آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • سهم خوزستان از صندوق توسعه ملی

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: معاون اول رئیس‌جمهوری پیش‌بینی کرد: امسال بیش از ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلار صادرات محصولات پتروشیمی را به کشورهای مختلف داشته باشیم که این محصولات خود از اقلام اصلی صادرات ایران است.
 • برپایی چهارمین دوره همایش سالانه بزرگداشت روز حسابدار

  زهرا کریمیان
  ‌دنیای اقتصاد - اصفهان : چهارمین دوره همایش سالانه بزرگداشت روز حسابدار در سالن همایش‌های سیتی‌سنتر اصفهان برگزار شد.رضا صنعتی‌زاده، دبیر این همایش در آغاز این رویداد لازمه رشد نهادهای مالی، بانک‌ها، پول و سرمایه را برداشتن محدودیت‌ها دانست و افزود: نقش حسابداران در رشد و توسعه ملی چشمگیر است.وی ادامه داد: حسابداران به بانک اطلاعاتی قوی اعم از کتب و فایل‌های تخصصی نیاز ضروری دارند که این مهم جزو وظایف بزرگان دلسوز و همراهی انجمن‌های تخصصی فعال است.
 • صدور یک میلیارد و ۵۳۳ میلیون دلار محصولات تولیدی هرمزگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: ‏رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: در هفت ماه سال جاری یک میلیارد و ۵۳۳ میلیون دلار محصولات تولیدی استان به کشورهای هدف صادر شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، خلیل قاسمی افزود: طبق برنامه تاکنون ۷۷ درصد از پیش‌بینی صادرات غیرنفتی استان تحقق پیدا کرده است.
 • تولید گرید جدید پلیمری در شرکت پتروشیمی شازند‏

  محمدرضا اكبري‌اصل
  دنياي اقتصاد – اراك : مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند با اعلام تولید گرید جدید PE۱۰۰ در واحد پلی‌اتیلن سنگین این شرکت گفت: گرید پلیمری PE۱۰۰ برای نخستین بار در واحد پلی‌اتیلن سنگین شرکت پتروشیمی شازند و با استفاده از کاتالیست جدید به تولید رسیده است. این محصول پتروشیمی شازند در سطح جهانی قابل رقابت با محصولات مشابه است و تولید آن می‌‌تواند به خودکفایی کشور در این زمینه کمک کند. ولدخانی خاطرنشان کرد: کاربرد این محصول برای تولید لوله‌های پلی‌اتیلن به منظور آبرسانی و گازرسانی است. گرید PE۱۰۰ با استاندارد بالای تحمل فشار از اهمیت ویژه‌ای در صنعت گاز و آب کشور برخوردار است و نسبت به PE۸۰ مقاومت بیشتری در فشارها و دماهای بالا از خود نشان می‌دهد. ولدخانی گفت: این شرکت علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صادرات به کشورهایی چون آسیای میانه، هند، آسیای جنوب شرقی، ترکیه و اروپا دارد.
 • اتصال دوباره واحد ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی به شبکه سراسری ‏

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: واحد شماره ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی پس از پایان تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل، به شبکه سراسری تولید برق پیوست.
 • ۲۰۰۰ مدرسه آذربایجان غربی هوشمندسازی شد

  بهاره پورعلی
  ‌دنیای اقتصاد – ارومیه : رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ هزار مدرسه در استان هوشمندسازی شده است. محمد شیرعلیزاده افزود: از کل ۴۸۰۰ مدرسه استان تاکنون ۲۴۱۵ مدرسه هوشمندسازی شده و کلاس‌های هوشمندسازی شده در برخی از مدارس در ۲ نوبت کاری مورد استفاده دانش آموزان قرار می‌گیرند. وی با اشاره به اینکه با درنظر گرفتن مدارس دو نوبته تعداد مدارس هوشمند افزایش می‌یابد، گفت: با این معیار سنجش اکنون ۲۹۳۸ مدرسه استان با ۷۷۶۱ کلاس درس به تجهیزات لازم برای هوشمندسازی مجهز شده‌اند.

بیشتر