آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۳۷

 • برق‌رسانی به چادرها در کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد – کرمانشاه: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه پس از گذشت۴۰ روز به شرح اقدامات این شرکت در مناطق زلزله‌زده پرداخت و خبر از مصرف ۳ برابری برق در این مناطق داد.مرادی مجد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: پس از وقوع زلزله خاموشی‌های گسترده‌ای در استان اتفاق افتاد و شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی ۱۰۰ درصد خاموش شدند.مرادی‌مجد با بیان اینکه از ۲۴۰ فیدر خط تامین‌کننده برق استان ۱۴۱ فیدر قطع شده بود، تصریح کرد: شهرستان‌های دالاهو، گیلانغرب، جوانرود، پاوه و کرمانشاه نیز از ۳۰ تا ۶۰ درصد خاموشی داشتند که در مجموع حدود ۶۰ درصد برق استان با مشکل مواجه شده بود.
 • استقرار ۲۰۰ واحد تولیدی راکد در نواحی صنعتی قزوین‏

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: اکنون ۲۰۰ واحد تولیدی بهره‌بردار راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند.
 • پیشرفت ۲۰ درصدی احداث تاسیسات زیربنایی بندر خلیج فارس

  دنیای اقتصاد - بندرعباس: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پیشرفت ۲۰ درصدی مرحله دوم طرح احداث تاسیسات زیربنایی بندر نفتی خلیج فارس به منظور بسترسازی برای افزایش سهم ایران از صنعت بانکرینگ در منطقه خلیج فارس و تجارت بین‌المللی فرآورده‌های نفتی خبر داد.
 • ۷۰ درصد از اراضی بستر رودخانه کارون تحت تصرف هستند

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد– اهواز: معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از اراضی بستر رودخانه کارون تحت تصرف مردم و دستگاه‌های مختلف است و باید آزاد شود، گفت: شهرداری اهواز و برخی از دستگاه‌ها خودسرانه اقدام به دخل و تصرف در حریم رودخانه کارون و اراضی بستر این رودخانه می‌کنند.
 • اختصاص تسهیلات صندوق یکم به نوسازی بافت‌های فرسوده گلستان‏

  دنیای اقتصاد – گرگان: دبیر ستاد احیای بافت‌های فرسوده گلستان اعلام کرد: بخشی از تسهیلات صندوق مسکن یکم برای نوسازی واحدهای مسکونی مستقر در بافت‌های فرسوده استان پرداخت می‌شود. حسین محبوبی با اشاره به اینکه این تسهیلات پس از مرحله پی‌ریزی به واحدهای یاد شده پرداخت می‌شود، گفت: سال گذشته سهمیه پرداخت تسهیلات در استان ۱۷۰۰ واحد مسکونی بوده اما در سال‌جاری بیش از ۷ هزار واحد می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود: در ۱۰ ماه سال‌جاری تاکنون ۳۱۶ واحد برای دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که ۲۱۷ واحد آن به بانک مسکن به‌عنوان بانک تخصصی معرفی و بقیه نیز به سایر بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
 • پس از ۱۷ سال، فولکس‌ واگن به جاده‌های ایران بازگشت

  سیدرضا جمشیدی
  دنیای اقتصاد – غرب استان تهران: ماموت خودرو به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ ماموت پس از ۱۷ سال مجددا به طور رسمی فروش خودروهای فولکس واگن را آغاز کرد. مجتمع صنعتی ماموت با چهار زیرمجموعه نه‌تنها یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های صنعتی کشور است بلکه در بخش‌های مختلفی توانسته رتبه‌های قابل توجه در جهان کسب کند. رتبه دوم جهانی در تولید و کیفیت متعلق به گروه ماموت است.
 • خراسان رضوی در زمره صادرکنندگان بزرگ فولاد

  دنیای اقتصاد – مشهد: با صدور نخستین محموله قابل توجه شمش فولادی از «مجتمع فولاد خراسان» به بازارهای جنوب شرق آسیا، خراسان رضوی وارد فهرست صادرکنندگان عمده فولاد به بازارهای بین‌المللی شد.
 • وضعیت تالاب‌های آذربایجان غربی ایده‌آل نیست

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تالاب‌های استان از وضعیت ایده‌آلی برخوردار نیستند. حمید رعناقد افزود: با توجه به وضعیت بارندگی در ماه‌های اخیر و افت شدید جاری شدن روان‌آب‌های سطحی در رودخانه‌ها تالاب‌های استان از وضعیت ایده‌آلی برخوردار نبوده که براین اساس اداره کل اقدامات احیایی را در تالاب‌های منتخب همچون سولدوز، آق‌قلعه و کانی‌برازان انجام داده است. وی ادامه داد: اداره‌کل محیط‌زیست استان ضمن ایجاد دیوارهای حفاظتی و لایروبی مسیرها با احداث کانال نسبت به انتقال آب به تالاب‌ها اقدام کرده که تالاب کانی‌برازان و سولدوز به سبب این اقدامات از وضعیت بسیار مناسبی برخوردارشدند. دنیای اقتصاد – ارومیه – بهاره پورعلی: رئیس سازمان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تالاب‌های استان از وضعیت ایده‌آلی برخوردار نیستند. حمید رعناقد افزود: با توجه به وضعیت بارندگی در ماه‌های اخیر و افت شدید جاری شدن روان‌آب‌های سطحی در رودخانه‌ها تالاب‌های استان از وضعیت ایده‌آلی برخوردار نبوده که براین اساس اداره کل اقدامات احیایی را در تالاب‌های منتخب همچون سولدوز، آق‌قلعه و کانی‌برازان انجام داده است. وی ادامه داد: اداره‌کل محیط‌زیست استان ضمن ایجاد دیوارهای حفاظتی و لایروبی مسیرها با احداث کانال نسبت به انتقال آب به تالاب‌ها اقدام کرده که تالاب کانی‌برازان و سولدوز به سبب این اقدامات از وضعیت بسیار مناسبی برخوردارشدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر