آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۱۴

 • پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا به روستاییان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار در یک هزار روستای کشور، روستاییان تسهیلات ۶ درصدی از محل قرض‌الحسنه بانک‌ها دریافت می‌کنند.
 • توسعه شهر کهریزک در گرو مشارکت سرمایه گذاران‌

  دنیای اقتصاد – شهرری: شهردار کهریزک توسعه همه جانبه شهر کهریزک را در گرو همکاری و مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر کهریزک، اسماعیل نعمت زاده افزود: باتوجه به توسعه جغرافیایی شهر کهریزک و افزایش مطالبات شهروندان و تبدیل ظرفیت‌های بالقوه شهر به ظرفیت‌های بالفعل نیازمند جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم تا بتوانیم به منظور تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و تسریع اجرای طرح‌های توسعه‌ای شهر قدم برداریم.
 • امضای قرارداد پتروشیمی تبریز با یک شرکت اماراتی‏

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: قرارداد پوشش‌گذاری حوضچه‌ها، جمع‌آوری و امحای گازهای ترکیبات آلی فرار پتروشیمی تبریز با شرکت بین‌المللی امرایر امارات عربی متحده به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی پتروشیمی تبریز این قرارداد به منظور حذف آلاینده‌های زیست محیطی در سطح پوشش دهی۱۳۰۰ مترمربع در واحد تصفیه پساب با مدیریت واحد طرح‌ها به مرحله اجرا در می‌آید. این طرح با ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار یورو سرمایه‌گذاری در مدت یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 • اجرای ۸۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در استان یزد‏

  محبوبه مظفری
  دنیای اقتصاد -یزد: مدیر اجرای طرح‌های فاضلاب شرکت آبفا از اجرای ۸۵ هزار متر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در هشت ماه نخست سال جاری در استان یزد خبر داد. محمد مهدی ثابتیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشتاد و پنج کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای یزد، اردکان، تفت، ابرکوه، میبد، مهریز و بافق با هزینه ۳۰ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی، داخلی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا شده است. ثابتیان هدف از اجرای طرح‌های فاضلاب را اشتغال‌زایی، استفاده مجدد از آب، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، بهبود کیفیت آب شرب، افزایش سطح سلامت جامعه و بهبود محیط زیست، بهبود وضعیت معیشت، کاهش مهاجرت، اختصاص آب مصرفی فعلی صنایع برای آب شرب، ارتقای سطح سلامت و افزایش نشاط اعلام کرد.
 • اعطای تسهیلات ۹ میلیارد ریالی به صاحبان شرکت‌های فناور فارس

  محمد صداقت
  ‌دنياي اقتصاد - شيراز: معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان فارس از اعطای تسهیلات ۹میلیارد ریالی به صاحبان شرکت‌های فناور این استان خبر داد.سیدمهدی نصیری گفت: ۲۴۰ شرکت در پارک علم و فناوری استان بیش از ۵۰۰ محصول دانش‌محور را تجاری‌سازی کرده‌اند.وی افزود: این محصولات در بخش‌های مختلف نفت،‌ گاز،‌ پتروشیمی،‌ ساختمان،‌ صنعت خودرو، ‌مواد،‌ کشاورزی محیط زیست و صنایع تبدیلی،‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات، ‌صنایع‌دستی و گردشگری است. نصیری همچنین ادامه داد: تولید و فروش محصولات یک سال این پارک، ۵۶ درصد رشد نشان داده است و در ۸ماه امسال نیز به میزان ۵/ ۶ درصد رشد نشان می‌دهد.
 • برپایی بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران در مشهد ‏

  دنیای اقتصاد – مشهد: بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی سجاد مشهد ١٨ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود. خلیل مافی‌نژاد، دبیر کنفرانس مهندسی برق ایران محورهای کنفرانس را گرایش‌های قدرت، الکترونیک، مخابرات، کنترل، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، صنعت و اقتصاد برق اعلام و تصریح کرد: در این کنفرانس علاوه بر محورهای یاد شده، به منظور فراهم آوردن فرصتی مناسب برای بخش صنعت و تبادل نظر با محققان و اندیشمندان دانشگاهی و صاحب‌نظران صنعت، میزگردی تخصصی برگزار خواهد شد. دبیر بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران از محققان، پژوهشگران، استادان، صاحب نظران و دانشجویان رشته‌های این همایش خواست مقالات خود را به یکی از دو زبان فارسی و انگلیسی که حاوی آخرین یافته‌های علمی باشد، به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر