آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۲۰

 • سهم خوزستان از هدررفت آب

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: استاندار خوزستان گفت: خوزستان متعهد شده است سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی را به اصلاح شبکه‌های آب تخصیص و هدررفت آب در استان را به میزان ۵ درصد در سال کاهش دهد. غلامرضا شریعتی گفت: متوسط هدررفت آب در کشور ۲۵ درصد است و در خوزستان با ۴۰درصد هدررفت آب مواجه هستیم.وی با بیان اینکه اکنون اصلاح شبکه‌های آب در استان در حال انجام است، افزود: امیدواریم با اقدامات در حال اجرا، میزان هدررفت آب در استان امسال به ۳۵ درصد و ظرف دو سال آینده به متوسط کشوری یعنی به ۲۵ درصد کاهش یابد.شریعتی در ادامه با اشاره به مصوبه فروردین امسال هیات دولت درخصوص پنج حوزه زیرساختی خوزستان اظهار کرد: اولویت نخست بین این پنج مساله، موضوع آب و فاضلاب خوزستان بود. در این مصوبه بنا است مساله آب شرب خوزستان در سه سال حل شود.
 • افزایش ظرفیت مراکز اقامتی آذربایجان شرقی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از دو برابرشدن ظرفیت مراکز اقامتی استان و رسیدن آن به ۱۳ هزار تخت طی یک سال آینده خبر داد.
 • سهم ۱۱۰۰ میلیاردی در طرح رونق تولید

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی از سهم ۱۱۰۰ میلیارد تومانی آذربایجان شرقی در طرح رونق تولید خبر داد. حمید هاشم‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک، متوسط و واحدهای مشکل‌دار با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، به منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قالب طرح تسهیلات رونق تولید در سال گذشته بازنگری و ابلاغ شد؛ به‌طوری که اعتبار کشوری اختصاص یافته به طرح رونق تولید در سال گذشته حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان بود که در سال جاری تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و ۱۱۰۰ میلیارد تومان از این میزان به آذربایجان شرقی اختصاص یافته است.
 • ثبت بافت‌های فرسوده در نگین شمال ایران‏

  مجتبی عابدینی
  دنیای اقتصاد – رشت : شهردار کلاچای در نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهری رودسر از شناسایی و ثبت بافت‌های فرسوده در این شهر که به نگین شمال ایران شهرت دارد، خبر داد. محمدموسی شعبانیان با اشاره به اینکه در شهر کلاچای محدوده کمی در حوزه بافت‌های فرسوده وجود دارد، اعلام کرد: در این زمینه به دنبال تعیین مشاور با هماهنگی مسکن و شهرسازی استان برای ثبت بافت‌های فرسوده هستیم تا با تحقق آن بتوانیم خدمات بهینه‌ای به شهروندان ارائه دهیم. وی محدوده طرح بافت‌های فرسوده در این شهر را ضلع جنوبی خیابان امام(ره) اظهار کرد و گفت: به‌طور تقریبی با شرایط اعلامی تهیه بافت فرسوده از سوی مسکن و شهرسازی تطابق دارد. شهردار کلاچای از اعلام آمادگی مالکان محدوده طرح برای بازسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون تا روشن شدن تعیین تکلیف، امکان اجرا و تحقق آن وجود ندارد اما به مجرد فراهم شدن زیرساخت‌های لازم اجرا و تحقق آن دور از تصور نیست.
 • افتتاح ۱۵ طرح عمرانی در بیمارستان نمازی شیراز

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز : با حضور سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز از ۱۵ طرح عمرانی و تجهیزاتی بیمارستان بزرگ نمازی شیراز بهره‌برداری شد. محمدرضا ادراکی، رئیس بیمارستان نمازی شیراز گفت: با صرف ۵/ ۱۷ میلیارد تومان اعتبار دولتی و کمک‌های مردمی و اوقاف فارس این طرح‌ها تکمیل و بهره‌برداری شده‌اند. وی طرح‌های افتتاح شده را ساختمان براکی‌تراپی، پزشکی هسته‌ای، فضای بازسازی شده، دستگاه دیزل ژنراتور، بخش ERCP دوم، اورژانس بزرگسالان، بخش نوجوانان، بخش غدد کودکان، بخش ایمنولوژی، ICU استروک، خوابگاه دختران، اتاق شیر مادران، مرکز مهارت‌های بالینی و ساختمان در حال ساخت MRI اعلام کرد.
 • فولاد هرمزگان تندیس دوستاره تعهد به سرآمدی و ایجاد اشتیاق گرفت

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: نخستین دوره ارزیابی رسمی بنیاد EFQM اروپا در ایران، با حضور رئیس این بنیاد در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.در این فروم شرکت فولاد هرمزگان توانست جایزه C۲E تندیس دو ستاره تعهد به سرآمدی و ایجاد اشتیاق و تعهد را کسب کند.بنیاد مدیریت کیفیت اروپا با هدف شناسایی و ترویج موفقیت پایدار و هدایت سازمان‌هایی بنا شده است که در پی دستیابی به این نوع موفقیت هستند.انسجام در شیوه‌های مدیریتی سازمان، استمرار در بهینه‌سازی آنها و در اختیار نهادن راهبردهای مدنظر به سازمان، نتیجه استفاده مناسب از مدل سرآمدی سازمانی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا است.

بیشتر