • بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی به ۳۰ روستای قزوین

    مهرداد نوری
    دنیای اقتصاد - قزوین : مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از بهره‌برداری طرح‌های گازرسانی به ۳۰ روستای استان در شهرستان‌های قزوین، تاکستان، آوج، بوئین‌زهرا، آبیک و الموت در دهه فجر امسال خبر داد.اسماعیل مفرد بوشهری گفت: برای گازرسانی به این ۳۰ روستا که شامل ۷ روستا در منطقه طارم سفلی، ۵ روستا در منطقه الموت غربی، ۱۱ روستا از توابع آوج، ۳ روستا از بوئین زهرا و ۴ روستا از توابع تاکستان و آبیک هستند در مجموع ۱۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است. بوشهری اعلام کرد: با گازرسانی به این روستاها ۲۴۶۲ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد که به این ترتیب درصد خانوارهای روستایی برخوردار از گاز طبیعی از ۷۹ درصد به ۸۳ درصد افزایش می‌یابد.
  • افتتاح ۲۲۲ طرح برق‌رسانی در خراسان جنوبی

    محمد قربانی
    دنیای اقتصاد - بیرجند: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت:۲۲۲ طرح برق‌رسانی با ۱۸میلیارد تومان سرمایه‌گذاری همزمان با دهه فجر در این استان به بهره‌برداری می‌رسد. محمد ابراهیم شرکاء گفت: این طرح‌ها شامل ۹۰ مورد احداث شبکه و تامین برق، ۸۶ مورد ترمیم و اصلاح شبکه و لوازم اندازه‌گیری و ۴۶ مورد روشنایی معابر در ۱۱ شهرستان استان است. وی گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۰۸کیلومتر شبکه فشار متوسط وضعیف و ۹۶ دستگاه ترانس در استان به بهره‌برداری می‌رسد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی افزود: با بهره‌برداری از طرح‌ها ۲۶هزار و۹۶۶ خانوار از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند. شرکاء اظهار کرد: از مجموع طرح‌های شرکت ۲۸ طرح برق‌رسانی در بیرجند، ۱۴ طرح در قائنات، ۳۸ طرح در نهبندان، ۲۱ طرح در فردوس و ۱۹ طرح در طبس به بهره‌برداری می‌رسد.
  • معامله یک‌هزار و ۵۱ میلیارد ریالی سهام در بورس تبریز‏

    رعنا نیک‌رفتار
    دنیای اقتصاد – تبریز : مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: یک‌هزار و ۵۱ میلیارد و ۴۲۱ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۲۵۳ ریال سهم و حق‌تقدم طی دی امسال در تالار تبریز دادوستد شد. محمد امین عابدینی تعداد سهام و حق‌تقدم معامله شده در ماه گذشته بورس تبریز را ۵۴۵۴ میلیون و ۸۷۶هزار و ۹۶۹فقره دانست و گفت: ۵۱ درصد معاملات به خرید سهام و ۴۹درصد به فروش سهام اختصاص داشت.وی با بیان اینکه این معاملات از سوی ۴۰ کارگزار بورس تبریز انجام شد، گفت: در دی امسال ۷۳۱ کد معاملاتی جدید در تالار بورس تبریز ایجاد شد.
  • ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در ارومیه با سرمایه‌گذاری اتریشی‌ها

    بهاره پورعلی
    دنیای اقتصاد - ارومیه : نماینده ارومیه در مجلس شورای‌اسلامی از ساخت بیمارستان ۶۰۰تختخوابی در این شهر با سرمایه‌گذاری یک شرکت اتریشی‌ خبرداد.
  • افتتاح فاز دوم مجتمع آبرسانی کمهتی در شهرستان رودان

    بندرعباس
    دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از بهره‌برداری از فاز دوم مجتمع آبرسانی کمهتی در شهرستان رودان خبر داد.
  • صادرات ۵۴ تن پسته و ۱۷۳ کیلوگرم زعفران از فارس

    محمد صداقت
    دنياي اقتصاد – شيراز : مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از صادرات ۵۴ تن پسته و ۱۷۳کیلوگرم زعفران به کشورهای چین،‌ سوئد، قطر، کویت،‌ آلمان و مالزی خبر داد. هدایت‌الله رحیمی افزود: در ۸ ماه امسال، پسته به ارزش ۲/ ۱میلیون دلار با افزایش ۲/ ۱ درصد نسبت به سال مشابه و زعفران هم به ارزش ۴۳ هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.

بیشتر