• اعزام راهنمایان گردشگری به اکسپوی دبی ۲۰۲۱

  معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: راهنمایان گردشگری ایران در هر نوبت به مدت دو هفته به اکسپوی دبی اعزام می‌شوند تا بتوانند مراجعه‌کنندگان به پاویون ایران را همراهی کنند امروز اول آذر سه نفر از آنها اعزام شدند.
 • ویرانشهر؛خاستگاه پادشاهان اشکانی

  سومین فصل از کاوش‌‌‌های باستان‌‌‌شناسی محوطه ویرانشهر خراسان‌‌‌شمالی که به ظن اغلب تاریخ‌‌‌نگاران و باستان‌‌‌شناسان خاستگاه پادشاهان اشکانی بوده به سرپرستی مشترک میثم لباف‌‌‌خانیکی و روکو رانته در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه میراث‌‌‌فرهنگی و گردشگری و موزه لوور انجام شد.
 • کیش به دنبال مسافران جام‌‌‌جهانی قطر

  رئیس جامعه هتلداران کیش می‌‌‌گوید: هزینه اقامت در هتل‌‌‌های قطر در دوران جام جهانی، ۱۰ تا ۱۵‌میلیون تومان تمام می‌شود، قول می‌‌‌دهیم چهارهزار اتاق با قیمت مناسب در جزیره کیش برای اقامت تماشاچی‌‌‌های ایرانی و خارجی و تیم‌‌‌های فوتبال آماده کنیم.
 • تجهیز ۹۹‌درصد مدارس آذربایجان شرقی به سامانه گرمایشی استاندارد

  «دنیای‌اقتصاد» - تبریز - رعنا نیک­‌رفتار: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: امسال ۹۹‌درصد مدارس استان به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز شده است.
 • باستان‌‌‌شناسان ایران و آلمان به دنبال ساسانیان در معدن نمک زنجان

  باستان‌‌‌شناسان ایرانی و آلمانی کاوش در معدن نمک چهرآباد زنجان، معروف به «دوزلاخ» را با هدف به‌‌‌دست آوردن آگاهی بیشتر از معدن‌کاری دوره هخامنشی و ساسانی آغاز کردند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از روابط‌‌‌عمومی پژوهشگاه میراث‌‌‌فرهنگی و گردشگری، این فصل از کاوش‌‌‌ها به سرپرستی مشترک ابوالفضل عالی و توماس اشتولنر انجام می‌شود.
 • کتاب میراث‏‏‌فرهنگی ناملموس ایران منتشر شد

  کتاب میراث‏‏‌فرهنگی ناملموس ایران از سوی مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث‏‏‌فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد. به‏‏‌گزارش «دنیای اقتصاد» به‏‏‌نقل از روابط‏‏‌عمومی پژوهشگاه میراث ‏‏‌فرهنگی و گردشگری، آثارملی، معرفی میراث‏‏‌ فرهنگی ناملموس، فهرست میراث فرهنگی ناملموس در خطر و نیازمند پاسداری، میراث‏‏‌فرهنگی ناملموس منسوخ، ثبت عناصر میراث‏‏‌فرهنگی ناملموس در فهرست میراث‏‏‌فرهنگی ناملموس بشری یونسکو، ردیف موسیقی ایران، آیین‏‏‌های پهلوانی و زورخانه‏‏‌ای، نوروز، مراسم زیارت تادئوس مقدس، هنر ساختن و نواختن عود، هنر ساختن و نواختن رباب، جشن سده، یلدا و… از موارد ارائه شده در فصول این کتاب است.
 • گردشگری خلاق و تجربه‌‌گرا سریع‌‌ترین گونه جذب گردشگر

  رئیس جامعه حرفه‌‌ای موسسات آموزش گردشگری از گردشگری خلاق و تجربه‌‌گرا به عنوان گونه‌‌ای که می‌تواند به سرعت موجب جذب گردشگر به کشور شود نام برد و بر معرفی مسیرهای جدید تاکید کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» به نقل از میراث آریا نیما آذری، رئیس جامعه حرفه‌‌ای موسسات آموزش گردشگری با تاکید بر مزیت رقابتی ایران در گردشگری خلاق و تجربه‌‌گرا بیان کرد: با توجه به شرایط پیش‌‌آمده در دو سال گذشته و نیاز به زمان طولانی برای برنامه‌‌ریزی سفر در قالب تور، احتمال ورود سریع توریست‌‌های فرهنگی‌‌تاریخی به کشور اندک است.
 • وابستگی خوزستان به نیروگاه‌‌‌های برق آبی کاهش می‌‌‌یابد

  دنیای‌اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: معاون وزیر نیرو با بیان اینکه وابستگی خوزستان به نیروگاه‌‌‌های برق آبی کاهش می‌‌‌یابد، گفت: نیاز است خوزستان از لحاظ نیروگاهی تقویت شود. همایون حائری در نشست بررسی وضعیت شبکه برق شهرستان‌‌‌های شوش و کرخه ، اظهار کرد: یکی از موارد و مشکلاتی که در برق خوزستان وجود دارد وابستگی خیلی زیاد به نیروگاه‌‌‌های برق آبی است که این مساله باعث می‌شود در خشکسالی دچار مشکل شوند.
 • اعلام آمادگی اتاق بازرگانی تبریز برای همکاری‌‌‌ با بنگلادش

  دنیای‌اقتصاد- تبریز - سیما نیک‌رفتار: نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تبریز از اعلام آمادگی این اتاق برای افزایش همکاری‌‌‌های اقتصادی با بنگلادش خبر داد. ابوالفتح ابراهیمی در دیدار با رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران در محل اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه آذربایجان‌‌‌شرقی از مهم‌ترین قطب‌‌‌های صنعتی و کشاورزی ایران است، گفت: فرش، صنایع غذایی، شیرینی و شکلات، صنایع پایین ‌دستی قطعه‌‌‌سازی، خودروسازی و تراکتورسازی از مهم‌ترین صنایع این استان هستند. وی با اشاره به همسایگی استان با کشورهایی که شاهراه ورود به اروپا هستند، گفت: تجارت با کشورهای مسلمانی همچون بنگلادش قطعا در اولویت بوده و دو طرف باید نسبت به ظرفیت‌‌‌های اقتصادی یکدیگر آشنایی بیشتری داشته باشند.
 • تصویب نرخ‏‏‌ یکساله اقامتگاه‏‏‌های بوم‏‏‌گردی آذربایجان شرقی

  دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار: معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‏‏‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تصویب نرخ‏‏‌نامه یکساله اقامتگاه‏‏‌های بوم‏‏‌گردی استان خبر داد. علیرضا بایرام‏‏‌زاده در جلسه کمیته نرخ‏‏‌گذاری اقامتگاه‏‏‌های بوم‏‏‌گردی و بررسی استانداردهای این واحدهای اقامتی اظهار کرد: رضایت‏‏‌مندی گردشگران باید در اولویت نخست فعالان صنعت گردشگری استان باشد و نباید نگاه‏‏‌ها به گردشگری صرفا بُعد مالی و انتفاعی داشته باشد. وی گفت: با توجه به اینکه حفظ کیفیت و ارائه خدمات طبق استانداردها در اقامتگاه‏‏‌های بوم‏‏‌گردی نیز باید به ‏‏‌صورت کامل رعایت شود، از این رو درجه‏‏‌بندی و استانداردسازی این واحدها با همکاری شرکت تطبیق مورد تایید اداره‏‏‌کل و جامعه اقامتگاه‏‏‌های بوم‏‏‌گردی استان انجام خواهد شد.
 • فرش تبریز به برند منطقه‌ای تبدیل شده است

  دنياي اقتصاد - تبريز - رامين نيك‌‌رفتار: جلسه مشورتی جمعی از تشکل‌‌های حوزه فرش استان با حضور یوسفیان، مدیر تحقیقات بازار و ساماندهی صندوق کارآفرینی امید کشور، نماینده مرکز ملی فرش و مسوولان سازمان صمت استان در محل اتاق تبریز برگزار شد.
 • ثبت رکورد جدید تولید روزانه در صبا فولاد خلیج فارس

  دنیای اقتصاد - بندرعباس : مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس از ثبت رکورد جدید تولید روزانه در این شرکت خبر داد. سعید بزرگی در حاشیه کنفرانس بین المللی صنعت فولاد اظهار کرد: طی ۱۸ماه گذشته با تکیه به توان داخلی و اعتماد به جوانان، توانستیم رکورد‌های پی‌در پی را در تولید، فروش و سودآوری به ثبت برسانیم. بزرگی افزود : در ۲۴ آبان، جوانان متخصص و کارگران خدوم در صبا فولاد، توانستند رکورد جدید تولید روزانه را به ثبت برسانند. مدیرعامل صبا فولادخلیج فارس گفت: علاوه بر آن، میانگین ریت تولید ( میزان تولید بر ساعت ) نیز ارتقا یافت و دهمین رکورد در زمینه تولید در یک سال گذشته به ثبت رسید.
 • لزوم برقراری حمل یکسره و تعادل توازن تجاری

  دنياي اقتصاد - كرمانشاه - الهام اكبري: رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه طی سه سال اخیر رفع تعهدات ارزی چالش‌‌های جدی پیش‌روی صادرکنندگان کشور و استان کرمانشاه ایجاد کرده، گفت: بر اساس آنچه دولت سیزدهم وعده داده امیدواریم تا پایان امسال شاهد گشایش در این زمینه باشیم. کیوان کاشفی به مهم‌ترین چالش‌‌های پیش روی صادرات کشور و استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: رفع تعهدات ارزی طی چند سال اخیر بسیاری از صادرکنندگان را با چالش جدی مواجه کرد و پیگیری‌‌های فراوانی برای تعدیل سیاست‌هایی که در این زمینه وجود داشت انجام دادیم.
 • افتتاح نخستین کافه کارآفرینی پتروشیمی در بندر ماهشهر

  دنياي اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌‌پور: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: ۴۱ درصد محصولات پتروشیمی کشور در بندر ماهشهر تولید می‌شود و این ظرفیت می‌تواند عاملی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در این منطقه و استان باشد. ارسلان غمگین اظهار کرد: منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر می‌تواند یک عامل شتاب‌دهنده در توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال در منطقه باشد.
 • مشکل آب شهرک صنعتی ملکان حل می‌شود

  دنياي اقتصاد - تبريز - رعنا نيك‌‌رفتار: مدیرعامل شرکت شهرک‌‌های صنعتی آذربایجان‌‌شرقی گفت: مشکل کمبود آب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی ملکان با احداث مخزن بتنی ذخیره آب حل می‌شود. سیدمرتضی نیرومند‌اسکویی در جلسه شورای معاونان شرکت شهرک‌های صنعتی استان، با تاکید بر تسریع در اجرای این عملیات افزود: احداث مخزن بتنی شهرک صنعتی ملکان با ظرفیت ۲ هزار مترمکعب آغاز شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر